Franny

Franny

(festivalový název)

The Benefactor

USA, 2015, 90 min

Příběhově jsem velmi zmatena.. Nejprve to vypadalo na drama - milující rodinný strýček způsobí smrt rodičů a po letech si začne hledat cestu s jejich dcerou.. Potom to vypadalo na nějakou kriminální zápletku - milující strýček zneužíval dceru přítele, milující strýček byl zneužíván dcerou přítele, milující strýček je zloděj, milující strýček tuneluje nadaci, milující strýček se chce zbavit manžela dcery jeho přátel, protože mezi ně vkládá klín aj. Nakonec to bylo jenom o osamělém muži s velkým srdcem naplněným bolestí a morfinem.. Richard Gere válí, ale špatnou režii a děravý scénář herecky nepřemůže.. Škoda.. Dal se z toho hodně dobře pořídit další "Doktor Flastr"..(23.10.2016)

• kaylin

Richard Gere podává skvělý herecký výkon ve filmu, který si to zrovna moc nezasloužil. Tohle je snímek o tom, který chce ukázat samotu člověka, který je nakažený psychicky, ale i drogou, respektive prášky proti bolesti. Tak nějak už moc ohrané téma, které vám ani skvělý herec nezachrání a nepovznese, pokud scénář nepřinese něco zajímavého.(20.1.2016)

Průměrný omílaný námět vyrovnávání se s vinou obohacený asi pouze hereckým výkonem Richarda Gerea, který ještě ke všemu taky nějak extrémně nevyčnívá. Kupodivu zajímavější je místy vedlejší postava talentovaného Thea Jamese, ale tak či tak je to taková nemastná neslaná jednohubka, od které asi dostanete ještě méně, než čekáte.(24.5.2016)

• anicin

Jak řiká Morfeus, píše se délka 90 minut, jenže asi tak 2190 minut, úplně přesně Vám to neřeknu, protože jsem se různé části filmu snažila prospat. Joe Anderson se před filmováním nejspíš totálně ztripoval protože jak jinak by kameraman Simona Killera zničehonic přišel o zrak? Krom jiných předností je samozřejmě nutno vypíchnout velmi originální scénář o bohatym cápkovi, co je ale fskutočnosti osamělý a bere prášky doma v županu.(27.12.2015)

• silentname

Ach jaj. Prečo môžem pochváliť Richarda Gera za jeho herecký výkon, ale nemôžem pochváliť jeho postavu, ani príbeh, ktorý je nám tu predstavený? Je to melodramatické, že sa z toho občas stáva zúfalstvo a Franny mi absolútne nebol sympatický ani nič. Ešte si pamätám, keď som videl reakcie Nostalgia Critica na výkon Robina Williamsa vo filme Patch Adams, tak spomínal, že bol otravný, až ho mal chuť bodnúť (Mne sa osobne ten film páčil, ale to je mimo témy). Pre mňa toto reprezentuje Franny vo svojej postave. Nechce ľudí rozveseliť, ale chce všetky ich problémy preniesť na seba tým, že bude rozdávať všetko čo môže a napraví chyby ... a pritom si myslím, že v mnohých scénkach je to presne to čo všetko kazí. Obdivujem ho za to čo predviedol ako herca, ale jeho postava mi liezla na nervy do miery, že som už skutočne nevládal na to pozerať. Takže toľko k Richardovi. Dakota Fanning je okey, ale nejako výrazne nepreráža a celkovo tento film nefunguje ako by som chcel. Nemám rád otravné postavy a nemám rád melodrámu. Takže čo sa dá čakať, že z toho vyjde, keď sa tieto dva elementy skombinujú? Rozhodne nič, čo by som si pozrel znovu. Hodnotenie: D+(21.1.2016)

• - Filmovanie prebehlo v štáte Pennsylvania, pričom množstvo scén sa natočilo priamo v jeho hlavnom meste, Philadelphii. (beso74)