Symphonie pour un massacre

• Itálie Sinfonia per un massacro (více)

Pětice přátel, Paoli, Clavet, Jabeke, Moreau a Valoti, provozuje hernu, která ale ve skutečnosti kryje jejich nelegální aktivity. Možnost nových výdělků se jim naskytne, když je vyhledá proslulý gangster Repellini z Marseille, který jim nabídne prodej nedostupných léků za dvojnásobnou cenu. Vidina zisku v řádech statisíců dolarů však způsobí rozvrat mezi přáteli a Jabeke, který se potýká s finančními problémy, se dopustí vraždy. Pomsta ostatních však na sebe nenechá dlouho čekat.
Film Symfonie k jednomu masakru (Symphonie pour une massacre) pochází z počátků tvorby významného francouzského režiséra Jacquese Deraye, který v této době již pevně zakotvil mezi tvůrci kriminálního žánru. Jednu z mála filmových rolí zde odehrál neméně významný scénárista a režisér José Giovanni, který se s Derayem podílel také na vzniku scénáře. Z dalšího hereckého obsazení připomeňme slavného Jeana Rocheforta nebo zatím málo známou Michèle Mercier, kterou zanedlouho čekal celoevropský triumf v podobě Angeliky. Film měl ve Francii premiéru v srpnu 1963, následně byl uveden v dalších západoevropských zemích i Spojených státech, v kinech ale nedosáhl úspěchu jiných Derayových filmů. (argenson)

Dale

Priemerná kriminálka nesúca sa v pomalom tempe a s príbehom, ktorý ste videli v rôznych variáciách už veľakrát predtým. Všetko ide presne tak, ako predpokladáte, vrátane záveru, ktorý ma aj napriek tomu potešil, takéto úsmevné konce mám rád. ()

Časové pásmo bylo změněno