Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tri kamarátky prichádzajú do odľahlej oblasti v Thajsku na dovolenku. Na jednej párty spoznajú príjemných chlapov, ktorých pozvú do svojho domu. Ráno ale zistia, že zlatá socha, ktorú v dome predtým našli, je preč a spolu s ňou aj ich hostia. Pre dievčatá nastanú obrovské komplikácie, pretože socha v sebe skrýva veľa temných tajomstiev, ktorých následky ich môžu stáť život. (Marceloo)

(více)

Recenze (12)

J*A*S*M odpad!

všechny recenze uživatele

Skandálně špatné. Zahraniční ohlasy napovídaly, že se filmu můžu s klidem vyhnout, ale ta oživlá zlatá soška v traileru mě přesvědčila, ať mu dám šanci. Přecijen, horor s vraždící zlatou sochou se moc často nevidí. Bohužel ve výsledku je Pernicious tisíckrát viděná posedlostní duchařina s některými momenty takřka parodických rozměrů (návštěva stařeny). Katastrofálně nepovedený film vlastně ve všech ohledech. Jen ty thajské exteriéry v něm vypadají docela hezky, ale za to tvůrcům zásluhu připočíst nemůžu. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Iný kraj; iný mrav. To by mali vedieť aj americké fešandy, ktoré majú v Thajsku doúčať miestnu mládež a namiesto toho sa zamotajú do klišé ázijského hororu... Perníčkos ma veru príliš nepotešil, dokonca ma miestami otravoval tak, že som mal chuť ho nadobro vypnúť. Thajské prostredie je síce celkom účinné a pekné, no akosi prirýchlo sa opozeralo, rovnako ako aj babská trojka, ktorá mi po čase už liezla tak na nervy, že ma ani nebavilo pozerať sa na tie ich zmätene pobehujúce prdelky. Slabý horor, ale od režiséra je to aspoň určitý posun kvalitatívnym smerom. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Trio kočičiek na výlete v Thajsku oživí vraždiaceho démona, ktorý ich začne prenasledovať, sem tam ich posadne a nastane občasný krvavý kúpeľ s mučeníčkom. Rituály, posadnutosť, gore. Úvod vyzeral nádejne s peknými torture scénami, ale potom to už išlo z kopca. Najhoršie to bolo s hereckými výkonmi. Dievčatká mohli byť pekné ako chceli, ale akonáhle mali niečo zahrať a začali predvádzať svoje uškriekané citové výlevy, nastal veľmi vážny problém. Môžem vlastne oceniť len to, že vraždy neboli mimo záber, potešilo relatívne dostatok podrezávačiek či nejaké to rozmlátenie lebky, no aj tak tu nebolo nič, čo som nevidel už aj v lepšom prevedení. Pokusy o ľakačky tu boli taktiež, žiaľ ostalo len pri tých pokusoch. Celkovo ma to dokopy ničím nezaujalo. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Pod vlivem krvelačné sošky a zajímavého režiséra, jenž by mohl být příslibem do příjemně brakové budoucnosti. V rámci pracovní nabídky zavítají tři americké fešandy do Thajska. Ano, ještě nějakou dobu potrvá trend, že v hororech cestuje za hypotetickým nebezpečím něžné pohlaví, a to nejlépe v lichém počtu. A spolu s nimi sdílí jejich ubytovnu zvláštně vyhlížející soška symbolizující malou holčičku. Soška následující den zmizí, dívky zažijí podivnou noc, ze které si nic nepamatují, ale divák byl svědkem, že v transu bestiálně zavraždili trio britských turistů. Prokletý exponát zaúřadoval a nepřestane jít po dívkách, až se do jedné z nich reinkarnuje. Film diváka zasvětí do dávného obětního rituálu, po němž už je jasné, jak to se soškou je. Mladý režisér James Cullen Bressack má na to, aby už jen neděkoval v titulcích Eli Rothovi a Jamesi Wanovi, ale aby si i jeho horory získaly uznání, přičemž stylově má našlápnuto k Eli Rothovi. Film je hubený na drastické scény. Napočítal jsem tři. Kamera neuhýbá krvavým detailům, vypadalo to dobře, bylo toho málo. Režisér se vydal invenční cestou, kdy se jal strašit. V praxi to znamenalo, že trio slečen bylo vyděšené z oživlé sošky. Ano, spoře oděné herečky vzorně ječely, ale do naha nešly. Nejhorší herecký výkon podala Ciara Hanna, režisérova oblíbenkyně, není to jejich první spolupráce. Z trojlístku mladých hereček má hvězdný rozměr určitě blond sexbomba Jackie Moore. Její ztvárnění role bylo nejvýraznější. Z hororových kritérií vlastně filmu nic zásadního nechybí. Vraždění (jen občasné), strašení (bylo ho víc), invenční pojetí (to jsem nečekal), udržované tempo, nečekané vyústění story, sexappeal hereček, exotická země. Režisér se slabým rozpočtem udělal hotový zázrak. Film vypadá technicky i vizuálně k světu. Za absenci nahoty, když jsou ve filmu takové akvizice, a za nízký počet zabití, jdou procenta mírně dolů. 70% ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Tri kamarátky prichádzajú na dovolenku do odlahlej oblasti v Thajsku. Na párty spoznajú príjemných chlapov, ktorých pozvú do svojho domu. Ráno ale zistia, že zlatá socha, ktorú v dome predtým našli, je spolu s chlapmi preč. Pre dievčatá nastanú obrovské komplikácie, pretože socha so sebou nesie velké množstvo temných tajomstiev, ktorých následky môžu stáť dievčatá život. - Zo začiatku to vyzeralo nádejne na štýl Hostel a krvavé mučenie. Velká škoda, že sa z toho neskôr stala ducharina, ktorá nedokázala ničím zaujať. Dobre vyzerajúce dievčatá tomu pridávajú aspoň trochu vizuálneho potešenia. Hudobný doprovod bol pre mňa hrozný, pretože mi to pripadalo ako z nejakej rozprávky o zlom vlkovi. Jasný dôkaz, že brutalitu z USA a duchov z Ázie nie je dobré miešať, pretože vo výsledku z toho vznikne len obyčajná podpriemerná zlátanina a žiadna z hororových "kultúr" sa tu neprejaví naplno. ()

Reklama

Reklama