David Suchet - v kůži Poirota

Being Poirot

V koži Hercula Poirota

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 48 min (Alternativní: 56 min)

Chris Malone

Nainita Desai

David Suchet

Povinnosť pre každého fanúšika Suchetovho Poirota. Nielen zákulisie filmovania a príbehov, ale sú tu aj Poirotove cesty za fanúšikmi v rodnom Belgicku a iné netradičné zaujímavosti. Ale pozor, dokument odporúčam až po zhliadnutí všetkých dielov, pretože je plný spoilerov a odhalení vrahov aj motívov, a to pri detektívkach môže veľmi vadiť.(9.1.2016)

Pro fanoušky seriálu či filmů povinnost. Velmi zdvořile Suchet provází diváka po zásadních místech Poirotova filmového života a setkává se s lidmi, kteří buď jsou příbuzní Agathy Christie nebo se spoluautory seriálu či filmů. Báječné setkání a velmi obohacující pro všechny, kdo Poirota milují. Hudba: Malcolm Laws & Nainita Desai(6.1.2019)

Dokument o najlepšej detektívnej sérii, ktorý za svojím objektom skúmania nezaostáva. Môžeme sa na seriál pozrieť očami jeho hlavného predstaviteľa a dozvieme sa nielen zaujímavosti z natáčania (na rozdiel od niektorých užívateľov si myslím, že každý, aj ten, kto dôverne pozná celý seriál, sa tu dozvedel niečo nové), ale zároveň máme možnosť nazrieť aj do osobnosti Poirota a prísť na to, prečo sa v tejto úlohe nikto Davidovi Suchetovi nevyrovná a prečo sú všetky epizódy seriálu v červenom. A samozrejme, film je pretkaný množstvom nostalgie umocnenej prestrihmi z jednotlivých dielov. Pre fanúšikov seriálu Poirot povinná jazda.(7.3.2019)

Naprostá povinnost pro 'Poirotovce'. Dokument osvětluje způsob výběru hlavního herce rodinou Agathy Christie i to, jak se následně Suchet připravoval na roli (jeho seznam poznámek o Poirotovi, které vyčetl ze všech knih o něm, mne pobavil a ohromil). David Suchet je prostě dokonalý herec ŽIJÍCÍ svou postavu celých 25let. Když jsem viděla, jak ho sebralo natáčení Opony - a to jak na place, kde zamáčkl slzu, tak když o tomto díle vyprávěl s pohnutím v hlase a chvěla se mu brada... Nikdo už nikdy nepřekoná jeho výkon v této roli a myslím, že se o to už ani nikdo z úcty k jeho dokonalému výkonu nepokusí.(10.1.2016)

David Suchet věnoval své životní roli spoustu času a sil a proto se stal nejlepším Poirotem v dějinách filmu. Když jsem zjistila, jak pečlivě studoval všechny knižní předlohy i život jejich autorky, s jakou úctou a zodpovědností ke své postavě přistupoval a s jakou pokorou přijímá slávu plynoucí z jeho vynikající práce, začala jsem si ho vážit ještě víc. Pozoruhodný člověk – David i Hercule. „Poslouchám, co mi říkáte, ale slyším, co si myslíte.“(10.2.2016)