poster

Alice Cooper

 • Kanada

  Super Duper Alice Cooper

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2014, 98 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DoNotCross
  *****

  Asi vůbec nejlepší představovačka, jakou jsem kdy viděl. Zfilmováno nesmírně hravou formou, která zaujme vaši pozornost a tak informace vstřebáváte jakoby mimochodem. Alice Cooper je rozhodně zajímavou postavou rocku a jako úvod do jeho košaté kariéry tenhle filmík slouží výborně. Především začátkům a vztahům v kapele se tu věnuje obrovský prostor, což je jen dobře. Trochu zamrzí absence informací o druhé půli jeho kariéry a celkové zjednodušující pohled. Vlastně by bylo naprosto ideálí, kdyby tohle dílko sloužilo jako jakýsi poutač k obsáhlé knize, která by se každému albu podívala pořádně na zoubek. Ale i tak je tady myslím splněno a vy tak na ploše nějakých sta minut dostanete příležitost poznat nesmírně sympatického rockera, který si sáhl na dno, ale pořád mu nezmizel elán, ani ten jeho uličnický úsměv.(10.4.2017)

 • liquido26
  *****

  Alice Cooper je můj nejoblíbenější zpěvák a umělec vůbec. Četl jsem jeho autobiografii, takže tento dokument mi nepřinesl úplně velké množství nových informací, ale bylo skvělé si k tomu o čem jsem četl, přiřadit i barevné obrázky. Dokument využívá kromě faktických záběrů z koncertů, rozhovorů a dokumentů také rozpohybované, animované fotografie, takže nedostatek vizuálního materiálu pro 50. a 60. léta vůbec nevadí. Celá mozaika je doplněna i o ilustrační záběry ze starých filmů - hlavně Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Kabinet Dr. Caligariho a nebo staré universalovské horory.(2.11.2016)

 • Robbi
  ***

  Je to opět taková agitka jako v případě Ozzyho. Ano, vím, že se Cooper vyhrabal z totálních sr..ek a stal se údajně od roku 1983 lilií, která nevzala do úst kapku alkoholu a štipeček koksu, ale spíš by mě zajímalo, jak se vyvíjela jeho další kariéra. Jak uvedl Johnny D., stopáž filmu toho moc neumožňuje, ale po návnadě v první polovině čekáme zhodnocení kariéry a ono prsk!, dojemný příběh o polepšeném rockerovi. Takže v duchu přemýšlím, kdo další přijde z těch poučených na řadu. Keith Moon už to určitě nebude.(19.8.2016)

 • Bachy
  ***

  Tahle modla prošla s muzikou spoustu divokých období a dokázala svítit v hippie, punk i metalových éře. Nestála na jednom albu, ani na jednom stylu a pořád se vyvíjela i s tím rizikem, že sem tam šlápne úplně vedle. Kdo ze slavnějších tohle může říct? Bez ohledu na to, že už se téměř patnáct let hrabu v úplně jinačí scéně je Cooper pořád pán, co mě hudebně odchoval a jako takovej si zasloužil lepší dokument, protože materiálu na něj má habaděj.(17.1.2017)

 • Dementra
  ****

  Povedený hudební dokument. Nedostatek videomateriálu se vyřešil vytvořením různých 3d fotografií, na což je docela zajímavé koukat. Perfektní jsou střihy z němých hororových filmů (např Jekyll a Hyde z roku 1920), které krásně doplňují příběh. Záznam doplňují rozhovory s Cooperem, bývalými Coopery, dalšími hudebníky, ale i groupies. Mohlo by to být klidně i delší, časově dokument končí někdy ve chvíli, kdy se Alice zbavil drog. A pak hrál golf šťastně až do smrti.(9.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace