Série(3) / Epizody(26)

Mirek Vladyka postupně objevuje chráněné krajinné oblasti Česka. V osmidílné dokumentární sérii se podívá například na malebné Křivoklátsko, vínem vonící Pálavu nebo do divokých beskydských kopců. Vizuálně atraktivní cestopis nabídne pozoruhodná setkání nejen s nádhernou krajinou, ale také s lidmi, kteří v ní žijí, pečují o ni a milují ji. (Česká televize)

Recenze uživatele LencaN k tomuto seriálu (1)

Klenoty naší krajiny (2015)

To byla nádhera. Vůbec se mi nechtělo věřit, že by tohle bylo českou tvorbou. Tak krásné záběry české krajiny jsem ještě neviděla. Jsem laik a neumím to popsat, ale jak nepohyblivé záběry, tak pomalu ujíždějící do strany, které zase ukážou třeba tu či onu skálu tak, jako bychom ji sami obcházeli. Ale nejúžasnější byly ty záběry z výšky. Připadala jsem si jako pták :) prostě všechno to vypadalo jako jeden malovaný obraz za druhým a hned jsem taky měla chutě se jít toulat naší krajinou, ač takový typ moc nejsem. Líbilo se mi i oslovování místních lidí, kteří mluvili od srdce, z vlastních zkušeností a víc to ukázalo o tom kraji, kde se díl zrovna odehrával. Vladyka mi vůbec nevadil. Naopak je správný cestovatel/moderátor. Je vtipný a roztomilý a dokáže ocenit to, co zrovna před sebou vidí. A k tomu všemu lahodící hudba. No byla to mňamka, na kterou jsem jen nehybně zírala. ()