Judy

Itálie, 2014, 76 min

Scénář:

Emanuele De Santi

Jade Matthew

Uršula je podivná žena v maske, stojaca na čele spolku dobrovoľníkov, ktorí sa venujú pouličnému umeniu. Ich spôsob prezentácie je však diametrálne odlišný od toho, na aký je bežný človek zvyknutý. Za všetko hovorí už ich hlavné motto: "Zlé veci sa stávajú zlým ľudom". Zásadné pravidlo pre zvrátenú hru je pritom úplne jednoduché. Vytipovať si človeka a následne ho vystaviť čo najväčšiemu, nielen psychickému teroru. Plnú pozornosť spolku s príznačným pomenovaním "Vrany", si tentokrát vyslúžila krásna Mary s jej domácim maznáčikom, fenkou Judy. Nedostatočná pozornosť venovaná vedeniu motorového vozidla sa stáva hlavnou príčinou, kvôli ktorej bude mladá žena bojovať o svoj holý život. (*CARNIFEX*)

ricci.s

Už keď počujem pojmy ako De Santi a Necrostorm, srdiečko mi vzplanie a očakávam pekný masakrík presne podľa mojej chuti, ale teraz sa to vydalo úplne iným smerom, kamsi do subžánru, v ktorom tvorcovia veľkí experti nie sú. A je to bohužiaľ vidieť. Keď je raz niekto dobrý v splatteroch, mal by tomu ostať verný a nepchať sa niekam, kde sa to nehodí. Pretože pokiaľ šlo De Santimu o to, aby vytvoril akúsi atmosféru, napätie, či sympatizovanie s hlavnou hrdinkou, tak mu to nevyšlo. Z jednoduchého dôvodu - nemá na to, a možno na to ešte dlho mať nebude. V každom prípade "TO" napokon prišlo, a lepšie neskoro, ako nikdy. Keď už vytvorili taký nemožný scenár (ktorý ani k šťastiu nepotrebujem), stačilo zdesaťnásobiť počet postáv na postupnú likvidáciu, a ja by som zdvojnásobil aj svoje hodnotenie. Havino nestačí, rodinka s deťmi by bola lepšia. Nemám srdiečko ísť pod 3 pri tom, čo bežne vídam, ale tadiaľto talianska gore-púť nevedie. ()

Dellamorte

Eman to s filmárskymi ambíciami tentokrát prepískol. Svoj síce ľahkovážny, no ultra " CHAPLIN" štartér v tomto prípade vypína v pochybnom pokuse o pomerne trapácky "hóme invasión" huhuthrilkovaní o bloncke která vďaka kašpar gangu postráda svojho psa jménem JUDY. Proste vymodelkovná Jade postráda JUDY a to je all. Bod za záverečnú klincovačku, ktorá však prišla neskoro a zbytočne, no vynásobím ho za snahu a vieru v lepšie De Santiho filmové časy. ()

George Stobbart

Ženská sa na ulici dostane do konfliktu s klaunsky zmaľovanou podivínkou, ktorá je však vodkyňou narušenej bandy. A takáto drzosť nemôže ostať len tak... Emanuele De Santi je hororový nadšenec i talent, o tom z mojej strany niet pochýb. Pred pár rokmi rozvíril nezávislácke vody a urobil meno sebe i spoločnosti Necrostorm s úspešnou splatter peckou "Adam Chaplin". Tá bola priamočiarejšia, intenzívnejšia a ucelenejšia než jeho druhý horor "Judy", s ktorým sa De Santi pokúsil zaujať širší okruh divákov. Nejde už totiž o akčný gorefest, ale o snaživý, malý home invasion. Má svoj skromný príbeh, pomaly budovanú; tiesnivú a napínavú atmosféru, nepríjemné masky, miestami až strašidelný nádych a drsné gore finále. Na ten mini rozpočet je to úctyhodný výkon a hororovo funkčný počin. Adam bol síce v celkovom ohľade o niečo lepší, ale toto je proste úplne iné, zase s inými kvalitami, takže hodnotím tiež za 4*. ()

*CARNIFEX*

Uršula je podivná žena v maske, stojaca na čele spolku dobrovoľníkov, ktorí sa venujú pouličnému umeniu. Ich spôsob prezentácie je však diametrálne odlišný od toho, na aký je bežný človek zvyknutý. Za všetko hovorí už ich hlavné motto: "Zlé veci sa stávajú zlým ľudom". Zásadné pravidlo pre zvrátenú hru je pritom úplne jednoduché. Vytipovať si človeka, pričom ho následne vystaviť čo najväčšiemu, nie len psychickému teroru. Plnú pozornosť spolku, s príznačným pomenovaním "Vrany", si pre tento krát vyslúžila krásna Mary s jej domácim maznáčikom, fenkou Judy. Prostý dôvod: nedostatočné venovanie pozornosti pri vedení motorového vozidla, sa tak stáva hlavnou príčinou prečo bude mladá žena bojovať o svoj holý život. De Santi stál pri zrode úplne katastrofálneho Adama Chaplina. Kým spomínaný snímok bol bohapustou gore jazdou, ktorá okrem jediného plusu v uvedenom hororového prvku disponovala akurát tak neskutočne trápnymi hereckými výkonmi, tu sa ambiciózny tvorca snaží zaujať budovaním atmosféry či vykresľovaním charakteru postáv. Nadšenci násilia sa tento krát dočkajú až v samom závere. Z môjho pohľadu síce "Judy" nie je nejakým obrovským režisérovím pokrokom, ale aspoň je cítiť snahu o vytvorenie filmu, ktorý má hlavu a pätu - 40% ()

