poster

The Death of "Superman Lives": What Happened?

Dokumentární

USA, 2015, 104 min

Režie:

Jon Schnepp

Scénář:

Jon Schnepp

Producenti:

Jon Schnepp
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Satan
  ****

  Pohled do zákulisí jednoho zrušeného hollywoodského projektu, kterého známe především ze Smithova vyprávění. Právě Smith je tu za největšího sympaťáka a žeru jeho každou větu. Na opačné straně stojí Jon Peters - chlápek, co nechtěl, aby měl Superman oblek, létal a v závěru se musel utkat s obřím pavoukem. Dal bych klidně plnou pálku, ale dokument v druhé půlce ztrácí dech a až příliš se zaobírá různými concept arty, artworky a Supermanovým oblekem. O příběhu jako takovém padne jen pár vět, stejně jako o vizích jednotlivých scenáristů. Čili vlastně to, co mě zajímalo nejvíce. I tak ale hodně dobrý příspěvek a musím říct, že kdyby se Superman Lives opravdu natočil, kdoví, jak by dnes vypadalo blockbusterové léto.(17.7.2015)

 • P1tr
  ****

  Jon Schnepp potvrzuje svojí roli populárního internetového nerda a podíval se na zub nedokončenému snímku o Supermanovi, který měl mít na starosti Tim Burton a hlavní roli měl ztvárnit Nicolas Cage, opakuji, Supermanem měl být Nicolas Cage! Téma je samo o sobě velice zajímavé a režisér dodává filmu dobrým zpracováním ještě další stupeň atraktivity a podařilo se mu k participaci přemluvit většinu důležitých postav projektu a rozhovory s nimi jsou nabité důležitými informacemi a zajímavými historkami. The Death of "Superman Lives": What Happened? není dokumentem vhodným pouze pro fanoušky komiksů, ale pro všechny diváky, které zajímá, jak netradičně může také probíhat tvorba Hollywoodského projektu, který má všechny předpoklady uspět, ale nakonec se tak nestane.(3.4.2018)

 • Raziel_cz
  ***

  Dokument, do kterého tvůrci nacpali snad všechno, co se o Superman Lives dá zjistit. Včetně toho méně zajímavého. Každopádně je zajímavé vidět, že Jon Peters je opravdu takový exot, jako o něm Kevin Smith řadu let tvrdí, a přestože nejsem fanoušek Burtona, vidět ho i po těch letech legitimně zdrceného vezme člověka za srdce. Škoda, že Nica Cage je vidět jenom z archivních záběrů, nicméně jo, po tomhle bych chtěl jeho Supermana vidět. Už jen proto, že současní superhrdinové díky němu mohli být úplně jinde.(26.3.2017)

 • neoBlast
  odpad!

  Pokud jste filmovými fanoušky, jistě jste v posledních pár letech neminuli stále se znovuzjevující koncept fotky z nikdy nerealizovaného filmu o Supermanovi, anebo třeba chytili ten postarší vtip Kevina Smithe o té samé produkci... No a teď si můžete tu historku poslechnout kompletní. Bohužel... Režisér Jon Schnepp je především nerdem a řídí se mottem "od fanoušků pro fanoušky". Já raději od profesionálů pro diváky. Tento dokument je tak nezajímavý a odbytý až hanba, místo vizuální pouti šílenými mozky výtvarníků si projedeme šatník geekovských triček pana režiséra. A přitom by se dokument dal vystavět hned na několika různých rovinách, třeba pohled na tak trochu excentrického producenta a jeho postupně se rozpadající "vizi". Místo toho dostáváme řadu nesouvislých rozhovorů, které postrádají hlubší koncept a mají nulovou provázanost. Připomeňte si raději jiný nerealizovaný projekt v Jodorowsky's Dune. Snad to udělá i Jon Schnepp než se pustí znovu na kickstarter. 10 %(26.7.2015)

 • Firebug
  ****

  V první řadě jde o fanouškovský projekt, který jistě nedosahuje takových kvalit, jako (zde často zmiňovaná) Jodorowsky's Dune. K čistému "amatérismu" má však stále daleko a před diváka servíruje velké množství zajímavých informací. Nahlédnutí do vytváření letního kino-hitu ve (víceméně dnešním) Hollywoodu pod hlavičkou nějakého velkého studia působí velmi znepokojivě. Dokument o tom, že cokoliv se může během před-produkce podělat, to se většinou podělá a nakonec vám nepomůže ani fakt, že se jmenujete Tim Burton a máte na kontě komiksový hit. Zajímavé to je také v porovnání s Jodorowskyho vysněným projektem, kde se snažil do puntíku naplnit svou tvůrčí vizi (prostě jiná doba). Odpískaný Superman byl na druhou stranu o velmi namáhavém kličkovaní mezi kvantem kompromisů a nakonec zazděn nějakým "analytikem", který radši nalil 60 mega do filmu se Segalem... pche! 3,5*(17.9.2015)