Jenny se vdává

Jennifer Dehghan

Kostýmy:

Karen Young
  • Aljak

Prečo komédia? To akože ten praštený koniec, kde sú všetci šťastní a so všetkým zmierení, by mal evokovať nejakú vnútornú radosť u diváka? Však to "finále" bolo také klišé až to pekné nebolo! Oveľa viac sa mi pozdával ten dej, v ktorom hlavnú rolu hrali predsudky a pochybnosti - to mi prišlo oveľa reálnejšie ako to čo sme videli na konci, hraničiace s absurditou amerického happyendu. Ale inak námet ako taký celkom fajn a musím uznať, že na lesbický vzťah sa mi pozeralo určite lepšie ako keby v hlavnej úlohe vystupovali nejakí geyovia. Ale aj tak na viac ako 2* to veru nebolo. Hoci nebyť toho prehnane optimistického koncu tak by som bol ochotný dať aj tie 3*.(13.8.2015)

• terunka003

Vztahové, rodinné, milé, dramatické x Jenny, Jenny, zase Jenny, bez emocí. Tak jsem čekala takovou pohodovku kdy sdílíte pocity hlavní hrdinky a na konci zamáčknete slzu a těšíte se z happyendu. Mno, nic z toho. Vše bylo křečovité, bez emocí, studené a chladné. Nevěřila jsem ničemu ani vztahu dvou hlavních hrdinek. Nejvíc mi asi vadilo, jak se pořád všehno motalo kolem Jenny - Jenny sem, Jenny tam. Konec byl už jen vyústěním z toho všeho. Nejlepší stejně byla asi linie věčně neučesané sestry řešící mrtvý a živý trávník. ..já asi taky potkala pravou osobu, teda spíš hrdinu, který se mnou má svatou trpělivost, ale ještě jsem ho o ruku nepožádala.. (1.11.2015)

"Kitty není moje spolubydlící. Je moje partnerka a jsme spolu pět let. Budeme se brát. Jsme staromódní, tak nás napadlo, že do toho praštíme před založením rodiny." Konečně zase po čase homosexuální (lesbický) film, který není o homosexualitě samotné či objevování vlastní homosexuality a a vyrovnávání se s ní hlavní(ho) hrdinky(ny). Tohle je film hlavně o všech ostatních (a jejich vyrovnávání se s homosexualitou dcery/sestry/sousedky) jen ne o hlavní lesbické hrdince, ta je se svou homosexualitou smířena a již celých pět let má vztah se svou spolubydlící (a i tím by se dal částečně vysvětlit fakt, že to mezi samostatně skvělými Katherine Heigl a Alexis Bledel zrovna dvakrát nejiskří - ale ano, k nutné součásti homosexuálních filmů, tedy polibku, samozřejmě dojde a ne jednou). Vlastně mi přišlo, že ten film není ani tak o Jenny, ale o její matce, z níž se mi zpošátku vážně zvedal kufr a je to hlavně o ní i ve druhé půlce filmu, která se zdánlivě a okatě věnuje otci Jenny. Za pozornost jistě stojí vcelku svérázná postava Jenniny sestry v podání Grace Gummer. Tohle jakoby otočení koncentrace děje společně se zajímavým obsazením a herecekými výkony (matka a sestra Jenny), film zvedají ještě o stupínek výše, než se na první pohled zdá. 3.5*(13.9.2015)

Celkom príjemne sledovateľná dráma s občasnými komediálnymi prvkami o dvoch ženách, ktoré sa po piatich rokoch rozhodli, že sa chcú vziať a prebiť všetky múry predsudkov a podobne. Je to celkom fajn film. Ak od toho nečakáte nič výnimočné, nebudte sklamaní. Je to okey film s dobrým obsadením a pár dobrými momentkami.(24.8.2015)

Po delší době hledání, jsem film konečně viděla. Katherine Heigl mám jako herečku velmi ráda, tudíž byl pro mne tento film de facto povinností. A že to byla ale příjemná povinnost. Film o mladé ženě, která se rozhodne říci svým rodičům po letech, že je lesbička. Nutno podotknout, že rodiče jsou zaskočení. :D Pro mne byl film příjemnou oddychovkou. Na závěr bych ještě ráda zmínila, že vidět Alexis Bledel s těma jejíma očima ve filmu, jak se líbá s Izzie z Grey's, to opravdu stálo za to.(6.8.2015)