Kmeny

Hooligans (E02)

(epizoda)
TV spot

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje druhý odvysílaný díl Hooligans. Kmen organizovaných radikálních fanoušků, který k fotbalu patří odjakživa. Jedni se bijí za svůj klub na hřišti, druzí pak v hledišti nebo na předem domluveném místě mimo stadion, kde si s chutí užívají svůj tzv. "třetí poločas". Spojuje je stejná vášeň: hrdost na klubové barvy, hájení tradice a kamarádství. Vazby na ostatní členy kmene bývají tak silné, že společně sdílejí jak radost z vítězství, tak i průšvihy. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Hooligans odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

Gagin

Dávám 3* za kvalitní natočení. Příchod na stadion je natočen fantasticky. No kdybych měl hodnotit ty lidi co se tam objevují, jasnej odpad. ()

BTBAM odpad!

Proti formě nemám upřímně vůbec nic, ale obsahově to mělo jako znamenat co? Dívat se 25min na partu plzeňských buranů se slámou v botech, kterých se chuligánská subkultura ani nedotkla? Možná jsem staromódní, příště by to chtělo dokument třeba o Led Zeppelin, kde se 99% času bude věnovat Steveu Winwoodovi... ()

nalevka odpad!

Nerozumím moc pojetí autora ve vedení tohoto snímku o Hooligans. Záběry z autobusu jsou naprosto zbytečně dlouhé, mohlo se to zkrátit na 1/10 času, až mi je místy za autora hodně trapně. Navíc pod pojmem Hooligans si představuju něco jiného, než co autor většinu času ukazuje, protože kdyby chtěl Hooligans, jde točit baníkovce nebo sparťany.. Za mě nezvládnuté. ()