Alice Cooper

• Kanada

Super Duper Alice Cooper

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2014, 98 min

Asi vůbec nejlepší představovačka, jakou jsem kdy viděl. Zfilmováno nesmírně hravou formou, která zaujme vaši pozornost a tak informace vstřebáváte jakoby mimochodem. Alice Cooper je rozhodně zajímavou postavou rocku a jako úvod do jeho košaté kariéry tenhle filmík slouží výborně. Především začátkům a vztahům v kapele se tu věnuje obrovský prostor, což je jen dobře. Trochu zamrzí absence informací o druhé půli jeho kariéry a celkové zjednodušující pohled. Vlastně by bylo naprosto ideálí, kdyby tohle dílko sloužilo jako jakýsi poutač k obsáhlé knize, která by se každému albu podívala pořádně na zoubek. Ale i tak je tady myslím splněno a vy tak na ploše nějakých sta minut dostanete příležitost poznat nesmírně sympatického rockera, který si sáhl na dno, ale pořád mu nezmizel elán, ani ten jeho uličnický úsměv.(10.4.2017)

Tahle modla prošla s muzikou spoustu divokých období a dokázala svítit v hippie, punk i metalových éře. Nestála na jednom albu, ani na jednom stylu a pořád se vyvíjela i s tím rizikem, že sem tam šlápne úplně vedle. Kdo ze slavnějších tohle může říct? Bez ohledu na to, že už se téměř patnáct let hrabu v úplně jinačí scéně je Cooper pořád pán, co mě hudebně odchoval a jako takovej si zasloužil lepší dokument, protože materiálu na něj má habaděj.(17.1.2017)

Je to opět taková agitka jako v případě Ozzyho. Ano, vím, že se Cooper vyhrabal z totálních sr..ek a stal se údajně od roku 1983 lilií, která nevzala do úst kapku alkoholu a štipeček koksu, ale spíš by mě zajímalo, jak se vyvíjela jeho další kariéra. Jak uvedl Johnny D., stopáž filmu toho moc neumožňuje, ale po návnadě v první polovině čekáme zhodnocení kariéry a ono prsk!, dojemný příběh o polepšeném rockerovi. Takže v duchu přemýšlím, kdo další přijde z těch poučených na řadu. Keith Moon už to určitě nebude.(19.8.2016)

Dal bych klidně více, je to kus mého mládí, ale nezbytné polepšení se a návrat k Bohu a rodiče modlící se za syna, který dostane opět šanci od Boha který jej miluje jako všechny. NO to chápu, že americký divák miluje, ale já se bez toho obejdu. . Vincent Fournier je jinak zajímavý dokument, připomenutí pradávných GTO je půvabné, hudební ukázky slušné, Schools Out a Billion DOllar Babies asi nejlepší co nahrál. Škoda, ž elUcerna byl ana premiéře ani ne poloprázdná, špatné to není a jak říkám bez té ideologie bych dal4.(4.9.2016)

Alice Cooper je můj nejoblíbenější zpěvák a umělec vůbec. Četl jsem jeho autobiografii, takže tento dokument mi nepřinesl úplně velké množství nových informací, ale bylo skvělé si k tomu o čem jsem četl, přiřadit i barevné obrázky. Dokument využívá kromě faktických záběrů z koncertů, rozhovorů a dokumentů také rozpohybované, animované fotografie, takže nedostatek vizuálního materiálu pro 50. a 60. léta vůbec nevadí. Celá mozaika je doplněna i o ilustrační záběry ze starých filmů - hlavně Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Kabinet Dr. Caligariho a nebo staré universalovské horory.(2.11.2016)