Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (757)

plakát

Grammy Awards 2021 (2021) (pořad) 

Nehodnotím výsledky, ale jako koncert byly letošní Grammy super. Navíc Trevor Noah byl pohodový a vtipný moderátor.

plakát

U nás se to stát nemůže (1950) 

Ani se nedivím, že Bergman na tenhle film nebyl moc pyšnej. Jeho filmy, ať už vám sednou nebo ne, jsou originální, něčím zajímavý. Ale Sant händer inte här byl jen průměrnej pokus o kriminálku.

plakát

Stockholmský syndrom (2020) (TV film) 

První díl mě hodně navnadil, ale bohužel druhý díl se už tolik nepovedl. Milostná linka naprosto zbytečná a konec uspěchaný, chvilkama jsem si přišel, jak když sleduju jiný seriál. I přes to se jedná o to lepší, co u nás za poslední dobu vzniklo a to především díky hereckému obsazení.

plakát

Sedmá pečeť (1957) 

Bohužel Sedmá pečeť mě neuchvátila tolik jako očividně většinu ostatních tady. Můžu pochválit umělecké hodnoty, ale to je asi tak všechno.

plakát

A Very Merry Toy Store (2017) (TV film) 

Očekával jsem typickej vánoční film, ale bohužel tohle bylo mnohem horší. Příšerná režie i herecké výkony - což je škoda, protože ne všichni herci jsou tak hrozní jako byli tady. Takže tenhle film nedoporučuju ani jako oddychovku.

plakát

Iluze - film o vlaku (2003) 

Líbí se mi ta kombinace komedie a thrilleru a opravdu je to tu tak hezky vyváženo. Rozhodně jeden z těch lepších a zajímavějších švédských filmů, u kterého se člověk pobaví.

plakát

Christmas Reservations (2019) (TV film) 

Klasický televizní vánoční film, jako vždy i trochu naivní, ale tu vánoční náladu naladit dokáže. Navíc všichni herci byli hrozně fajn.

plakát

Tekutý písek (2019) (seriál) 

První švédský seriál od Netflixu a na poprvé velmi dobrý výsledek. Musím pochválit herecké obsazení i příběh - do poslední chvíle jsem pochyboval, jak to tedy bylo a závěr mě uspokojil. Navíc to má výborný soundtrack - především je skvělá scéna, kdy hrála Rosa himmel od Molly Sandén.

plakát

Fanny a Alexandr (1982) 

Fanny a Alexandr je můj čtvrtý Bergmanův film a zatím se mi z nich líbil nejméně. Neumím si představit, že bych viděl tu delší, pětihodinovou, verzi. Herecké výkony, kamera i režie byly na jedničku, jen už i ty 3 hodiny na mě byly moc dlouhé. Bylo tu až moc postav a já si k nim nedokázal vytvořit žádný vztah, snad jen k postavě matky - Emilie a k Alexandrovi. Taky jsem dlouho čekal, kdo je to Fanny a vlastně ani nechápu, proč je její jméno v názvu filmu, když vlastně ani není tak důležitá. Takže pro mě dobře natočený, ale vcelku nudný film. Pamatovat si nejvíc budu jednu postavu - biskupa Edvarda - který alespoň dostal, co si zasloužil.

Reklama

Reklama