poster

David Suchet: Po stopách sv. Pavla (TV film)

 • Velká Británie

  David Suchet: In the Footsteps of St Paul

 • Slovensko

  Po stopách Svätého Pavla

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 2x52 min

Hrají:

David Suchet
 • honajz
  **

  Nic převratného, ani zajímavého. Většina z přetažené stopáže dvou dílů je věnována různým úvahám a filozofování, dojde i na holokaust, a dokonce se často všichni pokoušejí o psychologický profil sv. Pavla. Až teprve ke konci druhého dílu mám pocit, že se šlo ve stopách apoštola, ale rovněž jen někde (třeba Maltě se filmaři vyhnuli). Navíc Suchet zde působí hodně samolibě - jestli ho a role Poirota nějak lidsky nedeformovala? - a jeho srovnávání se s možnou podobou sv. Pavla na malbě v jeskyni vyznívá nechtěně komicky smutně. Ačkoliv má David Suchet v ruce Bibli, přečte z ní jen občas něco. Čekal jsem naopak, že bude postupovat podle knihy Skutků a podle toho navštíví daná místa, ale to se v dokumentu dělo jen velmi málo. Vlastně nakonec je to více o (utlačovaných) židech a zbořeném chrámu, než o sv. Pavlovi.(13.11.2015)

 • majo25
  ***

  Taký príjemný dokumentík, nikam sa neponáhľajúci, bez nejakých zložitejších úvah, ale aj s málom informácií, ktorý do istej úrovne plní aj rolu cestopisu. Hodnotenie: 65%(25.12.2013)

 • CSSML
  *

  Zklamání, od anglikána Davida Sucheta jsem čekal podstatně víc. Je to nasáklé historickým kriticizmem a relativizmem. V Písmu svatém, které měl několikrát v ruce, je jasně napsané, co se stalo u Damašku, jaké zázraky sv. Pavel po svém obrácení vykonal a jak ho židé nenávistně pronásledovali. A on vymýšlí, co se asi u Damašku stalo, po zázracích ani vidu, ani slechu a po nenávisti židů vůči sv. Pavlu jak by smet, místo toho vypráví pohádky o tom, jak se židé modlili společně s pohany u sochy nějaké bohyně. Označení sv. Jakuba za bratra Pána Ježíše je pak čistě protestantský nesmysl – najednou se mu hodí chápat Písmo svaté doslovně.(29.12.2013)

 • vesper001
  ****

  Svatého Pavla fakt nemusím, Davida Sucheta musím, a to v pravidelných dávkách. Myslím, že by mě bavilo ho sledovat, i kdyby na kameru předčítal ze dva roky starého záchodového časopisu. Jeho uchvácení jsem nesdílela, ale přála mu ho, a splnění jeho snu zahrát si třináctého apoštola bych přála nám oběma. A překvapilo mě, jak jde po těch stopách navlečený (že by na jihu začínalo globální ochlazování a v Británii nastaly tropy? :).(13.8.2015)

 • otík
  ***

  Nic zásadně stěžejního tady proti ani pro církev nezazní, přesto je milé sledovat Davida Sucheta, jak chodí po stopách sv. Pavla a zdravým rozumem hodnotí jeho činy, motivace a myšlení. Pohodičkový dokumentík. Hudba: Howard Davidson(13.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace