Reklama

Reklama

Krásná Fatmagul

(seriál)
  • Turecko Fatmagül'ün suçu ne? (více)
Trailer 2
Drama / Romantický / Telenovela
Turecko, (2010–2012), 120 h (Minutáž: 90 min)

Předloha:

Vedat Türkali (kniha)

Kamera:

Hüseyin Tunç

Hrají:

Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Kaan Taşaner, Deniz Türkali, Seda Güven, Esra Dermancıoğlu, Engin Öztürk, Sumru Yavrucuk (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(80)

Obsahy(1)

Krásná prostá dívka Fatmagul žije v malé přímořské vesnici. Zanedlouho se má provdat za Mustafu, svou dětskou lásku. Vše ale změní nečekaný noční útok Kerima a jeho kamarádů. Fatmagul je přinucena vzít si Kerima a nedobrovolně žít život, který jí naplánovali jiní. Dokáže najít štěstí? (TV Prima)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Česko Slovenským fenoménom začiatku nového milénia boli lacné, nekonečné telenovely. Naivné, stupidné romantické hlúposti, ktoré sa točili prevažne v Južnej Amerike. Absolutné dno televíznej filmovej tvorby. Tento trend pomaly ustal a prišlo niečo oveľa horšie. Telenovely z Turecka. Je to trójsky kôň, prostredníctvom ktorého sa moslimský svet vkráda do európskych domácností. Jedným z týchto nebezpečných mohamedánskych kultúrnych atentátov je aj stošesťdesiat dielny seriál "Fatmagul" (Fatmagül'ün suçu ne?). Zákerný turecký odpad! ()

Magicbaobab 

všechny recenze uživatele

Ano, seriál je plný šíleného patosu a chvil, kdy byste postavy nejradši spláchli do záchodu. Chvil, kdy stříká podivně růžová (zato "kvalitně" cenzurovaná) krev, kdy jde jen o natahování času a taky chvil uměle nastrčených, aby se romance někam vyvíjela v podstatě z ničeho. Scénář 120ti hodin by se dal shrnout do dvou souvětí. ALE je potřeba, aby se i o takových tématech točilo. V Turecku, kde je v přístupu k ženám stále mnoho bariér a předsudků (a to především na vesnici, ze které pochází i hlavní hrdinka) by měla vznikat díla, která vykreslí dopad zneužití na lidský život. Upřímně, ačkoli je téma zabalené do děsuplného provedení turecké telenovely, v podstatě jde stále o poměrně těžký materiál. A myslím, že se ho představitelka Fatmagül zhostila dobře. Stejně tak chci pochválit i představitele Mustafy a nakonec i Mukaddes. Myslím, že je opravdu umění zahrát tak neuvěřitelně odpornou postavu. No vážně, který šílenec tuhle postavu napsal? Takže - za společensky ožehavé téma palec nahoru a 3* ()

Reklama

Mahoney. 

všechny recenze uživatele

Vždy som bola ako všetci ostatný a tieto turecké, mexické, španielske a neviem ešte aké naivné telenovely som kritizovala. Ale pri tejto si jednoducho nemôžem pomôcť, časti sú zdlhave, naivne ale oslovil ma ten turecký príbeh a to ako to v tej krajine chodí (keď napríklad "čistú" ženu znásilnia-pošpinia a ona si musí vziať toho muža aby "očistila" seba aj svoju rodinu).. A Engin Akyürek je jednoducho na zožranie krásny chlap, tie 3* sú hlavne za neho, videla som už všeliakych Santosov a Juanov Pablov ale tento muž je naozaj TOP :-D ()

Bozvav odpad!

všechny recenze uživatele

Jakkoli chápu snahu tvůrců zsadit v rámci cajdákového příběhu hluboké poselství o tom, že žena za znásilnění nemůže, což zvláště v muslimských státech je velmi aktuální téma, neb tam jsou ohledně ženských práv ještě v době temného středověku. Nicméně když sebe silnější téma obalíte 160 díly hutné a sračkovité telenovelní vaty, tak už tu ušlechtilou myšlenku prostě nenajdete. Viděno celkem asi 20 dílů různých a fakt se to nedá. ()

luciasce 

všechny recenze uživatele

Docela mě mrzí to nízké hodnocení. Je sice fakt, že jsem začala někde u 60% ale s postupem času se to vyšplhalo. Je to velice kvalitní drama na velice palčivé téma. Jako jo, herci své postavy tak trochu přehrávají a polovina postav je tam fakt k nesnesení, kamera je roztřesená, někdy neostrá. Z té hlavní dvojice Kerim (Engin) dost na zabití, je přehnaně ufnukanej a upřímně taky by zasloužil zavřít, první  polovinu jsem ho vyloženě nesnášela a druhou polovinu jsem ho nesnášela o trochu víc. Fatmagul je velmi tězká postava na to ji uhrát.  Beren to zvládla, myslím, výborně. Můj oblíbenec se stal Mustafa (Firat), role skvěle obsazená a zahraná. Trauma, kterým Fatmagul prošla, je těžké a psychické stavy, které se mění z minuty na minutu mohou některým divákům lézt na nervy, je potřeba si ale uvědomit, že to, co se jí stalo, je náročné zpracovat, extended version rape scene byla fakt dost silná a napsalo se o tom dost článků nejen v Turecku. Ten příběh je silný a nese poměrně dost důležitou zprávu. Téma znásilnění se v Turecku na počátku 21. stol. začalo velmi dopodrobna probírat a tenhle seriál (na motivy knihy a poté filmu ze 80.tých let) rozvedl téma do detailu a vyzdvihl některé velmi palčivé otázky, kterými turecká společnost trpěla a ještě trpí. Ale nedělejme si iluze, v ČR se o tom ještě ani nezačalo pořádně mluvit, důkazem je i to hodnocení od všech mužů tady. At je tento seriál pro některé odpad nebo ne, v roce 2010 to byl turecký fenomén, který otřásl nejen kulturní scénou. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Mustafovu matku Halide Nalçin si zahrála herečka Sacide Tasaner, jejíž skutečný syn Kaan Tasaner hraje v seriálu jednoho z násilníků, Erdogana Yasarana. V několika scénách si matka a syn zahráli spolu. (wictoria)
  • Restaurace, kterou si Fatmagul (Beren Saat) s Kerimem (Engin Akyürek) pronajali a pracovali v ní, se objeví krátce i v další turecké telenovele Kúsok zo mňa (od r. 2014), kdy jí pronajme pro Elif její nápadník Kerem. (pesci71)

Reklama

Reklama