Reklama

Reklama

Pán času: Vánoční koleda

(TV film)
  • Velká Británie Doctor Who: A Christmas Carol
Trailer
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi
Velká Británie, 2010, 62 min

Obsahy(1)

Dobrá práce, lidé, jsme na půli cesty ze tmy. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Amy a Rory si užívají líbánky na lodi třídy Galaxy v novomanželském apartmá, ale loď má potíže a potřebuje nutně přistát. Jediný, kdo by ji mohl zachránit, je bohatý a lakomý Sardick, kterému ale z toho nic nekouká. Čas utíká a Sardicka nikdo a nic nepřesvědčí. Člověk se přece nemůže za jeden večer změnit... anebo ano? Speciál na motivy Dickensova díla Vánoční koleda. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

How did boredom even get invented? Jediný z vánočních speciálů, u kterého není zasazení do času Vánoc pouze nutnou obezličkou, ale zcela nedílnou součástí. Atmosféra, kouzlo, emoce i radost času vánočního z toho dokonce sálají natolik výrazně, že u mě tato nefalšovaně pohádková skrz na skrz doktorovská variace na Dickensovu vánoční klasiku získala status díla bez jehož projekce nejsou žádné Vánoce těmi pravými Vánocemi. A jestli máte pocit, že je tento komentář příliš málo vánoční, tak se můžete jít třeba uvánocovat. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Dickensova Vánoční koleda a la Doctor Who - pokud víte, že se v tomhle příběhu cestuje do minulosti a budoucnosti, pak je vám jasné, že tahle látka je pro Pána času jako stvořená. Roztomilý vizuál evokující Dickensovský Londýn říznutý steam punkem (epizoda se neodehrává v minulosti, ale na jiné planetě), vybroušené dialogy, zapovězená romance, žraloci létající mezi sněhovými vločkami... a dětinský jedenáctý Doktor Matta Smithe. Tohle všechno dodává Vánoční koledě unikátní atmosféru. Pro mě nejlepší Whoovský vánoční speciál. ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

Bolestivě hloupý a nezajímavý díl, zato spousta zběsilého a nesmyslného šaškování s přepisováním minulosti, kterému se Doktor dřív tak vehementně vyhýbal. Vážně doufám že takhle Moffatova práce nebude vypadat dal. /// Edit po  druhém sjetí celé Mattovy série - ale jo, přišel jsem i tomuhle trochu na chuť. Hlavně pro to že jsem se smířil s tím že Moffat je prostě pankáč a na pravidla, dříve Russelem tak pečlivě hlídaná, on prostě sere a chce se jen bavit. 7/10 ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Přestože už pátá série jako taková dostatečně naznačila možnosti nové osobnosti ústředního hrdiny, byla to až právě Koleda, při níž jsem definitivně pochopil, že budu mít Doctora s tváří Matta Smithe rád. Protože tenhle věčný příběh minulých Vánoc je nejen magicky tajemný, půvabně romantický a dokonale teskný, až srdce usedá. On je to možná nejen můj nejoblíbenější speciál, ale po chvilce přemýšlení i nejoblíbenější samostatný příběh jednoho neukočírovatelného cestovatele časem a prostorem. Jeho (pro tuto regeneraci tolik typická) tenká hranice mezi moudrým poutníkem a snadno popudlivým dětinou nebyla nikdy tak jasně patrná jako ve chvílích s nerudným Sadrickem. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Mám ráda doctorské speciály (vánoční i nevánoční), ale tenhle prapodivný, Dickensem líznutý ani-nevím-jak-to-vlastně-nazvat mě ani nezasáhl, ani nebavil. Párkrát jsem se zasmála zdařilým vtípkům, ale toť vše. Příběhově vážně špatné, pro mě (bohužel) nejhorší speciál a možná i nejhorší díl vůbec. A ne, Mattem to fakt není, už jsem si na něj zvykla.;-) ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama