Reklama

Reklama

Kmeny


Hackeři (E14)

(epizoda)
  • angličtina Hackers (festivalový název)

Obsahy(1)

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje čtrnáctý odvysílaný díl Hackeři. V moderní společnosti se jedná o kmen zvídavých jedinců, kteří chtějí dopodrobna vědět, jak daný přístroj, popř. program funguje. Hledají limity, slabiny či trhliny, kterých využívají, ale také na ně upozorňují a vymýšlejí, jak je zacelit. Kmen se dělí na několik kategorií a hackeři, tak jak je definujeme dnes, jsou mezi námi od přelomu 50. a 60. let. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Hackeři odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Sfinkter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní protagonista to pojmenoval již ze začátku zcela přesně - extrémní kutilství. A tak se také měl jmenovat tento díl. Souhlasím s principem, který zde napsal pools, nicméně toto nejsou lidé, kteří posunují hranice a objevují nepoznané - pouze kopírují a snaží se chápat principy, které už před nimi dávno někdo objevil - Tesla svůj transformátor sestrojil na konci 19. století, v roce 2016 si s ním hrají (spíše s jeho zmenšeninou, protože Tesla stavěl extrémně velké cívky) "intelektuálové" ve světě ignorantů, proto to vyznívá "cool". Nicméně pravý hacker byl v tomto případě Tesla, toto jsou jen zvědavé děti, které v zásadě nic nedokázaly. A pokud dokáží, jistě se nebudou ostýchat svůj objev publikovat - k tomu však zcela jistě nikdy nedojde. Nicméně díl je relativně zábavný a svým způsobem celý čas baví. ()

Jaroslaf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příspěvek o lidech, co se zfetovávají chilli papričkama a koukají se dívat na trafo stanice místo výletu do lesa. Forma je pěkná, ale jak už to bývá, ze samotného hackingu neuvidíme nic, neuvidíme dokonce snad ani displej počítače a když už ano, běží na něm Worms 1 .) Ta elektrická hudební věc byla sice zajímavá, ale nemusela být prakticky v každém záběru. Naopak bych se (když už) skoro rád dozvěděl víc o tom automatu na bitcoiny nebo co to bylo....něco takového jsem viděl prvně. Rovněž mi není známo z jakého důvodu stříkali tomu týpkovi pepřový sprej do ksichtu....Byl to jejich druh zábavy? Experiment? To se samozřejmě nedozvíme. (a btw tipuju, že ten typ s beďarem mezi obočím, se dá buď velmi brzo na pervitin anebo s tou "prací" praští, když ho to tak vysává .) ()

Reklama

sskrblik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pohled na dosti zvláštní komunitu, která žije ve svém světě. To se ušákovi podařilo zachytit. Nicméně obsahově to neustále bloudí tam a zpátky, ale na to jsem si už v Kmenech zvykl, takže mě ani přiliš nepřekvapuje, že zábavnost dokumentu je na bodu mrazu. Pokud se chcete dozvědět něco bližšího stačí zajít na WikiPende. ()

Olík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak v prvé řadě, ačkoliv se nepovažuji za odborníka, bych si troufnul tvrdit, že definice človíčka označujícího se přídomkem "hacker" se liší od té odprezentované Janem Zajíčkem. Dobře tak za prvé by bylo uváženíhodné jestli nezměnit název tohoto dílu, třeba na zažité "nerd". Ale jinak pomineme-li, že se tady bavíme o trochu jiných osobách, tak těchto 26 minut patří k těm podařenějším, co se cyklu Kmeny týče. Respondenti svým ulítlým způsobem sympatičtí (teda doma bych to mít nechtěl, ale jako objekt před kamerou fajn). Jejich konání, ač může působit zmatečně a pro prostého člověka neuchopitelně, dokumentem celkem obstojně definováno. Takže ačkoliv vůbec nevíme co se na obrazovce děje, máme nějaké vnitřní tušení jaký byl impuls tohoto jednání....a to je svým způsobem více, než pro nás měly připravené některé z předešlých dílů. ()

Ghoulman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám takový pocit, že lidé občas zapomínají, že i dokumenty mohou mít umělecké ambice a že mnozí režiséři Kmenů se spíše než "klasickou cestou" snaží poznat jádro, či duši jednotlivých subkultur (a v tomto případě nejenom jich). Zajíček zde předvedl spíše jakési zamyšlení se nad silou, kterou nám počítače a technika vkládá do rukou, nad jejích "božským/stvořitelským" potenciálem. Proto tento díl připomíná spíše slavný román Shelleyové, než tradiční dokument. Nevěřím tomu, že zrovna Zajíček by sem vložil "jiskřící zařízení", bouřku, Bacha (který tomu dodává až duchovní nádech), či biochemii pouze náhodou... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama