Modrá a ne moc růžová (festivalový název)

• Azul y no tan rosa

Venezuela / Španělsko, 2012, 114 min

Miguel Ferrari

Miguel Ferrari

Alexandra Henao

"Často ukazujeme prstom na druhých ľudí, len preto, že sú iní. Pretože inak premýšľajú, chodia, obliekajú sa, hovoria alebo milujú. Trápime druhých pretože ich považujeme za menej hodnotných alebo inteligentných, alebo preto, lebo majú inú farbu pleti. Žartujeme na účet druhých, pretože patria k inej kultúre a majú iné zvyky či vieru. Cítime právo súdiť druhých, len preto, lebo majú odlišný názor a zabúdame, že žijeme v rozmanitej spoločnosti, v ktorej má každý svoje miesto a každý by mal byť vypočutý. Tým viac to platí pre menšiny, ktoré trpia „tichou“ diskrimináciou.....Som aký som! A čo má byť?“.....a ja už nemám čo dodať!(17.3.2015)

Skvělý venezuelský film. Po jeho zhlédnutí mi zůstal úsměv na tváři :) hezky natočený vztah Diega a Armanda a velmi dobrý Ignacio Montes.(28.4.2015)

Po skvělém zážitku z filmu ,,Mé jméno je láska“, jsem měla trochu obavy jít hned na další, no musela jsem využít příležitosti. I když jsem se zařekla, že na téma homosexuálů nebudu dlouho nic vyhledávat, jelikož se s nimi roztrhl pytel, rozhodně nelituji. Venezuela mne překvapila. Přesto, že je hlavní postavou gay, pomalu vyplouvá, že jde o otázku plošné xenofobie, odpor a nedůvěru ke všemu cizímu. Vyhovovalo mě sympatické obsazení. Příběh je jednoduchý a tak trochu předvídatelný, ale hodně se mi líbilo zpracování i přes trochu pohádkově vypadající konec. Na konci filmu jsem se chytila ,,za nos“ v povědomí vím o tom, že xenofobie je oficiálně nekorektní, ale v soukromém životě se menších projevů xenofobie nestraním. A jak to máte vy?(27.3.2015)

Pred sledovaním filmu som vedela len toľko, že je to film s gay tematikou ... a on je pritom o toľkých veciach ... veľmi príjemné prekvapenie, síce niekedy predvídateľné, ale zostane po ňom človeku fajn aj napriek tomu smutnému. Potešili prirodzení herci a pekná muzika. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (11.4.2016)