Jenny se vdává

V malém městě, kde se Jenny narodila, nemůže nikdo pochopit, proč se ta nejkrásnější a nejoblíbenější místní dívka ještě nevdala. Poletují tu zvěsti o tom, že je milenkou ženatého muže ve „velkoměstě“, kde nyní žije, což je důvod, proč ani nepřivede domů nikoho na svatbu své kamarádky ze školy. Její rodiče si zoufale přejí, aby se usadila, ale když Jenny konečně přijde se svatebním oznámením, je to něco, co nikdo neočekával. (Filmbox)

Silencia90

Líbí se mi, že konečně v nějakém filmu rodiče (i ostatní) zareagovali "nesprávně" a nějaký čas jim trvalo to zpracovat. Tak to prostě chodí. I když je pravda, že ty dvě holky se měly rády asi jako já s bráchou. Každopádně za zmínku stojí i sestra s trávníkem. 3,5* ()

BOURQUE

Film s neľahkou alebo pre niektorých „nepríjemnou“ tematikou, kde základný tón neznie na motívoch „komédia“. Takže film sem určite nepatrí. Zaujímavá rola pre K. Heigl, ktorá z daných možností tu využíva len málo. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

MissSimm

I can´t change even if I tried, even if i wanted to... my love, my love, my love... :)))) Tohle téma je mi velmi blízké. Ne že bych byla jednou z nich, ale doopravdy nedokážu vystát, když je někdo proti homosexuálům. A když jsem objevila tenhle film - v hlavních rolích Katherine Heigl a Alexis Bledel, řekla jsem si - to musím vidět! Jak si tak čtu předchozí komentáře, vidím že lidem dost nesedne hlavní dvojka takhle pohromadě. A ano, Alexis Bledel se chudák té Rory Gilmorové už nezbaví :DD Já mám obě herečky ráda, Katherine více, je lepší herečka než Alexis, ale miluju Gilmorky :D A asi trochu souhlasím s ostatními, že mezi nimi chemie prostě není a ty lesby jsem jim prostě nevěřila. Ale myslím, že je chyba spíše ve scénáři a režii. Vím, že film je schválně postaven spíše na té reakci rodiny a okolí než přímo na lesbickém páru, ale myslím že je to škoda. Přece jen trochu víc se zaměřit na to, proč jsou ty holky do sebe tak zamilované, a jak doopravdy chtějí být jen spolu... myslím že by to filmu prospělo. ()

kluzo

Taková béčková produkce a přitom tak špičkový scénář. Ani ne moc nápadem, to je spíše klišé, ale takové vycizelované dialogy, propracované charaktery, vcelku dobře herecké výkony a vystihnutá rodinná atmosféra... To může závidět nejeden kandidát na Oscara (které se rozdávají spíše za "zásluhy" než za umění). Bohuzel ty peníze (jejich nedostatek) je ze snímků vidět. Jako konverzační film, ale špička. ()

Eventyrer

Malý film, ktorý z tejto tématiky mohol vytrieskať omnoho viac. Človek sa nenudí, film je príjemne vtipný, no nie je dostatočne dramatický. Film sa viac orientuje na rodinu a homosexuálnu dcéru, ktorá sa chce vydávať, no akoby ignorovali jej druhú polovičku. V každom prípade je pozeranie naň príjemné a podobný film som zatiaľ nevidela. ()

mira.l

Docela milé překvapení, i když chemie mezi hlavními představitelkami mohla být větší, a koneckonců ony obě samy mohly dostat poněkud víc prostoru. V tomhle směru u mě pořád asi vede to, co předvedly Piper Perabo a Lena Headey ve Svatbě ve třech. A kdo by řek, že zalévání trávníku na pokraji zimy může být činnost tak plná poznání a procitnutí:). ... dopsat ()

