Reklama

Reklama

David Suchet - v kůži Poirota

  • Velká Británie Being Poirot (více)

Nejslavnější představitel legendárního detektiva vzpomíná na téměř čtvrt století natáčení populární televizní série. Knírek, buřinka a vycházková hůlka provázely anglického herce Davida Sucheta čtvrt století. Televizní seriál podle detektivek Agathy Christie Hercule Poirot se v Británii začal vysílat v roce 1989, ale natáčet se pochopitelně začalo mnohem dříve. Poslední klapka pak padla v roce 2013. U všech důležitých momentů natáčení poslední řady, v níž, jak víme, Poirot skoná, byl tentokrát i dokumentární štáb. Budeme svědky pohnutých chvil při filmování scény samotného umírání, kterému kromě štábu přihlížela dokonce i Suchetova manželka, můžeme sledovat i opravdu poslední záběr a následné projevy díků. Kromě řady rozhovorů s důležitými spolutvůrci televizního Poirota počínaje producenty a konče hudebním skladatelem, se spolu s Davidem Suchetem vrátíme do doby, kdy se s Poirotem teprve začal seznamovat. Prozradí nám, jak se líbil dceři Agathy Christie Rosalind, jak se spřátelil se spisovatelčiným vnukem, jak se na roli připravoval. Bude se také cestovat: vypravíme se například do Belgie, kde herec ke svému překvapení objeví v jednom muzeu Poirotův rodný list. (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

vesper001 

všechny recenze uživatele

David Suchet věnoval své životní roli spoustu času a sil a proto se stal nejlepším Poirotem v dějinách filmu. Když jsem zjistila, jak pečlivě studoval všechny knižní předlohy i život jejich autorky, s jakou úctou a zodpovědností ke své postavě přistupoval a s jakou pokorou přijímá slávu plynoucí z jeho vynikající práce, začala jsem si ho vážit ještě víc. Pozoruhodný člověk – David i Hercule. „Poslouchám, co mi říkáte, ale slyším, co si myslíte.“ ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Povinnosť pre každého fanúšika Suchetovho Poirota. Nielen zákulisie filmovania a príbehov, ale sú tu aj Poirotove cesty za fanúšikmi v rodnom Belgicku a iné netradičné zaujímavosti. Ale pozor, dokument odporúčam až po zhliadnutí všetkých dielov, pretože je plný spoilerov a odhalení vrahov aj motívov, a to pri detektívkach môže veľmi vadiť. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Fanúšikom seriálu/postavy to asi veľa nedá. Pochybujem, že sa dozvedia niečo, čo nevedeli; v tomto smere je dokument príliš skratkovitý a povrchný. Uvidia síce milovaného herca bez povestných fúzikov, ale ak sú jeho skutoční fanúšikovia, určite ho už tak videli (napríklad v Dokonalej vražde). Chvíľu sa zobne do tohto (pre univerzum zásadná vražda v Orient exprese), potom do tamtoho (návšteva domu Agathy Christie), ale pri ničom dlho nezostaneme a tak je výsledok len veľmi všeobecný. Čo sa týka tých, ktorí seriál nesledujú, tak tým fakt neviem, čo by dokument dal. Iste, môže ich čisto teoreticky navnadiť na sledovanie seriálu, ale ak by seriál chceli pozerať, pozerali by ho aj bez zhliadnutia dokumentu. Či? ()

Una111 

všechny recenze uživatele

Ať už to byla náhoda nebo uvážlivé rozhodnutí, že byl David Suchet vybrán za představitele legendárního Hercula Poirota v rozsáhlém televizním zpracování všech "poirotovských" detektivek, bylo to velmi šťastné rozhodnutí, jaké se nepovede každý den. To, co pak vidíme na obrazovkách, je opravdové splynutí herce a postavy, naprosté ztotožnění se s rolí, které ale "nespadlo z nebe", ale je plodem nesmírně poctivé Suchetovy přípravy a nastudování si všech vlastností literární postavy, všech jejích libůstek a slabůstek do nejmenších detailů. Sám Suchet o sobě v dokumentu říká, že má podobné vlastnosti, jaké se projevují i u jeho filmového hrdiny. A mně se zdá, že David Suchet v dokumentu opravdu působí stejně mile, je stejně kultivovaný a stejně inteligentní jako jeho filmový hrdina. Jen tu Poirotovu roztomilou, charakteristickou ješitnost bychom u něj asi marně hledali. Já osobně si u tohoto herce navíc ještě cením, že ve zralém věku (60 let) přijal křesťanskou víru (i v tom je podobný svému filmovému příteli, který je ovšem katolík!), vstoupil do anglikánské církve a kromě toho celý život žije s jednou ženou ve spořádaném manželství s dvěma dětmi, což v herecké branži je naprostá výjimka! ()

mandlova 

všechny recenze uživatele

Naprostá povinnost pro 'Poirotovce'. Dokument osvětluje způsob výběru hlavního herce rodinou Agathy Christie i to, jak se následně Suchet připravoval na roli (jeho seznam poznámek o Poirotovi, které vyčetl ze všech knih o něm, mne pobavil a ohromil). David Suchet je prostě dokonalý herec ŽIJÍCÍ svou postavu celých 25let. Když jsem viděla, jak ho sebralo natáčení Opony - a to jak na place, kde zamáčkl slzu, tak když o tomto díle vyprávěl s pohnutím v hlase a chvěla se mu brada... Nikdo už nikdy nepřekoná jeho výkon v této roli a myslím, že se o to už ani nikdo z úcty k jeho dokonalému výkonu nepokusí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama