Valley of Love (festivalový název)

• Francie

Valley of Love

• ruský

Долина любви

(festivalový název)

Francie, 2015, 91 min

V tomto snímku dominují nestoři francouzské kinematografie (Isabelle Huppert a Gérard Depardieu), kteří zde předvedli nezapomenutelný herecký výkon. Rozvedený manželský pár, Gérard (Gérard Depardieu) a Elle (Isabelle Huppert) svedou opět dohromady obdržené a záhadné dopisy od jejich syna Paula, který již není mezi živými, neboť před nějakým časem spáchal sebevraždu.V obdržených dopisech, které byly patrně napsány až po Paulově smrti se vyznává z lásky k nim a nacházejí zde další pokyny, vedoucí ke vzájemnému setkání. Paul by totiž své rodiče moc rád naposledy spatřil…Doporučuji fanouškům i staré francouzské kinematografie, kteří již novodobé snímky předem zatracují. Líbilo se moc.(1.4.2016)

Jak je možný, ze takovéj starej, tlustej paprda ma takový charisma, nevím, ale je to tak. S jakou jiskrou a laskou se dival na svou bejvalku. O Huppert ani psát nebudu, tam je to se vším všudy. Konverzacka + příběh+ příroda k tomu no a jsem nadmíru spokojena. A ještě se ,jako blbecek, potutelne usmivam. ....pouta!(7.11.2016)

• brumbrum

Tak po inziniersky: hodny maglajs!.. Dvaja rozhadani ex-manzelia s rozosratymi osudmi sa zidu v prdeli sveta, nakolko im pise ich zasebevrazdeny syn, aby tam boli, ze sa im proste ukaze. Tazive, puste, domotane, akoze zahadne, s nulovou vypovednou hodnotou. Uz to, ze tam sli, je super kravina - keby mi niekto pisal zo zahrobia, tak sa zan pomodlim a urcite sa nenecham manipulovat umrlcimi planmi - bud je to totiz podfuk, alebo ta horsia alternativa, ale obe su komplet zle. Je to tak na 1*; vyzraty vyzity oplzly a v Rusku sporiaci Depardieu hra stale moc dobre, takze si to tu 1* urcite zasluzi, aj kamera je vyborna, rezia zvlada urdrzat zaujem, aj ked sa vlastne nic nedeje. Ale to vsetko nezalata tu choru myslienky. Ako v super restike, so super casnikmi, v super obleku - a na super tanieri je velke lajno. PS: ak to dakoho bantuje: anglicky/cesko/slovensky sme to nezohnali, ale vo vybornej kvalite sa to da zohnat ako "Tal der Liebe" ;-).(22.11.2016)

Mno... dva krát mi telom prebehli nepríjemné zimomriavky. Až som mal chvíľu pocit, že pozerám Lyncha.(13.12.2016)

Za závěr, který asi ne každý pochopí, dávám plný počet. Jsem rád, že takoví herci jakými jsou Huppertová a Depardieu existují, protože kvůli nim a ještě pár jiným, kteří zbyli, mě pořád baví, se na nové filmy dívat.(22.3.2016)