Domca94

Po delší době hledání, jsem film konečně viděla. Katherine Heigl mám jako herečku velmi ráda, tudíž byl pro mne tento film de facto povinností. A že to byla ale příjemná povinnost. Film o mladé ženě, která se rozhodne říci svým rodičům po letech, že je lesbička. Nutno podotknout, že rodiče jsou zaskočení. :D Pro mne byl film příjemnou oddychovkou. Na závěr bych ještě ráda zmínila, že vidět Alexis Bledel s těma jejíma očima ve filmu, jak se líbá s Izzie z Grey's, to opravdu stálo za to. ()

dogma97

Těžko si představit konvenčnější zpracování klasického tématu - jak scénáristicky, tak čistě filmařsky. Nepřekvapí, neurazí - jak školní představení pro sedmáky ze základky. Jo, a komedie to není ani ze 2%... ()

lucka603

Co udělají rodiče, když zjistí, že jejich milovaná dcera je lesba a bude si brát svoji dlouholetou „spolubydlící“? Jaká je reakce rodičů, kteří zjistí, že vlastně neznají svoje vlastní dítě? Romantický film s dramatickými prvky. Herecké výkony jsou pěkné, nejvíc vyčnívá asi Linda Emond. Film je skutečně zajímavým pohledem na dneska již detabuizované téma homosexuality, které však stále dokáže zahýbat veřejností. I v tomto filmu je poměrně době vykreslen střet mezi zakonzervovanými měšťáky, kteří si žijí své malé životy a nepřijímají cokoliv odlišné a mezi lidmi, kteří žijí a nechávají žít a odlišnosti tolerují. A jak to tak bývá u amerických romantických filmů i tenhle končí happyendem, což je samozřejmě dobře. Vždyť nakonec jde přeci o lásku a je jedno jestli mezi mužem a ženou, dvěma muži nebo dvěma ženami. ()

george82

Nebylo to zas až tak strašné. Rodiče na mě sice působili tak trochu až moc všedně a nezajímavě a Katherine rozhodně lesba nesluší. To neplatí o Alexis. Ta na mě ale dostala ve filmu velmi malý prostor a tak se jejím hereckým výkonem příliš nepokocháte. Celkově slušné 3 hvězdy. ()

luciasce

Kdo dělal obsazení? Tohle byl nejmíň uvěřitelný pár na světě. A i když obě herečky jsou jinak skvělý, tahle kombinace se nepovedla. Navíc s tou hereckou historií, kterou mají, to bylo uvěřitelný o to méně. Kdo psal proboha scénář? Ty dialogy byly snad ještě méně uvěřitelné, než to herecké obsazení. ()

zvolsi

Tahle romantická komedie je sice ve spoustě věcí neohrabaná, ale věc kterou se pokouší zdělit to celé převálcuje. Navíc Katherine Heig je má oblíbená prdelka a já jsem prostě cílovka, takže jsem si několikrát fňuknul a film vipnul spokojen :) ()

anti.rybka

Tvůrci se snažili nabídnout zajímavý příběh, ale vyšel z toho film s obyčejným dějem a dost špatným scénářem. Občas padne nějaký vtip, jako v každé romantické komedii, ale jinak nic na co bych se koukla znova. Škoda. ()

panki9922

Tvorcovia asi vsadili na to, že film bude ťažiť zo spracovania témy homosexuality, lenže film pôsobí instantne a trochu pozadu s dobou. Instantná, televízna polievočka. ()

teniska.vans odpad!

Katherine Heigl + Alexis Bledel = obrovský průser .... potrpím si na chemii mezi hlavními aktéry... u těchto dam jsem si zakrývala oči rukama a přála si, aby k té puse nedošlo, protože to byl vyloženě trapas od první chvíle, co si stály po boku. Proto se snažím vytěsnit tento film ze své mysli a uchovat si Katherine jakožto supr postavu Chirurgů a Alexis jako Gilmorovic děvče...ufff ()

camomilla

Vlastne to nebylo ani dramaticke, ani vtipne, nicim neprekvapilo, nezajimave. Doslova me to zklamalo, na film z tohoto uhlu pohledu jsem se (diky vlastnim zkusenostem) tesila. ()

