Magická dívka

(festivalový název)
  • Španělsko Magical Girl (více)

Dvanáctiletá Alicia trpí leukémií. Její notýsek na přání obsahuje pouze tři položky: získat magickou schopnost proměnit se v kohokoliv si zamane, dále kostým Magical Girl Yukiko od návrháře Meiko Sahoriho a konečně dožít se třinácti let. Seriálový kostým stojí naneštěstí téměř 7000 eur. Aliciin otec však neváhá dceřino přání splnit. Rozprodat domácí knihovničku do antikvariátu ale nestačí. A tak se uchýlí k zoufalému činu, k vydírání. (Febiofest)

Sefik odpad!

Mám takový pocit, že jsem viděl úplně jiný film, než komentují uživatelé přede mnou... Jeden je jako na trní z toho, co se děje, jiný se nehne ze židle ani na minutu. Ale co já? Smát se nemohu, protože mám od zívání vykloubenou čelist, plakat není nad čím, protože celý film je jednou dlouhé, dvouhodinové NIC. ()

topvideo

Čo môže mať za následok depresívny zážitok z detstva? Ako sa niekto vysporiada so svojou minulosťou, ktorá ho prenasleduje celý život? Zvedaví? Pozrite si film... ()

zigy

Když přežijete nudný úvod a zvyknete si na zoufale pomalé tempo vyprávění a dialogů vůbec - Španělé opravdu nikam nespěchají - oceníte tajemný a originální příběh plný zvratů a prolínání lidských osudů, nejrůznější povahy. Lehce ujeté, ale o to víc překvapivější.Co bych ocenil ještě víc, kdybych pochopil i hlavní myšlenku filmu, ta mi zůstává utajena. ()

rakosabasta

Mno... letošní Febiofest si dal nejspíš za úkol prověřit obecenstvo ve schopnosti usledovat velice, ale velice pomale natočené filmy, které svou pomalou atmosférou vytáčejí diváka tak dlouho... až ho vyzvrací do úplně jiné dimenze. Je to každopádně hodně netradiční film o....? A tady si můžete naprosto svobodně vybrat. Buď si detailíků všimnete, a vše se vám to jako puzzle nakonec seskládá a naprosto precizně zarámuje, a nebo se ztratíte a půjdete radši hrát šachy. ()

hujerita

Veľmi dobrý film. Mal som radosť z každého políčka tohto filmu a vôbec ma nesklamal. Zaujímavé a napínavé od začiatku až do konca. Jednoducho španieli to poväčšinou vedia. Nenudil som sa a nakoniec som bol aj rád za to že to skončilo tak ako to skončilo. Pri tom smiechu Barbary v "určitej" scéne som mal tušáka, že povie niečo také čo povedala. Skvelý a brilatný kus filmového remesla. ()

lineker

Měl jsem problém se stopáží, výplň nebyla tak kvalitní aby Vás dokázala dvě hodiny bez problému bavit. Jinak funguje to co u španělů funguje vždy. Emoce. Pohledy, tiché dlouhé výmluvné záběry, soundrack (k Pedrovi ale stále hodně chybí). Film ve kterém Vám ne vše je sděleno a vysvětleno. Film, který Vás nechá přemýšlet a kalkulovat. Kruh by měl být na konci tři životů (příběhu) spojen. Zde se tak nestalo. Asi je to dobře. ()