poster

Pán času: Vánoční koleda (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: A Christmas Carol

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2010, 62 min

Režie:

Toby Haynes

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Scénář:

Steven Moffat
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  How did boredom even get invented? Jediný z vánočních speciálů, u kterého není zasazení do času Vánoc pouze nutnou obezličkou, ale zcela nedílnou součástí. Atmosféra, kouzlo, emoce i radost času vánočního z toho dokonce sálají natolik výrazně, že u mě tato nefalšovaně pohádková skrz na skrz doktorovská variace na Dickensovu vánoční klasiku získala status díla bez jehož projekce nejsou žádné Vánoce těmi pravými Vánocemi. A jestli máte pocit, že je tento komentář příliš málo vánoční, tak se můžete jít třeba uvánocovat.(2.1.2014)

 • kareen
  *****

  Tak jsem si po několikátém zhlédnutí uvědomila, že se pro mě nejvánočnější ze všech Doctorových speciálů, stává pomalu, ale jistě každoroční sváteční klasikou. A jak by také ne, když je tento pohádkový svět prodchnut vším co na Doctorovi tak miluji: samotným okouzlujícím hlavním hrdinou, bezbřehou, povznášející fantazií, kouzelným dobrodružstvím a i přes vypůjčený dickensovský příběh, neutuchající originalitou. Proto jsem se opět nechala s radostí přenést do světa, kde v mracích plují ryby a kde láska a dětská nevinnost má moc změnit jednoho zatrpklého, starého muže, který má s vánocemi hodně společného-stejně jako ony, je na půl cesty ze tmy.(24.12.2014)

 • jh666
  *****

  Nejvánočnější vánoční speciál.(4.12.2013)

 • PanCitron
  *****

  Asi nelepší vánoční díl vůbec. Úžasný Matt Smith, výborný Michael Gambon, skvělé využití cestování v čase a neskutečná atmosféra, dělá tento díl nezapomenutelný.(4.12.2013)

 • rikitiki
  ****

  Pocta Dickensovi a zároveň opět fascinující a bezbřehá fantazie, která je pro Doctorův seriál typická. Nádherně předvánočně dojímavé, aniž by to bylo laciné nebo trapné. Znovu zazní hlavní motiv celé série: vzepření se otroctví a znovu je to žena, která se obětuje, aby zachránila svět. I když se tahle témata opakují v sériálu zas a znovu, nevadí to, protože scénář má dostatek nápadů, aby je ozvláštnil a předvedl v pokaždé novém světle. /18. 12. 13./(18.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace