poster

Magická dívka (festivalový název)

 • Španělsko

  Magical Girl

 • Francie

  La Nina de Fuego

 • anglický

  Magical Girl

 • Slovensko

  Magické dievča

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Španělsko / Francie, 2014, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Napínavé puzzle psycho. Nikdy nevieme, kam to bude smerovať, aké prekvapenie na nás čaká a ako sa to prepletie a vyústi. No a v splnení očakávaní vidím problém. Príbeh sa nakoniec ukáže ako vycucaný z prstu a nepravdepodobný. Niektoré tajomstvá ostanú za zavretými dverami a je to len dobre. Tento film by vynikajúco fungoval, ak by ho natočil iba Cronenberg. Vtedy by nebol iba krutý a depresívny, ale aj zvrátene zábavný. Škoda a záver netolerujem.(23.6.2015)

 • Aljak
  ****

  Waw, tak tomu sa povie domino efekt! Zo snahy splniť chorému dievčatku jediné prianie, ktoré sa dá reálne zaplatiť peniazmi, sa napokon roztáča kolotoč ďalších príbehov a súvislostí, ktoré napokon vrcholia v záverečných scénach. A napokon sa celý kruh uzavrel... Normálne som občas od toľkého úžasu zabudol aj dýchať. Treba uznať, že to bolo naozaj fascinujúce a španielska kinematografia sa opäť raz blysla skvelým filmom s pozoruhodným formátom. Aj keď zopár súvislosti mi asi predsa len uniklo počas toho komplikovaného striedania príbehov.(4.5.2015)

 • Vančura
  ****

  Nezaměstnaný učitel literatury Luis si láme hlavu, jak potěšit svou 12 letou dceru Alicii, která umírá na leukemii. V jejím zápisníku objeví, že by si přála velmi drahý kostým z anime série Magical Girl. Když si uvědomí, že rozprodáváním svých knih po antikvariátech potřebných 7000 euro nikdy neziská, pomůže mu náhoda, která mu do cesty přivede tajemnou a bohatou Bárbaru. Oba spolu stráví noc, a protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci, Luis se rozhodne Bárbaru vydírat. Jejich sex si nahrál na telefon, a pokud mu Bárbara nedá požadovanou částku na vysněný kostým, předá nahrávku jejímu manželovi. Tím se dá do pohybu nezadržitelný řetězec událostí, který nevratně změní životy všech zúčastněných postav. Rozhodujícím činitelem v tomto soukolí je třetí postava, Damián, starý Bárbařin přítel, který na scénu vstupuje jako poslední, ale nakonec je to on, kdo bude mít v celé hře rozhodující slovo. Film je postaven na výborném scénáři a přesvědčivých hereckých výkonech všech protagonistů, a velmi se mi líbil, byť by jeho tempo asi mohlo být maloučko svižnější - na můj vkus se hlavně zpočátku možná až zbytečně vleče, a trocha dynamičtějšího střihu by zde neuškodilo. Když ale film nakonec vyústí ve své překvapivé finále a naběhnou závěrečné titulky, rozlilo se ve mně příjemně posmutnělé uspokojení - tenhle film stál za to. Nejen všem fandům současné španělské kinematografie, mezi něž se sám počítám, mohu tento výborný neo-noirový snímek, který si z nejprestižnějšího španělského filmového festivalu v San Sebastiánu odnesl dvě ocenění za nejlepší film a nejlepší režii, vřele doporučit. UPDATE 8. 4. 2015 - Film mě bavil i na druhé zhlédnutí, kdy si tam člověk všimne věcí, které mu poprvé unikly. Docenit je nutno propracovaný scénář a výborné herecké výkony. Jim však určitě dominuje José Sacristán - v momentě, kdy (konečně) přichází na scénu, markantně vysvitne, že tento ostřílený herecký bard, kterému táhne na 80 let, přece jenom hraje jinou ligu, a teprve jeho herectví dodává filmu náležité kvality. Jeho ztvárnění postavy Damiána je precizní a v posledku strhává veškerou pozornost jen na sebe. Neuniklo mi, že několik lidí nevydrželo pomalé tempo filmu, který zpočátku příliš nedává tušit, v jaké drama se nakonec vyvine, a z kinosálu předčasně odešli. Podle mě o hodně přišli, jejich smůla.(26.1.2015)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Pocitově spíše na tři hvězdy, ale za ten nečekaný šokující závěr a k lásce ke Španělům slabší čtverku hodit musím . Letos jsem od nich nic zajímavého tuším neviděl, tak tedy proč ne. Magical Girl má zajímavý a neokoukaný námět, sice funguje spíše pouze jako Drama v Thriller se promění až posledních 15 minut, což je veliká škoda. Španělé si libují ve zvratech, napětí i atmosféře dokonce se nebrání ani násilí, ale zde se film soustředí pouze na postavy a příběh. Za vidění však kvůli originalitě stojí, ale přílišná zábava film není. 70%(24.7.2015)

 • Rob Roy
  ****

  Door with the black lizard... -- To nejlepší ze španělské kinematografie 2014. Mistrovsky vystavěný scénář, který se nedá zařadit do škatulky. Drtivá většina filmů si během pár desítek minut "ustálí" dějový směr a divák je v komfortní zóně. Tady ne. I po hodině budete jako na trní z toho, co se děje a že netušíte, kam to všechno směřuje. Skvěle zahrané (Bárbara Lennie zaslouženě Goya pro nejlepší herečku roku), znepokojující, tajemné. Film s tajemstvím (možná odtud pramení srovnávání s Lynchem). Pokud potřebujete mít vše ve filmech vysvětlené, tak máte smůlu. Výroční ocenění pro nejlepší scénář mělo jít rozhodně sem, ale nevadí, film si to vybral na jiných festivalech. Španělská lahůdka, která mi straší v hlavě. A čím méně víte, tím lépe.(12.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace