Daleko od lidí

• Francie Loin des hommes (více)

Alžírsko 1954. Uprostřed neklidné a násilné doby se na cestu přes pohoří Atlas vydává podivná dvojice mužů: vesničan Mohamed (Reda Kateb), obviněný z vraždy, a učitel evropského původu Daru (Viggo Mortensen), který byl vybrán, aby jej jako eskorta doprovodil k soudu. Pronásledovaní jezdci, kteří touží po okamžitém trestu pro Mohameda, a pomstychtivými vesničany musí oba muži čelit kulkám, zuřící válce, zimě a dalším nebezpečím, aby si vybojovali svobodu. (Film Europe)

sherpa

Moooc dobrá věc! Kouknu na film za "miliardy" a druhý den si na něj nevzpomenu, ale natočit takovouhle náladovku, kde čaruje kouzelník Viggo a která mi koluje v hlavě ještě po několika dnech, to je kumšt. Miluji poušť, miluji hory, miluji samotu a tady to byla trefa přesně do černého  s nulovou tolerancí. ()

Wazba_cz

Na mě trochu nuda. Kdo má rád pěkné mezilidské vztahy, tak najde co hledá. Viggo Mortensen působí opravdu důvěryhodně. ()

Chenile

Ja mam rad filmy pro narocne.. Nejsem zadny konzument akcnich filmu.. ale ani u filmu pro narocne se clovek nesmi nudit.. Tady jsem se nudil od zacatku az do konce... Pribeh nula, Zvraty nula, Emoce nula.. ()

potok.009

Šli a šli a šli. A to je víceméně vše co dělali. Viggo Mortensen má chůzi evidentně v oblibě. Tohle je ale jeho nejslabší pouť. ()

A_Shearer

Komorní až nevýrazný film. Přiznávám, že z kombinace mého milovaného Camuse, Mortensena a Cavea jsem čekal asi ještě víc do duše se zařezávající pecku. Ale ta klidná síla jakou se film valí dopředu skrze poušť Atlasu, pocit bezvýchodnosti i Camusovská odvaha té bezvýchodnosti alespoň zkusit čelit, to mě při zpětnym pohledu docela dostává. Pěknej kousek, kterej neokázalost nahrazuje duší. ()