Magická dívka

(festivalový název)
  • Španělsko Magical Girl (více)

Dvanáctiletá Alicia trpí leukémií. Její notýsek na přání obsahuje pouze tři položky: získat magickou schopnost proměnit se v kohokoliv si zamane, dále kostým Magical Girl Yukiko od návrháře Meiko Sahoriho a konečně dožít se třinácti let. Seriálový kostým stojí naneštěstí téměř 7000 eur. Aliciin otec však neváhá dceřino přání splnit. Rozprodat domácí knihovničku do antikvariátu ale nestačí. A tak se uchýlí k zoufalému činu, k vydírání. (Febiofest)

silentname

Veľmi temný film, kde ale motivácie všetkých hrdinov sú pochopiteľné a uveriteľné. Sú momenty, kedy som si hovoril, že určité postavy by si zaslúžili iný osud, ale to už je čisto moja vec. Film, ktorý bude ešte určite v hlave rezonovať najmä pre jeho posledných pár minút. Jediný môj najväčší problém asi bol, že sa Liam nerozhodol kostým pre svoju dcéru Aliciu získať iným štýlom - napríklad vyrobiť, než cestou, ktorou sa rozhodol ísť on. Je to ale veľmi silný film, ku ktorému sa ale asi viac nevrátim. ()

Madsbender

[AFF 2015] Neviem si predstaviť jediný ďalší film, ktorý by bol tak účinným metaforickým prenosom veku informačnej vojny na plátno. Carlos Vermut je mimoriadne talentovaný rozprávač a Magical Girl je emočná bomba, ktorá mi v závere vybuchla priamo do tváre. Zostala len matná spomienka na kúsok puzzle na chodníku, zvláštne podanie rúk a dvere so znakom čiernej jašterice. Enter the lizard. 100% ()

Astaroth12

Dramaturgia je vedenie divákovej pozornosti.“ Je to vlastne súbor pravidiel a zákonitostí pri stavbe literárneho diela, ktoré slúžia k citovému upútaniu pozornosti diváka. Je to cielená manipulácia divákovou empatiou,,. Tento malý úryvok  som si požičal od iného autora, lebo začiatok filmu práve tento článok vystihuje. Film začína dvoma obyčajnými ľuďmi, otcom a dcérou a obe postavy by mali riešiť rôzne veci. Otec aby sa s niekým zblížil a dcéra prežívať radostné detstvo.  A tu je práve rodí začiatok silného príbehu, lebo nie je to vobec tak, ako som opísal predtým. Dcéra ma leukémiu, umiera a má len dve veľké priania a to dožiť sa ďalších narodenín a obliecť si originálne šaty, ktoré  sú jedinečné a tak aj dráhe. S tým prvým otec nemôže nič spraviť, ale s tým druhým áno a tak sa pokúsi o nemožné. Núkaná príležitosť na seba nenechá dlho čakať aj keď príde v inej forme, ako plánoval. Predtým sa divák zoznamuje s druhým párom a to sú pre zmenu manželia, kde on je známy psychiater a ona labilná žena v domácnosti. A ako už obsah napovedal, príde k vydieraniu, ktoré som , ale trocha nepochopil. Manželka nemá ani euro a keď nezoženie peniaze, tak ten druhý dobrák ju bonzne jej manželovi. A tu je to, čo nechapem. Keď ona nemá peniaze je samozrejme, že by to musela povedat svojmu manželovi a ten potom bude reagovať tak, že vydieračovi nedá ani cent. Nebavíme sa tu o pár eurách, ale tisícoch a ten pán učiteľ musel vedieť, že ona bakšišom nedisponuje. A aj keď som otca dievčiny chápal a neviem ako by som reagoval ja na jeho mieste, ale vydierať ženu, ktorá má evidentný problém sama zo sebou a ešte ju takto viac psychicky odrovnať, sa mi zdá neľudské. Keby vydieral niekoho zazobaného, nepoviem ani slovo, ale toto bolo už z jeho strany bezcitné i keď mu išlo o veľa. Je trocha škoda, že film neukázal ukoly, ktoré tá žena musela podstupit, aby ziskala ten obnos penazi. Preto som si celkom myslel, že film ide hlavne psychologickou rovinou a surovosť je pre neho cudzia. Ako som napísal, to som si myslel do doby, keď sa neobjavil na scéne ďalší učiteľ, ktorý do príbehu vkročil zasadne a tak pomsta sa mohla uskutočniť. Famózne bolo sledovať rozhovor dvoch učiteľov a jeden z nich, ten dominantný hovoril, ako to celé dopadne, ten druhý povedal niekoľko slov a tie boli tak zásadné, že neovplyvnili len jeho, ale aj všetkých okolo neho. A to sa tam núkalo toľko možností a režisér sa rozhodol isť tou najmenej pravdepodobnou. Čakal som všeličo, ale toto rozhodne nie a neskutočne ma to dostalo a kvoli totálne brutálnemu záveru dávam 5*. A pred touto scénou, to bolo len za slabé 4*, ale finále ma rozdrtilo. Tento film som mal rozpozeraný, žena išla do prace, ale že má ešte cca desať minút. Že čo pozerám, v skratke som jej rozpovedal príbeh a ako sa to celé na konci prejavilao , zmohla sa len na, to čo do p..e malo byť ? A aj keď mi vadilo, že charakter postav a skoro nič o postavách tu nebolo a aj tak ma to pohltilo a som rad, že som tento parádny film mohol vidieť a to len kvoli medveďovi. () (méně) (více)

runner85

Začalo sa to všetko zlou informáciou o leukémií malého dievčatka. Dej pokračoval tým, že krásna žena vypustila gulášovú šťavu na neznámeho chlapíka a aby sa mu ospravedlnila tak si sním zašukala. Zaseklo sa to dakde pri bezpenetrácií. A dej pokračoval a pokračoval ... ani nechápem čím si ma tak podmanil. ()

Sarkastic

Skoro se mi ani nechce věřit, že ten samý režisér jen 3 roky před Magickou dívkou natočil Diamantový blesk (který se mi dařilo až do teď docela úspěšně vytěsňovat z paměti). A za výše zmíněné utrpení se mi Vermut revanšoval velmi poutavou podívanou (a to i přes pomalé tempo vyprávění a ne zrovna krátkou stopáž). U Magické dívky jsem totiž dychtivě čekal na každou další scénu, jak moc mě film bavil. Své v tom asi dělá i mlha tajemna, která propletené osudy 3 hlavních postav obaluje. Film totiž některé věci neukazuje či je přímo (místy docela až zákeřně) zatajuje. Nutno dodat, že propojení 3 příběhových linií je vcelku nápadité a velmi dobře poskládané (jako puzzle). Nejednoho diváka nejspíš překvapí i přítomnost humoru, který je dost zvláštní, ostatně jako celý film (nicméně, dobrovolně se přiznávám, že u scény s dítětem mě napadla podobná myšlenka jako hlavní ženskou hrdinku…ehm). A pokud si při sledování říkáte, co je jako na tomto drama thrillerového…dočkáte se nakonec. Samotný závěr, ve kterém dochází k naplnění, se mi líbil. Celkově to vidím na solidní 4* a od Vermuta bych v budoucnu ještě něco rád zkusil. ()