La novia ensangrentada

Španělsko, 1972, 100 min

Vicente Aranda

Vicente Aranda
  • Mariin

Velmi vzdáleně na motivy Sheridana Le Fanu "Carmila". Zasazeno do současnosti; charakteristické jsou krvavé a erotické detaily. Ani se nedivím, že takový škvár, lacině se podbízející upadlému vkusu, se u nás za socialismu nepromítal. S lehounkými náznaky a tajemnou atmosférou 19. století v literární Carmille to nemá nic společného.(6.4.2009)

Španělské pojetí je celkem zajímavé, je ve své přirozenosti a sklonu k mírnému naturalismu hodně podobné tomu italskému. To rozhodně není na škodu. Tenhle film se nestydí zobrazovat to, co vidí. To je dobře. To, že finále je pak trochu slabší a možná až moc protahované, to už je věc druhá. Nepomáhá tomu ani podivná hudba, která mi přijde až televizního charakteru. Snímek ale má myšlenku a daří se mu ji prezentovat zajímavým způsobem, bohužel už ji neumí vypointovat.(15.2.2014)

Eurohoror, ako vyšitý. Myseľ a telo krásky so vzorovým bobríkom, sa dostáva do zovretia Carmilli ( Mircalli Karnstein ). Obstojná atmosféra a skvelá výprava. Na fajnšmekerský hororový večer postačujúce.(25.10.2013)

A potom, ze preco mnohe zahranicne filmy nesli v byvalom Ceskoslovensku. Kopa sexu a vyzyvavych scen, na rok 1972 to musel byt kvalitny masaker, dnes uz ovsem vycpele : 55 %(12.12.2019)

Vizuálne pôsobivá variácia na román Carmila s jemne erotickým nádychom a španielskou hororovou princeznou Maribel Martin, ktorej to v tomto filme naozaj "sekne". O miere nadprirodzena necháva film diváka polemizovať a tak by sa dala snímka čítať aj ako psychologický thriller s mysterióznym podtónom. Krv ani nahé ženy s neoholeným prirodzením nechýbajú ,všetko však dávkuje v rozumnej miere (možno až na intenzitu ženského ochlpenia) a tak budú zrejme kinofili prahnúci po krvi a sexe sklamaní. To však nič nemení na fakte, že je Krvavá nevesta pozoruhodným filmom s peknými vizuálnymi nápadmi a efektným využitím červenej alebo ak chcete - krvavej farby.(18.10.2018)