pornogrind

Druhý De Santiho zářez.A nutno dodat,že po krvavém splatteru Adam Chaplin se vydal úplně jinou cestou.Jestli je to dobře či špatně-to už musí posoudit každý sám.Za mě je De Santi určitě talent a oba jeho filmy se mi líbily,ale srovnávat je opravdu nemá smysl,protože je každej úplně jinej.Jestliže Adam Chaplin byla krvavá řežba,tohle je spíš o postupném budování a stupňování atmosféry.Ale i krve se dočkáme.Akorát né tak ve velkým což by mi nevadilo.Jediný problém jsem měl s hlavní představitelkou.Působyla na mě jako vyprahlá pornohvězda s vráskama kolem držky od kouření pkd(pánský kožený doutník).Prostě mi tam neseděla,ale to je můj problém.Na druhou stranu musím pochválit její řev,protože ten fakt trhal bubínky(pouštěno ve sluchátkách).Krátká stopáž je jen plusem.Komu se líbila De Santiho prvotina,ten ať určitě zkusí i tohle.Možná bude "mile" překvapen.Nebo taky ne :-D .Těším se na další film od tohoto rejži(jen by to chtělo větší rozpočet aby se pořádně ukázalo co vněm dříme).Spokojenost. ()

Morholt

De Santiho úporná snaha natočit nervydrásající film. A moc mu to nevyšlo. Předně mi byly naprosto cizí pohnutky pouličních umělců a ani oni sami mi nešli příliš pod fousy. Rozumím tomu, že tu byl asi jistý umělecký záměr, ale ten mě nijak neoslovil. Takže záleželo na tom, jak se režie vypořádá se sílícím psychickým terorem, kterému je podrobena mladá žena. A to se také dvakrát nevydařilo. Nejenže tu až na pár momentů chybělo napětí, ale navíc se hlavní představitelka chovala jako naprosto tupá nána, která k tomu oplývá nevídaně mizernou muškou, takže není schopná trefit z metru stodolu. Jediné, co jí omlouvá, je to, že od krku dolu je to luxusní zboží. A tak se všechno zajímavé odehrálo až v závěrečných deseti minutách, kdy se objevilo i nějaké to gore a vůbec celkově to mělo něco do sebe, ale celkový špatný dojem to nenapravilo ani náhodou. 20% ()

hous.enka

Uršula a její společníci byli dost nepříjemní aneb ke strachu z klaunů se právě přidala i fóbie z pierotů... Ale pak je tu Mary, která po celou stopáž pobíhala v těsných mini šatičkách, které končily těsně pod zadkem, s podpatky, že bych v nich nesešla ani schody, a ty její umělý prsa, přetažená konturka a blonďatý vlasy... Zeptám se jen jednou: nemohla ji Uršula ubít krumpáčem/stěračem/čímkoli hned v tom autě? Bylo nutný hodinu trpět pohledem na takovou, ehm, ženu? Dvě hvězdy za finální scény. ()

Havaj8

I takováhle zkušenost s italskou tvorbou se hodí. Každopádně ty mátohy divný levný, co tam pobíhaly to odsoudily do sraček. Na konci mi to přišlo až vtipný. Možná je to v Itálii kult, netuším. Snažilo se to bejt napínavý, ale opravdu to nebylo napínavý. Chudák naše krásná blondýnka udělala spoustu chyb, mohla zavolat matce, Martě nebo komukoli jinýmu, ale fandila si. Nicméně na tom filmu byla to nejlepší a v těch podpatcích a šatičkách si to dávala skvěle. Ne nadarmo se říká: "Není důležitý, jak to hraješ, ale jak u toho vypadáš." ()

FAITH.BABE

Po filmu Adam Chaplin přišlo veliké zklamání... Čekala jsem další skvělou rubačku a né tuhle uloudanou krávovinu... Dejte tomu chlapovi někdo prachy a vtlučte mu do palice ať se vrátí tam, kde začal! :) ()

Gray Wolfman

No ty vole, tohle že je od Necrostormu??? Tenhle výraz často nepoužívám, ale tohle je fakt sračka, prostě hysterická kráva běhá trapně po bytě, hledá čokla a jediný odsah filmu je, že musí volat své mámě a kámošce, jaká hrůza se jí stala... prostě hrůza a už sem si říkal: Ještě jednou tý píče zazvoní mobil a vypínám a pořád jsem doufal, že to ta hnusná pizda řádně vodsere, což se naštěstí na konci stalo 1/5* a to jen za ten závěrečnej kill... Necrostorm má na mnohem víc...NEDOPORUČUJI!!! ()

Valenta28

Už před shlédnutím tohoto filmu jsem tušil, že mě potěší jako Adam Chaplin. A potěšil. Jediná věc, která mu oproti minulému filmu chyběla, je tolik gore momentů. To je ovšem pochopitelné, jelikož děj a obsah filmu takovou salvu teroru nepotřebuje. Právě naopak. Tomuto filmu seděl pomalý, postupně se zdvihající děj, který graduje až k jednomu silnějšímu gore momentu, zakončenému krátkou smrtí. Bomba. U Chaplina převažovalo spíš znechucení a adrenalin nad strachem, zde to bylo naopak. Při tomto filmu jsem se spíše bál, než znechutil. Atmosféra a dění filmu (hlavně po první polovině) vám přinese neskutečný pocit úzkosti a podivného strachu, jako nikdy předtím. Skvělé. Snad z toho nebudu mít noční můru, ne - li spánkovou paralýzu. Pro milovníky strachu a úzkosti vřele doporučuji, stejně jako návod na přivolání noční agónie. ()