silentname

"Violentia" je podľa mňa tak trošku premrhaný potenciál. Myslím si, že to malo možnosť byť zaujímavým filmom, no nakoniec sa stratí vo svete komplikovaných riešení a záverov, ktoré toho moc nepridajú. A okrem toho (a myslím si to celkom úprimne), nevidím jediný dôvod prečo si pozrieť tento film namiesto 9 rokov starého "Inception". Napriek tomu, že ústredná téma filmov je trošku iná, tak myšlienky sú tam použité podobné a keď to uvidíte tak to pochopíte. Povedzme to takto. Jeden film ide cez sny, druhý ide cez spomienky. Inak je aj rezolúcia prakticky tá istá. A nemyslím si, že to stojí za váš čas. Ale ako by som sa na film pozrel, keby ho hodnotím len sám o sebe? Ako som povedal v úvode - premrhaný potenciál. Nápad nie je najhorší, no nemám pocit, že z neho vyťažíme moc. Úvod je neskutočný zmätok a potom sa film pokúsi urobiť na konci vysvetliť všetko čo sa stalo skrz veľkú dávku expozície, ktorá však podľa mňa vôbec nefunguje a nie je zaujímavá. Dáva to odpovede na otázky? Istým spôsobom áno, no na druhú stranu mám z filmu pocit, že je to jednoduchý spôsob na to, ako nás ako divákov odžubať a rýchlo vyriešiť svoje problémy, ktoré si otvoril. A to je podľa mňa trošku lenivé. Pretože správna cesta by bola vedieť trošku viac ten koncept využiť a spracovať podľa toho čo sa nám vo filme ponúkalo. Alebo si máme tú ideu vydolovať v plagáte filmu? Ak áno, tak sorry. Film má okey atmosféru, niekoľko dobrých vizuálnych momentiek a myslím si, že aj záver filmu dokáže celkom zapôsobiť. Je tu niekoľko skvelých momentiek v strede, no všetko sa to akosi pochová, keď si uvedomíme, že nás v mnohom film celú dobu klamal. Takže zhrnutie je takéto. Sám o sebe je film neškodný, no nie veľmi zaujímavý. Keď ste videli "Inception" (čo verím, že ste videli) tak vám to neponúkne moc. Hodnotenie: C ()