Jeskyně

In Darkness We Fall

Horor

Španělsko, 2014, 80 min

Juan Gordon

Vhodne zvolená hororová lokalita, akou je pochmúrna neprebádaná jaskyňa je pre found footage subžáner kľúčová a to bezcieľne plazenie sa po nej, gradujúce napätie, narastajúca beznádej a s tým súvisiaca drastická zmena charakterov postáv na mňa ako-tak účinkovali. Nakoniec ani nebolo treba s kamerou v trasúcej sa ruke kdesi v prdeli sveta naháňať duchov, čarodejnice, emzákov či bigfoota aby z toho vznikol pozerateľný FF.(15.1.2018)

Tak jak nechápu tuhle pětici kámošů, co náhodou objeví jeskyni a bezhlavě tam vlezou, tak nechápu lidi, co na tenhle typ filmů koukaj a pak to s chutí poplivaj. Šmarjá, nečekám duchaplný rozhovory, nečekám něco, co jsem ještě neviděl...chci gradující napětí, nepříjemnej pocit v žaludku a nejlíp bez nadpřirozenej prvků. A to jsem tady přesně dostal.(12.9.2017)

• Morholt

Obyčejné FF trdlování, tentokráte v jeskynním labyrintu. I když se nebudu rýpat v myšlenkových pochodech těch pěti jelit předtím, než vlezly do jeskyně, tak ani potom to na mě moc valný dojem nedělalo. Jeskyně byla sice hezká, ale to pobíhání, ječení a hysterčení bylo tradičně o ničem. Trochu grády to začalo mít až ve chvíli, kdy se dostavil hlad, ale to jako by byl signál pro kameru, aby zešílela úplně. 15%(13.9.2017)

• ARI50

Panika a nervy v takových případech jsou nejhorší, ono bylo ve směs jasné že tahle skupinka přatel po vstupu do jeskyně udělala několik chyb. Film má v celku slušný příběh a místy mě bral mráz po zádech když chodily těsnými prostory, ale něco většího už nedokázaly nabídnout. Škoda několikrát omleté téma se nepovedlo a nepřesvědčilo, ale rozhodně bych to nechtěl zažít.(4.1.2019)

SPOILER.Nič zvláštne z čoho by moja výsosť padala na zadok a možno len preto lebo som s týmto počinom bojovala v horizontálnej polohe...?Chápem,že ked príbeh vsadíte do jaskyne nedá sa túto rovnicu dalej riešiť či nebodaj rozvíjať dej,zápletku...),ale takisto sa nedá odpustiť ani partička piatich hlúpych ľudí a fakt,že robia všetko preto,aby sa NEdostali von .Kde prosím vás nechali zdravý rozum a orientačný zmysel?!Od španielov som čakala oveľa oveľa viac.Jednu hviezdu prihadzujem scenáristovi,kedže opäť nechal prežiť ženu.Píšem si dalšiu čiarku a klaustrofobici,chodte radšej na pivo.(14.6.2018)