poster

The Perfect Husband

 • Kanada

  The Perfect Husband

 • USA

  The Perfect Husband

 • Nový Zéland

  What Lies Within

 • Austrálie

  What Lies Within

 • Velká Británie

  What Lies Within

Drama / Horor / Thriller

Itálie, 2014, 85 min

Režie:

Lucas Pavetto

Scénář:

Lucas Pavetto

Kamera:

Davide Manca

Střih:

Angelo D'Agata
(další profese)
 • EvilPhoEniX
  ****

  The Perfect Husband patřil k mým očekávaným hororům a překvapivě předčil i svůj trailer. Pokud si vzpomínáte na letošní Honeymoon, tak tohle je bratříček v brutálnějším kabátku. Manželský pár jede na víkend na chatu si odpočinout ovšem místo romantického zamilovaného výletu si půjdou oba sobě po krku, jakmile manžel začne svou ženu podezírat z nevěry. Prvních 50 minut je sice pomalejších, ale poté se film rozjede jako porsche z kopce a divák je svědkem solidní Forest/Cabin řežby, která díky přesvědčivým hereckým výkonům, úžasnému soundtracku( ten rytmus doslova pumpuje srdce) a slušné brutalitě vytváří příjemný hororový zážitek. Závěrečný zvrat je s velkým Z a šokoval mě jak už dlouho nic. Italové ve formě a mně jejich jídlo šmakovalo! Story 6/10, Atmosféra 7//10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 8/10,Humor NE. Zábavnost 7/10 PS: Po dlouhé době se mi při hororu špatně dýchalo. 80%(23.11.2015)

 • George Stobbart
  **

  V r. 2011 si seňor Pavetto natočil Perfect Marriage, 3 roky po tom Perfect Husband a predpokladám, že teda do 3 rokov tu máme ešte Perfect Wife, ktorou tvorca uzavrie svoju trilógiu „o tom istom“. Tragikomický príklad, ktorý ide ruku v ruke so zbytočnosťou a zúfalstvom, ktoré sa postupne stali hlavnými znakmi modernej hororovej scény za (minimálne) poslednú dekádu :-((23.11.2015)

 • ricci.s
  ***

  Viac mi sedela krátkometrážna forma (Il Marito Perfetto), ale koniec koncov, aj toto bolo celkom fajn. Proste sa manželský párik rozhodne, že sa navzájom zmasakruje, takže po nekonečných 50 minútach sa začne krvavá zábava, ktorá nepopustí až do konca. Celkom sranda sledovať, ako sa navzájom režú, sekajú a tlčú, krv strieka na všetky strany, a aj napriek tomu im nič nie je. A pokiaľ sa do toho primieša náhodná tretia osoba, má tradične smolu. Logiky to veľa nepobralo a aj keď rozuzlenie sa to celé snaží nejako upokojiť a vysvetliť, stále ma (aj neinteligentné) krvavé lesné exploiťáky zaujmú o niečo viac, ako takáto vtipná manželská rúbačka v štýle "jeden na jedného" (alebo jednu). Najviac asi chválim hercov, ktorí sa snažili vyzerať čo najdementnejšie a celkom to vychádzalo. Zasmial som sa, takže silná troječka.(22.11.2015)

 • Bloody13
  *

  Vědět, že z Perfektního manžílka se vyklube takhle hysterická píčovina, mažu ho z útrob noutbuku rychlostí Dáši Havlový. Nervy mám jenom jedny a ne zrovna přímo ocelový, ale mám dojem, že ty na tom budeš podobně, čoveče. Samozřejmě jsem nečekal italskou Válku Roseových, ale tohle je zkrátka moc. Tenhle nízkorozpočťák je vlastně pouze hlasitej koncert pro jeden mentálně nevyrovnanej páreček, jehož tvoří "kapánek" zhrzenej labil a totálně frigidní kráva, což už samo o sobě je zaděláno na pořádný peklo. Jenže 50 minut se tu pouze pindá a podezřívá ze šukacího vedlejšáku, než konečně dojde na nějaký násilí. Ale co ti budu povídat, ani těch pár useknutejch prstů, vypíchnutý očíčko, znásilnění na doggystyle nebo závěrečnej twist to za ten ušní teror vůbec nestojí. Takže vymazáno, zapomenuto a jedem dál.(22.10.2016)

 • rollman1
  ***

  Pan a Paní Smithovi trošku jinak. Příběhů o traumatickém zážitku, urovnání vztahů na chatě u lesa, která buď není úplně vylidněná nebo se tam děje něco nekalého je spousta. Takže příběhově se film nekouká do originálních vod. Snímek nahazuje atmosféru a připravuje diváka na finále déle než by bylo třeba, protože vše je nám nějak jasné už od začátku. První polovina je tedy ryze nudná. Na druhou stranu polovina druhá je krvavá, místy i vtipná a rozjede celkem menší gore orgie. Moc však od toho nečekejte, stejně tak jako od pointy, která je průhledná jako těsné tričko transky v lochu. Na jedno zkouknutí fajn, ale to je tak vše. 55%(12.2.2017)