Pán času: Vánoční koleda (TV film)

Doctor Who: A Christmas Carol

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2010, 62 min

Toby Haynes

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Steven Moffat

Dnes jsou Vánoce a mně po páté sérii Doktora přišel na řadu tento vánoční speciál. Nejenže mi rozjasnil celý dnešní vánoční den, ale budu na něj ještě dlouho vzpomínat. Jeden z nejhezčích dílů vůbec. Přiznám se, že do tohoto dílu jsem Mattu Smithovi jako dalšímu Doktorovi nepřišel moc na chuť, ale po tomto se zařadil mezi mé oblíbené.(24.12.2013)

Nestáva sa často (ba priam sa nestáva), aby sci-fi remake klasického diela prekonal originál. No Steven Moffat je očividne kúzelník. Tento špeciál by si možno zaslúžil iný názov, lebo na Dickensovu knihu skôr odkazuje, než by ju kopíroval. Je rozhodne švihlejší a bláznivejší... duchov nahradila planéta, kde v hustých mrakoch lietajú žraloky a timey-wimey... záver podľa môjho názoru ten originálny o triedu prekonáva... plus Matt Smith je najvianočnejší Doctor ever!(2.1.2015)

Tohle je jedna z nejlepších vánočních epizod, kterou Doctor Who nabízí. Trojice Doctor, Amy a Rory patří mezi moje favority, což takovému hodnocení také rozhodně neubližuje. Nicméně o nich tahle epizoda není. Jde tady o příjemnou variaci na Dickensovu Koledu, která mě dostala a to natolik, že jsem jí o uplynulých Vánocích zařadil do promítacího programu.(25.1.2014)

Jsem rád, že se Vánoční speciál odehrává na jiné planetě, je to velké oživené po předešlých vánočních speciálech. Zápletka je celkem dobrá, je to na motivy Dickensovy Vánoční koledy, no ale jelikož tu já až tolik nemám rád, tak tady mi to v pár momentech také vadilo, ale vcelku je to dobré. A Katherine Jenkins je opravdu nádherná :-)(21.2.2016)

Přestože už pátá série jako taková dostatečně naznačila možnosti nové osobnosti ústředního hrdiny, byla to až právě Koleda, při níž jsem definitivně pochopil, že budu mít Doctora s tváří Matta Smithe rád. Protože tenhle věčný příběh minulých Vánoc je nejen magicky tajemný, půvabně romantický a dokonale teskný, až srdce usedá. On je to možná nejen můj nejoblíbenější speciál, ale po chvilce přemýšlení i nejoblíbenější samostatný příběh jednoho neukočírovatelného cestovatele časem a prostorem. Jeho (pro tuto regeneraci tolik typická) tenká hranice mezi moudrým poutníkem a snadno popudlivým dětinou nebyla nikdy tak jasně patrná jako ve chvílích s nerudným Sadrickem.(26.12.2015)