Rodina „Otce čtyř" (Father of Four) připravuje svatbu Petera a Søs, ale v momentě, kdy je celý dům vzhůru nohama, musí celá rodina zničehonic odcestovat do Funen pomoci Peterovu pěstounovi Skipperovi. Skipper má problém - jeho cvičná loď, která sloužila dlouho jako sirotčinec, se co nevidět rozpadne. Zachránit se dá jedině tím, že se Skipper zúčastní každoroční regaty a vyhraje ji. Program je doopravdy nabitý - ale Per nakonec přesvědčí celou rodinu, aby se vydala na moře a pomohla Skipperovi zachránit Peterův domov z dětství. Jenže soupeřící loď Medusa nehraje tak docela podle pravidel - a celý závod tak skončí napínavou a nervy drásající bitvou na moři ve vlnách a větru. (Filmbox)

FlyingGentle

Velmi romantické zakončení této jedinečné rodinné série. I když jsem neviděl čtvrtý a pátý díl, strašně se nám v rodině líbily první tři díly, protože měl každý své pojetí, spoustu originálních nápadů, ale především toho milého skromného rodinného ducha. Je to takhle opravdu v dánském koloritu? Šestka ukazuje plavbu velké jachty, na kterou se rodina Táty společně s Petrem, budoucím manželem Ses, dostane při onemocnění původních členů posádky, dětí z dětského domova, které sebou vozí kapitán po moři. „Naše“ rodina je ale bravurně zastoupí a i přes nedostatek zkušeností a nepřízeň podmínek – konkurence ve formě mediální hvězdy Amelie, která chce za každou cenu vyhrát – se jim podaří doplout do vysněného cíle, i když v závěru prohrávají cenu kvůli záchraně nepřítele. Plavbou odložená svatba Ses a Petra se nakonec uskuteční na lodi a oddá je samotný bodrý kapitán. Je tady opět řada vtipných scén, jako „tátovy“ pády do vody, vaření ve vratké kajutě anebo prskavkový útok na Améliinu loď, samozřejmě v realistickém duchu. Vážné scény sblížení malého Pera a dětské námořnice Trine jsou velmi milé. Takovou plavbu bych strašně rád osobně podnikl! ()