Magická dívka (festivalový název)

• Španělsko

Magické dievča

(festivalový název)

Drama / Thriller

Španělsko / Francie, 2014, 127 min

WTF. Buď jsem už natolik protřelý divák, že mě (zde často zmiňované) finále vůbec nijak nepřekvapilo, nebo jsem naopak úplně pitomej a celý ten propletenec v sobě něco skrývá a zůstal mi skryt až do konce. Pokud totiž Magical Girl nemá tajuplně poschovávaný mega twist, přijde mi, že se mnou film jednoduše akorát vyjebával. Děj, který tajuplně přeskakuje z jedné postavy k další, aniž byste chápali jejich propojenost, jednoduše říká, že si musíte počkat na nějaké vysvětlení, na propojení postav, na hrůzostrašné tajemství, které vysvětlí to podivné filmové chování. A jelikož Španělé tohle umějí náramně, velice snadno jsem na tuhle hru přistoupil. O to větší facku jsem dostal na konci, kdy jsem si připadal jako Harry Potter s Moudrým kloboukem na hlavě: "Né teď konec, né teď konec, né teď konec." Jenže asi nejsem vyvolený, a tak musím sklopit uši a jít si ustlat vedle Crabba a Goyla. 5/10(5.11.2015)

Napínavé puzzle psycho. Nikdy nevieme, kam to bude smerovať, aké prekvapenie na nás čaká a ako sa to prepletie a vyústi. No a v splnení očakávaní vidím problém. Príbeh sa nakoniec ukáže ako vycucaný z prstu a nepravdepodobný. Niektoré tajomstvá ostanú za zavretými dverami a je to len dobre. Tento film by vynikajúco fungoval, ak by ho natočil iba Cronenberg. Vtedy by nebol iba krutý a depresívny, ale aj zvrátene zábavný. Škoda a záver netolerujem.(23.6.2015)

Skoro se mi ani nechce věřit, že ten samý režisér jen 3 roky před Magickou dívkou natočil Diamantový blesk (který se mi dařilo až do teď docela úspěšně vytěsňovat z paměti). A za výše zmíněné utrpení se mi Vermut revanšoval velmi poutavou podívanou (a to i přes pomalé tempo vyprávění a ne zrovna krátkou stopáž). U Magické dívky jsem totiž dychtivě čekal na každou další scénu, jak moc mě film bavil. Své v tom asi dělá i mlha tajemna, která propletené osudy 3 hlavních postav obaluje. Film totiž některé věci neukazuje či je přímo (místy docela až zákeřně) zatajuje. Nutno dodat, že propojení 3 příběhových linií je vcelku nápadité a velmi dobře poskládané (jako puzzle). Nejednoho diváka nejspíš překvapí i přítomnost humoru, který je dost zvláštní, ostatně jako celý film (nicméně, dobrovolně se přiznávám, že u scény s dítětem mě napadla podobná myšlenka jako hlavní ženskou hrdinku…ehm). A pokud si při sledování říkáte, co je jako na tomto drama thrillerového…dočkáte se nakonec. Samotný závěr, ve kterém dochází k naplnění, se mi líbil. Celkově to vidím na solidní 4* a od Vermuta bych v budoucnu ještě něco rád zkusil.(12.4.2015)

Waw, tak tomu sa povie domino efekt! Zo snahy splniť chorému dievčatku jediné prianie, ktoré sa dá reálne zaplatiť peniazmi, sa napokon roztáča kolotoč ďalších príbehov a súvislostí, ktoré napokon vrcholia v záverečných scénach. A napokon sa celý kruh uzavrel... Normálne som občas od toľkého úžasu zabudol aj dýchať. Treba uznať, že to bolo naozaj fascinujúce a španielska kinematografia sa opäť raz blysla skvelým filmom s pozoruhodným formátom. Aj keď zopár súvislosti mi asi predsa len uniklo počas toho komplikovaného striedania príbehov.(4.5.2015)

To mi ti Španělé zase jednou po čase zamotali hlavu. Čekal jsem snad všechno možné, ale tuhle bizarní směsici osudů, náhod a tragických omylů rozhodně ne. Že se vydírat nemá, to je nad slunce jasné, na druhou stranu, pokud by všechny případy dopadly takto, za pár desítek let, by nás tu moc nepobíhalo. A nebo jen těch slušných lidí, co se drží pevně řádu a nikdy za život nešlápli vedle. To se hlavních aktérů rozhodně netýká, proto nelze očekávat žádnou selanku, nebo rodinou komedii, ale řízné drama o tom, že nic v životě se nemá přehánět. I kdyby jste to dělali pro vlastní, těžce nemocné dítě.(22.4.2015)