Pán času: Vánoční koleda (TV film)

Doctor Who: A Christmas Carol

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2010, 62 min

Toby Haynes

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Steven Moffat

Murray Gold

Máme nového Doktora, hor sa parafrázovať vianočné klasiky ! ;-)) Plusom však je, že je to scenáristicky zvládnutý a kreatívny vianočný špeciál, hoci v jadre ostáva verný inšpirácii Dickensovou nadčasovou predlohou. :-) Pre mňa osobne druhý najlepší vianočný špeciál seriálu, po Snehuliakoch.(29.6.2014)

Tohle je jedna z nejlepších vánočních epizod, kterou Doctor Who nabízí. Trojice Doctor, Amy a Rory patří mezi moje favority, což takovému hodnocení také rozhodně neubližuje. Nicméně o nich tahle epizoda není. Jde tady o příjemnou variaci na Dickensovu Koledu, která mě dostala a to natolik, že jsem jí o uplynulých Vánocích zařadil do promítacího programu.(25.1.2014)

Už to tady zaznělo, takže se budu opakovat, ale prostě to napsat musím. Nejvánočnější vánoční speciál v látce jako stvořené pro Doctora. Tohle by skutečně jako komentář stačilo, a skutečně by to byla pravda. Když ještě dodám, že je to speciál s Mattem Smithem, Amy a Rorym a hraje v tom Michael "Brumbál" Gambon, je už jistě těžké odolat. Herci jsou úžasní a atmosféra celého příběhu vám dá ještě větší příležitost, jak si celý ten koncert náležitě vychutnat. Navíc je to skutečně pěkná pocta Charlesu Dickensovi, protože si to z příběhu samozřejmě bere docela dost. Tohle je opravdu ten nejlepší vánoční díl, doposud natočený (ovšem Sněhuláky jsem ještě neviděl). Navíc musím opravdu převelice pochválit ČT, která bude tuto epizodu vysílat v úterý 17, a že je tedy tento díl na Vánoce jako stvořený, se tedy můžete přesvědčit sami. ČT to opravdu vychytala, ale to jsem odbočil. Za 100%, opravdu úžasný díl.(8.12.2013)

Prvý Moffatov vianočný špeciál je jedna z jeho najlepších vecí. Dôvodom sú nasledujúce tri veci: Matt Smith, Michael Gambom a lietajúci žralok! V akom inom seriáli uvidíte na zasneženej planéte vo vzduchu lietať žraloky, ktoré sú zapriahnuté za sane, na ktorých sedí Doktor a jeho dvaja spolucestujúci. Aj keď sa tento príbeh zámerne podobá na Vianočnú koledu od Dickensa, je nanajvýš originálna. Dojemná, no neskĺza do klišé. Gambon geniálne sekunduje Smithovi a hneď si ho obľúbite. Navyše, práve toto je poloha, ktorá Mattovi ako Doktorovi sedí najviac. Práve takýto môže byť Doctor Who vo svojej najlepšej forme – čarovný.(4.12.2013)

Nie som nejaký extra veľký fanúšik Dr. Who (oceňujem svojskosť seriálu, ale občas je fakt divný). Nie som ani veľký fanúšik Vianočnej koledy (poznám Zemeckisovu verziu a animák od Murakamiho). Lenže to, čo sa deje v tomto filme, je famózne. Brutálny spád, očarujúce nápady, krásna vizuálna stránka...(4.1.2015)