poster

Čertova díra (amatérský film)

Krátkometrážní / Animovaný / Horor

Česko, 2014, 21 min

Režie:

Miroslav Bula
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  ****

  Bulova tvorba kráčí vpřed opravdu mílovými kroky. Co film, to obrovský posun kupředu. Od svým způsobem statického fotopříběhu Victim až po film, který se konečně hýbe a mluví. S Čertovou dírou jsem se vlastně setkal hned třikrát, nejdřív jsem ji četl jako synopsi příběhu, poté jsem viděl pracovní verzi bez mluveného slova, jen s hudebním doprovodem (a i tak to mělo velkou atmosféru) no a nakonec konečnou verzi, k mému překvapení namluvenou Valérií Zavadskou. Nikdy jsem neskrýval, že jsem z Bulovy tvorby velmi nadšen, líbí se mi jeho nasazení, jeho svým způsobem originální přístup, jeho pohled, jeho zalíbení v atmosférické, mysteriózní a tajemné stránce věci, kterou upřednostňuje před tou ryzí brutální a krvavou. Bula patří k těm tvůrcům, kteří do českého filmu vracejí horror jako strašidelnou, tajemnou a atmésférickou záležitost. Film se mi hrozně líbí a to jak první, tak i druhá půlka, které jsou svou formou rozdílné. Pravda, z té čistě hrané části bych možná tak minutu ubral (a možná i na tom hlasu, kterého je možná více, než by bylo třeba), ale Simona je hrozně přirozená a zvládá to celé s přehledem utáhnout. Už teď se těším na Miroslavův další kousek.(2.1.2015)

 • dr.horrible
  ****

  Prvá polka super, až po chvíľke mi v kobke došlo, že neni plne animovaná. Moc fajn. Druhá polka slabšia; les síce pekne nasnímaný, zato iracionalita, monotónnosť, zlý herecký výkon. Scenáristicky, obe na úrovni amatérskeho filmu. Až keď dievčina spadla a následne ...... vtedy mi to došlo. Vlastne pri tom páde. Bula má talent. Nepreceňovať sa, nepreháňať to, raz možno natočí skvelý horor. Hviezda navrch(12.1.2015)

 • Nach
  ****

  Moc pěkně natočený snímek, který ani nepovažuji za amatérský. Jeho nejsilnější částí je dle mého první "stínová" polovina, která umě dávkuje míru atmosféry i poutavého vyprávění, které samo o sobě sice obraz nepotřebuje, ale i spolu fungují výborně. Nebýt toho typického předvídatelného konce, uvažoval bych i o maximálním hodnocení. Nicméně i tak jde o dílo, které dle mého překonává o tři i čtyři třídy nákladnější soudobé tuzemské filmy. A Miroslav Bula je u mě nadějná umělecká osobnost, u které doufám další tvorba bude následovat. Já tleskám a takového člověka s hrdostí budu podporovat. 75%(6.2.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Z tohohle filmu mám dost rozporuplné pocity, na jednu stranu bych ho hrozně moc rád pochválil, protože je řemeslně hodně příjemný a jeho sledování mě bavilo, na druhou stanu je tu ale hrozně moc věcí, kterým by stačilo jen malinko pokutit a výsledek by byl o několik stupňů vyšší, například vypravěčská pasáž Valerie Zawadské se sice dobře poslouchá, ale slohově je to poskládáno tak nějak divně, překotně a páté-přes-devátoidně stejně tak by vizuálu pomohlo kdyby animované postavy v první části (rotoskopie?) byli doprovázené pozadím ne fotografickým, ale kresleným (určitě by se našel nějaký ochotný umětel, který těch pár archů pomaloval). Jak říkám, opravdu jsem se bavil, ale i tak to u mě (i vdík nudnější druhé polovině) nestačí na víc, jak tři hvězdy, ovšem na další filmy tohodle amatérského tvůrce se těším, už jen proto, že mnohé věci zvládá lépe, než studenti Famu. Snad v příštím filmu bude vystupovat vesmírná vydra s chapadly.(3.1.2015)

 • orkadimenza
  ****

  U tohoto studentského filmu bych neměl co vytknout! Skvělá animace, výborný hlas vypravěčky a vynikající atmosféra hlavně díky výborné pověsti. Ohromná škoda, že jsem si toto mohl myslet pouze do 11. minuty, protože přechod do hrané černobílé části ztratil veškerou atmosféru. Nechat samotnou jen první polovinu a přidat historku ze současnosti v animovaném zpracování, jednalo by se o jeden z nejlepších studentských filmů, které jsem viděl. Protože první polovina je opravdu skoro profi podívaná, která dokáže zamrazit.(14.3.2017)