Piranha Sharks

Jurassic Piranha

Komedie / Horor

USA, 2014, 79 min

• beso74

Režisér Leigh Scott, ktorý kedysi rozbiehal Asylum, si vzal na paškál ich azda najväčší hit - Sharknado a spravil to, čo je pre nich typické, ukradol ich námet a rozohral vlastnú hru na tému Žraloky sú nahnevané a zlé a vybíjajú si svoju zlosť v nejakom americkom veľkomeste. Navyše, dátum premiéry stanovil na ten istý deň ako pokračovanie Sharknado 2. A tak ma divák možnosť "užiť si" inváziu zmutovaných, rýchlo sa množiacich nanožralokov, ktorí sa dostanú všade - vďaka vodovodnému potrubiu. Chudobný rozpočet (okolo 750 000 dolárov) nestačil na nejaké CGI orgie a tak sa sem tam mihnú nejaké tie zmutované "rybky" v nie príliš vábivom ( aj v porovnaní s Asylom) prevedení. Tvorcovia pochopili, že ako taký úspech dosiahnú, len keď sa nebudú vôbec vážne brať a tak sa snažili situáciu odľahčiť humorom a niekoľkými vcelku vhodne obsadenými postavami (Kevin Sorbo ako starosta New Yorku, alebo cameo Jose Cansecu, hráča amer. futbalu). Príbeh trojice deratizátorov je však aj napriek tomu pre diváka len nervóznym čakaním na záverečné titulky, po ktorých nasleduje ešte niečo také ako hrozba pokračovania.(20.11.2016)