Alice Cooper

• Kanada Super Duper Alice Cooper

Předtím než na pódia přišel Marilyn Manson, předtím než na plátna přišel Freddie Kruger, svět hrůzy ovládal Alice Cooper. Unikátně filmařsky zpracovaný portrét Vincenta Furniera, syna faráře, který se změnil v noční můru všech rodičů - Alice Coopera. Portrét mistra hororových show s funkční gilotinou a spoustou krve na pódiu. Příběh rockové ikony, který vypráví Alice Cooper osobně. (Atlantis Entertainment)

DoNotCross

Asi vůbec nejlepší představovačka, jakou jsem kdy viděl. Zfilmováno nesmírně hravou formou, která zaujme vaši pozornost a tak informace vstřebáváte jakoby mimochodem. Alice Cooper je rozhodně zajímavou postavou rocku a jako úvod do jeho košaté kariéry tenhle filmík slouží výborně. Především začátkům a vztahům v kapele se tu věnuje obrovský prostor, což je jen dobře. Trochu zamrzí absence informací o druhé půli jeho kariéry a celkové zjednodušující pohled. Vlastně by bylo naprosto ideálí, kdyby tohle dílko sloužilo jako jakýsi poutač k obsáhlé knize, která by se každému albu podívala pořádně na zoubek. Ale i tak je tady myslím splněno a vy tak na ploše nějakých sta minut dostanete příležitost poznat nesmírně sympatického rockera, který si sáhl na dno, ale pořád mu nezmizel elán, ani ten jeho uličnický úsměv. ()

yntelygent

Je to dobre spracovane,tesi ma,ze tu dostal velky priestor casovy usek,ked A.C.este nebol takym polo mainstreamom , ako sa to stalo v 80s nielen jemu...ako podiova show,bol taktiez priekopnikom,to je bez debaty,jedinu vytku,ktora sa ale samotneho filmu az tak netyka je , ze ako byvaly hudobnik dokazem vidiet a posudit,ze mu velmi a mozno az privelmi pomohlo,ze sa vzdy dokazal obklopit spickovymi muzikantami a tu hudobnu zlozku jeho vystupeni tahali hlavne oni omnoho viac ako samotny headliner a vo filme mi trosku chybala tato linka....inak ale skutocne viac ako slusny nadpriemer. ()

Mackro

Dunn + McFayden zasa raz vytvorili nesmierne cenný dokument, ale tentokrát aj formálne zaujímavý a odlišný. Okrem toho, film je značne metaforický, prelínaný Jekyllom a Hydom, pričom Alice Cooper je na jeho konci aj ten zlý, aj ten dobrý... výborná vec. Teším sa, čo je ďalšie. ()

Peabody

Dal bych klidně více, je to kus mého mládí, ale nezbytné polepšení se a návrat k Bohu a rodiče modlící se za syna, který dostane opět šanci od Boha který jej miluje jako všechny. NO to chápu, že americký divák miluje, ale já se bez toho obejdu. . Vincent Fournier je jinak zajímavý dokument, připomenutí pradávných GTO je půvabné, hudební ukázky slušné, Schools Out a Billion DOllar Babies asi nejlepší co nahrál. Škoda, ž elUcerna byl ana premiéře ani ne poloprázdná, špatné to není a jak říkám bez té ideologie bych dal4. ()

negativ

Neobyčejně poutavě pojatý dokument, který zvolil originální styl vyprávění, kdy všechny reálné postavy hovoří na pozadí koláže dobových fotek a videozáznamů, přehledný průřez okolností vzniku a života jedné rockové ikony. Díky za něj! ()