Swallowdale

Většina filmů o coming outu zobrazuje puberťáky(ačky), jak si procházejí tímto nelehkým obdobím. Tento film je poněkud originálnější. Jenny už má pubertu dávno za sebou, žije 5 let se svojí přítelkyní Kitty, jenže nikdy nenašla odvahu říct to své rodině. Jak tedy zareagují její rodiče na to, že se jejich nejmladší dceruška konečně vdává, a že si bere svoji spolubydlící? Rodinné drama je zvládnuté celkem dobře, ale jinak si film opravdu bohužel nezaslouží o moc víc než těch 55%. Vadilo mi, že vztah Jenny a Kitty není vůbec vykreslen a zejména Kitty řekla tak dvě věty za celej film. Ani jednou se nepohádaly, ani jednou neměly vážnější rozhovor... škoda, z tohoto námětu se dalo určitě vytěžit více... 55% ()

martin1m2

Stretli sa 2 hviezdne seriálové postavičky Rory Gilmorová (ani som ju nespoznal !!!) & Dr. Izzie Stevensová a dopadlo to KATASTROFÁLNE !!! Neviem, kde začať, toľko by som toho popísal ... tak spíšem pár + / - ... lebo inak neverending story (ako ostatne aj tento film :D HA!) ... MÍNUSY : 1. Katastrofálne zvolená ústredná dvojica !!! 2. Absolútne žiadna chémia medzi hlavnou 2 !!! 3. Najhoršie zahrané lesby aké som dodnes mal možnosť vidieť .... Ani 1 hrať lesbu nevie ... 4. PRÍŠERNE nudný film !!! Dokola sa striedajú 2 scény ... Staromódny svet rodičov sa kolosálne zrazí so svetom lesbickej dcéry a rodičia to preberú v posteli (Slunce, seno feels? ;)) ... Aaaarrrghhhh ... Rodičia vs. Jenny --- posteľ ... Rodičia vs. Jenny --- posteľ ... Rodičia vs. Jenny --- posteľ ... GOT IT ?! -.- -.- 5. Kto tvrdí, že film nie je naťahovaný, zbehne rýchlo, nemá klišé ===) KLAME !!! Film má 90 min. čo je v čase samých 2 hod. filmov potešujúce, a aj tak to je strašné ... Film sa vyvíja pomaličky & hlúpo ... a ešte sa musíte pozerať ako ségra kočíkuje, Jenny hladká psíka ... hasič varí polievku ... mama sa prechádza v meste ... kamošky si zacvičia ... ako sa otec s mamou smutne zmierení prechádzajú na svadbe !!! WTF :D Keby scény mali aspoň význam ---) na dokreslenie atmosféry zbytočné & smiešne ... a po čase riadne lezie na nervy ... 6. Ďalší neskutočne debilný film Katherine Heigl ... Amerika jej to pekne dáva zožrať ... môže si za to sama ;) Nesvedčia jej romantické debiliny ani komédie ---) lepšia / presvedčivejšia je v dráme ... 7. Manželka Rory hrá tak minimálne až je to smiešne, aj keď mám strach ako by to dopadlo, keby tam bola viac ... Brat našej Jenny sa tiež objavuje na parádu, akoby súrodencom ani nebol ... PLUSY : 1. Súrodenecké rozhovory (strašne fajn, príjemné, reálne, fakt +) 2. Grace Gummer ma bavila úplne najviac. 1 z NAJ výkonov vo filme ... Dileme s trávnikom som absolútne rozumel a súhlasím s ňou - má pravdu! ♥ 3. Dom smútku ---) PECKA ! Sila a fakt smutné ... a dôkaz, že Katherine svedčí dráma, smútok, hnev, vypäté situácie ... 4. Supermarket ---) MAMIČKA sa konečne uvedomí a poriadne zvozí ,,kamarátky" !!! Bravó ;) 5. Keď už sme pri mame ... Šok, že som ju 3/4 filmu mal za pindu a nakoniec sa debilnejšie zachoval otec ... 6. Zameranie sa na rodinu a stret so šokom v podobe coming out-u, emócie, zázemie ... Výsledok? Nakoniec aj tak litánie ... Videl som dosť filmov s gej tématikou a tento film je totálny prúser a ešte na rok 2015 ... po všetkých filmoch, nič nové, otrasná nuda, nevyužité herecké obsadenie ... dal by som totálny odpad nebyť pár nádherných myšlienok, kt. sa vo filme objavia ... Asi by som mal prestať v každom filme Katherine Heigl hľadať Dr. Izzie Stevensovú (som vždy iba sklamaný...), a očakával som niečo na spôsob 27 Šiat ... a keď som tomu počinu dal 2 hviezdy ... tak tu ODPAD! Akurát za pár krásnych myšlienok dám 1 hviezdu ... ()