10.000 km (festivalový název)

• Španělsko

10.000 Km

(festivalový název)

Drama / Romantický

Španělsko, 2014, 99 min

Ta úvodní ranní scéna byla krásná; ano, takhle mohou probíhat nedělní rána. V ten moment jsem jim věřil i přál. Jak ale ubíhaly další dny i měsíce, lámalo se něco nejen v nich, ale i ve mně. Tohle přeci víme, že na dálku věci nefungují. Tohle víme... 60%.(21.2.2015)

75% ... Vzdialenostná komorná vzťahová dráma. Minimalistické, no emocionálne i tak celkom silné. Kvalitne zahrané. Záver ma moc neoslovil.(3.5.2015)

• RedAK

Za chvíli minutová ručička ochabne a opět utvoří tu kouzelnou kombinaci, na kterou netrpělivě čekám noc co noc. Je to už tak moc dlouho, kdy jsem naposledy cítil její hebkou pokožku ve svých dlaních, kdy jsem naslouchal tomu sladkému nesrozumitelnému šepotu propleteného rozkošným smíchem, kdy se převalila na posteli jen proto, aby mě provokativně kousla do rtu... tak neuvěřitelně moc dlouho. Je to těžká životní zkouška, kterou musíme společně překonat, kterou musíme zvládnout. Díky moderním technologiím spolu můžeme být alespoň virtuálně, ale stačí to? Nikdy to nemůže nahradit to intenzivní smyslné opojení, když jsem v její blízkosti... Odbila půl osmá, skype se rozezněl, už volá. Na tváři se mi rýsuje upřímný úsměv, srdce se mi rozbuší a já klikám na tlačítko "Přijmou hovor"… Hej pičo, slyšíme se?! Halóóó! Tak seš tam kurva? Slyšíš mě nebo se na to mám vyjebat? Hej, něco slyším, seš tady? Jo, už tě taky slyším, tak dobrý! Paráda, mám tady na piču wifinu a jedinej borec co si ju nezahesloval bydlí o tři byty dál. No bomba. Já dneska odmakala celou směnu u Mekáče i za tu kundu Veroniku a víš co mi vedoucí řekl? Že prej....... abych....... ale to je..... protože..... mohla mu... vylízat! Ale..... mož.... …......... Ty vole, vypadává signál, nerozumím ti ani hovno... že ty sis zas vypla mikrák?! Sorry, nebyla jsem tu, zas jsem si vypla mikrák... Cože? Nerozumím ti, blbne mi sluchátko. Nabízíme půjčky až do 166 000 Kč podnikatelům, studentům, matkám na mateřské, nezaměstnaným, nezletilým, i nesvéprávným. Nenahlížíme do registrů ani do občanských průkazů. Do prdele s reklamama už! Dneska máme výročí, víš o tom? Tyjo fakt? Jo, jsme spolu už třináct dní, taky ses mohl stavit, mám tu čůčo! No lol, nemáš bydlet až na Palmovce, víš že už mě nejednou vychytal revizor! Posílám ti přáníčko v pédéefku, tak to vomrkni. Super, dík... hm, tak nic, nemám tu plugin pro stažení. A nevím co je to pédéefko. To mrdej vole, stejně už došla ségra s tím svým borcem. Je cigán jenom trošku, jeho prababička byla Hispánec. Hustý! Hafo. No nic, donesl cidra a křupky, tak já valím, zejtra navečer zas brnknu, až dobliju. Jasný, tak čus. Zdar vole. ... Její křehký hlásek v mžiku pohasl a plytké ozvěny sladkých slov ještě chvíli rezonovaly v prostoru temného ticha. Nikdo mi nedokáže melancholický večer prozářit lépe než ona. Opírám se o čelo dubové postele, hledím skrze pootevřené střešní okno do nekonečných hlubin černého prostoru a v dlaních pevně třímaje bavlněný kapesník přemítám nad pomíjivostí okamžiku... vidím nám krásnou budoucnost.(13.11.2014)

Celkem pěkné zpracování vztahu na dálku s prohlubující se atmosférou díky dobře sestříhaným rozhovorům přes skype. Po herecké stránce nemám víceméně co vytknout, jediní dva herci, kteří ve filmu hrají, Natalia Tena a David Verdaguer, mají velký prostor pro svůj herecký um. Nicméně právě na tomto velkém prostoru by se dal vyčarovat daleko lepší, propletenější a zajímavější scénář (v tomto ohledu se mi více líbil typově podobný film 28 hotel rooms). A právě díky scénáři zůstávám na třech hvězdách, i když mě to lákalo jít výš. Takhle se jedná o film, který měl potenciál, ale nevyužil ho a žádným výrazným zvratem v ději se nevymanil z klišé.(26.10.2014)

• zette

Tak s timto filmem jsem slapnul vedle. Natocit film, kde dva lide mezi sebou komunikuji pres skype, FB, mail neni dnes uz nicim originalni a pokud pribeh neni nicim zajimavy, nema mi film moc co nabidnout. Kdyz k tomu pripoctu nesympatickou dvojici, ktera tahne cely film..., nemohl jsem se dockat, az onen rok rychle utece. V nem se nestalo vubec nic, krize se samozrejme dostavila. Jinak jsme meli moznost sledovat jen obycejne kecani dvou lidi, ktere je ohraniceno sexem na zacatku a konci filmu. Alexandra jela do USA na umeleckou staz, tvurci filmu si ovsem s jejimi fotografiemi meli dat zalezet, protoze jeji fotky, za ktere dostala grant a poradala v LA vystavy, byly jak od nejakeho dovolenkare... Spatny film. Minikino Ostrava, 61 divaku.(25.2.2015)