poster

Továrna Naděje (festivalový název)

 • ruský

  Комбинат 'Надежда'

 • ruský

  Kombinat 'Naděžda'

 • ruský

  Kombinat 'Nadezhda'

 • anglický

  Hope Factory, The

Drama

Rusko, 2014, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinNDL
  *****

  Tak zase jednou jdu s hodnocením proti proudu čsfďáckýho potoka. Kombinat Naděžda (český překlad postrádá vícevýznamnost) je svědectvím naprosté bezvýchodnosti. V Norilsku toho moc není - jenom zkurvená severosibiřská zima, hnusný hutě, kde skoro všichni pracujou a tím si zároveň kurví zdraví a celá řada plynů a odpadu ve vzduchu a ve vodě. Co se s tím dá dělat? Buď to přijmout, považovat město za zajímavý, úctyhodný - sebe pak za tvrďáka. Celej život budeš chlastat s kámošema, kecat o hovnech, makat ve fabrice, možná napíšeš písničku o tom všem, najdeš si ne moc hezkou holku a budeš s ní mít dítě, který čeká to samý. Nebo svůj osud taky nemusíš přijmout a rozhodneš se z města vypadnout. Pak bude tvůj život velmi těžký a depresivní a přirozeně se ti nabídnou dvě otázky: Kam půjdeš a co tam budeš dělat? Jak asi tak odjedeš, když nemáš ani rubl? Film je děsně silnej a nepříjemně kousavej, divák trpí díky zatažení do děje skrze ruční kameru a autentický hraní společně s postavami. Dějová linka se zaměřuje hlavně na dvě dívky - Světu a Naďu, které představují dva odlišné přístupy k životu v Norilsku, oba svým způsobem nešťastné. (Btw je zde očividný odkaz na Felliniho Darmošlapy)(7.7.2014)

 • Jhershaw
  ***

  V Norilsku by nechtěl žít nikdo. Zajímavá sonda do života mládeže v jednom z nejšpinavějších a posledních uzavřených měst Ruska. Zpočátku dobré, ke konci poněkud natahované, resp. se čím dál víc projevuje, že hlavní hrdinka je poněkud otravná.(8.7.2014)

 • Inferio
  ***

  [KVIFF 2014](29.6.2018)

 • Rejže
  ****

  Bylo zvláštní, že tak depresivní film na mne nenechal dýchnout své chmury! Název je spíš poeticky ironický oxymoron. Expozice filmu mi ale nedávala smysl a je škoda, že tím úvodem nemohl pokračovat celý film. Nejkrásnější je ale na tom neztrácet naději i v tak ošklivých končinách světa jako je Norilsk.(5.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace