Creep

• USA Peachfuzz (pracovní název) (více)

Aaron (Patrick Brice) prijme skvelú ponuku s vysnívaným honorárom 1 000 dolárov denne za to, že zdokumentuje posledné týždne života ťažko chorého Josefa (Mark Duplass). Na prvý pohľad milý a ústretový hostiteľ však skrýva nejedno nemilé "prekvapenie"... (*CARNIFEX*)

tron

Spoilery! Neznášam, keď je polícia prezentovaná ako banda nesvojprávnych idiotov, ktorých vaše problémy začnú zaujímať až keď ležíte na dlážke v kaluži vlastnej krvi. V Creep je to úplne rovnaké. Chlapíka terorizuje evidentný psychopat s násilníckymi sklonmi, duševne chorý, ktorý sa s ním pobil a následne mu posiela choromyseľné videá, nože a zmagorené vyznania lásky. Chlapík zavolá na políciu. Tam sa ho spýtajú na meno dotyčného. Nevie resp. vie, ale zrejme bolo falošné. Spýtajú sa ho na adresu, kde magor býva. Chlapík to samozrejme nevie. Odkiaľ by to asi tak mal vedieť? Navrhne im, aby prišli a sňali odtlačky z noža, ktorý mu magor poslal (a z ďalších vecí, ktoré boli v zásielke spolu s bodnou zbraňou). Polícia to ignoruje. Pravdaže chápem, že v týchto typoch filmov musí byť polícia prezentovaná spomalene, lebo ak by v polovici filmu nabehlo komando kukláčov a zmrda rozstrieľalo na kusy, nemali by sme horory. Ale ukazovať políciu ako bandu neschopných blbcov, ktorí vyžadujú od obete, aby vyriešila prípad (!), je nevkusné. Nečudo, že znechutený hrdina dôkazový materiál následne šmarí do smetiaka (!). A inak? Až na priemerné výkony oboch predstaviteľov fajn. A skutočne nechápem, kto toto preboha môže pokladať za komédiu. Toto je (hororový, temný, znepokojivý a napínavý) psychotriler ako vyšitý. Neobsahuje vôbec žiadny humor. Miestami čudný, miestami stratí dych, miestami príliš WTF a miestami nelogický (dal mu prášky na spanie a chlapík bol po troch minútach čerstvý ako rybička?), inak ale hodnotím skôr kladne, než negatívne. Vrátane drsného konca. ()

J*A*S*M

Pro mě velmi sympatický mix hororu a srandy (ano, na rozdíl od jiných uživatelů mi to chvílemi opravdu přišlo mimořádně úsměvné, byť značně černohumorným způsobem - do situace hlavního hrdiny bych se fakt dostat nechtěl). Mark Duplass si roli totálního pošuka, o němž si vzhledem k jeho chování nejste jistí, zda vás chce pobavit, znásilnit, nebo zavraždit, vyloženě užívá. Kack-Brice zase v roli nešťastníka, který se dostal do extrémně nepříjemné situace, také působí velmi přesvědčivě. Creep je zkrátka hezkou ukázkou filmu, který doluje napětí a strach ze samotných na plátně se odehrávajících situací a ne primárně pomocí filmařských prostředků (kamera, střih, hudba, triky). ()

Mimomisu

Ten popisek "komedie" je trosku nadnesenej teda a "romanticky" me popravde rovnou rozesmalo Ale teda FUJ FUJ FUJ FUJ! Takhle creepy (pardon, to se nabizelo) film jsem dlouho nevidel. Duplasse mam cim dal vic rad, fakt ze jo. A takovej hezkej kamaradsoft jen ve dvou lidech, kterej funguje, to je jeste plus navic. Pak, ze to nejde ()

warrenur

Hm, takto to dopada, ked mate nulovu asertivitu, je vam neprijemne prejavit svoju nevolu, ci rozhodnost. A ano, trosku v extremnejsej podobe. :D Blbina, ale Duplass si tu rolu zrejme celkom uziva, moznoze ma tiez skrinku s podobnou zbierkou. :) Atmosfera vsak slabota a hororom by som to tiez nenazval. Takmer psycho-parody. Slabsi priemer. 45% ()

Sludger

Tentokrát si formát FF hororu požičal psychothriller a nesmierne mu to svedčalo. Tajne som dúfal, že prekročí hranicu medzi thrillerom smerom ku hororu, aspoň ku konci, no nestalo sa. Ale inak super stretnutie so psychopatom, ktoré bolo celý čas znepokojivé a cítil som sa za hlavného hrdinu riadne nepríjemne. Chválim hlavne Marka Duplassa v roli Josefa, bol skvelý! ()

• Pracovný názov filmu bol Peachfuzz. (BoredKid)
  • Film nemá úvodní titulky a název filmu se objeví až na konci. (pornogrind)
  • Většina filmu je pouze improvizace. Herci měli ve scénáři napsáno například jen: „Jízda autem, zatímco se natáčí na kameru. (MeanWhile)