Daleko od Majdanu (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2014, 26 min

Michal Varga

Jakub Jelen

Moje hodnocení: 55%(23.7.2015)

Vždy je zajímavé sledovat dokument, který vznikl o něčem, co má ještě nějaké aktuální pokračování, což je v tomto případě krize na Ukrajině. Moc jsem si od toho nesliboval a ono se to nakonec ukázalo jako docela koukatelné.(27.5.2014)

O životě obyčejných lidí a jejich názorech v občanské válce zmítané Ukrajiny. Nás use to týká tím, že jako národ vymíráme a jsme závislí také na přistěhovalcích a pracovní síle z Ukrajiny.(22.9.2019)

Mega!(14.6.2014)

• Jellini

"Zmasírováni státní a ruskou propagandou, považují někteří vzbouřence z Majdanu za nepřizpůsobivé radikály, se kterými je třeba udělat krátký proces," píše se v obsahu od České televize. Dobrý propagandistický úvod do zcela nijakého a nic neobjevujícího dílka, jehož autoři zřejmě nebyli schopni natočit nic zajímavějšího či důležitějšího. Jediné, co to ukazuje, je názorově rozdělená společnost, což je ale v rámci této krize obecně známý fakt. Žádnou státní (?!) ani ruskou propagandu zde nevidíme, ono se to asi už považuje za samozřejmost, kterou není třeba dokazovat. Když si důkladně projedete youtube, tak všechny ty státní a ruskou propagandou vymyšlené nácky dozajista najdete, a to ve velmi nepěkných situacích (+nevím, jak vy, ale já házení Molotovů a s prominutím mrdání dlažebníma kostkama nepovažuji za připustitelný způsob demokratické demonstrace). Rázem se vám pohled na (pro změnu) západní propagandou vymyté mozky změní pohled. Nedělám si velké naděje ohledně Ruska a jeho politky, nicméně co se krize na Ukrajině týče, myslím, že Putin se vyjadřuje mnohem rozumněji a na rozdíl od svého amerického protějšku (nebo četných zástupců vyfakované EU) mluví vůbec k věci. Celá situace je už navíc značně složitá, takže udělat si vlastní názor jen z médií (a to jakýchkoliv) v podstatě nejde. A zabrání Krymu? Pche.. A co smrtonosný Irák nebo Afghánistán? Co Kuba? Takže Fuck the ČT (nikoliv ale tento nevinný dokument)! Čtěte Literárky. :-)(10.6.2014)