Reklama

Reklama

Čertova díra

(amatérský film)
Celý film
Krátkometrážní / Animovaný / Horor
Česko, 2014, 21 min

Obsahy(1)

Příběh vychází z pověstí, které se tradují v Krušných horách, v okolí města Oseka, a osud všech jeho postav je spjat s jedním tajemným místem - Čertovou dírou, středověkou štolou, kde se původně těžilo stříbro. Děj začíná v 16. století v oseckém klášteře a pokračuje až do současnosti. (melanka)

Videa (1)

Celý film

Recenze (20)

orkadimenza 

všechny recenze uživatele

U tohoto studentského filmu bych neměl co vytknout! Skvělá animace, výborný hlas vypravěčky a vynikající atmosféra hlavně díky výborné pověsti. Ohromná škoda, že jsem si toto mohl myslet pouze do 11. minuty, protože přechod do hrané černobílé části ztratil veškerou atmosféru. Nechat samotnou jen první polovinu a přidat historku ze současnosti v animovaném zpracování, jednalo by se o jeden z nejlepších studentských filmů, které jsem viděl. Protože první polovina je opravdu skoro profi podívaná, která dokáže zamrazit. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zpracování pověsti a příběhu ze třicetileté války připomínající ploškové siluetové filmy by obstálo samo o sobě. Samozřejmě klobouk dolů za to, že se jedná o práci na koleně, kde si člověk musí se vším poradit sám. Skvělou volbou pak byla paní Valerie Zawadská. Její jedinečný hlas přidal příběhu velikou hvězdu navíc. p.s. viděl jsem zkrácenou a upravenou verzi. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Miroslav Bula a jeho tvorba potřetí: Souhlasím s většinou napsaných komentářů přede mnou, že se zlepšuje každým dalším snímkem. I tentokrát se mu povedlo vytvořit příjemnou atmosféru a dokud trvala animovaná podoba, tak jsem byl velice spokojený. Příběh zajímavý, doprovodný hlas Valerie Zawadské super (nápad), pochmurnost z toho všeho jenom sálala. Jenže potom nastal zlom, který mě dost zklamal. Přešlo se na hranou podobu a všechno dobré začalo pomalu vyprchávat. Černobílá varianta natáčení ještě ušla, ale zdlouhavé chození po lese a popravdě dost odfláknutý závěr mě začalo utvrzovat v tom, že to celé režisér tak trochu „posral“. Hodně dlouho jsem zvažoval, jaké že dám hodnocení, ale nakonec ty 4* dám. Je to zatím nejlepší jeho snímek a jelikož jsem oběma předchozím dal za (tři), tak tady musím navýšit. Jen pro příště se vyvarovat těm hraným pasážím. Jinak už tak shovívavý nebudu.70% ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Z tohohle filmu mám dost rozporuplné pocity, na jednu stranu bych ho hrozně moc rád pochválil, protože je řemeslně hodně příjemný a jeho sledování mě bavilo, na druhou stanu je tu ale hrozně moc věcí, kterým by stačilo jen malinko pokutit a výsledek by byl o několik stupňů vyšší, například vypravěčská pasáž Valerie Zawadské se sice dobře poslouchá, ale slohově je to poskládáno tak nějak divně, překotně a páté-přes-devátoidně stejně tak by vizuálu pomohlo kdyby animované postavy v první části (rotoskopie?) byli doprovázené pozadím ne fotografickým, ale kresleným (určitě by se našel nějaký ochotný umětel, který těch pár archů pomaloval). Jak říkám, opravdu jsem se bavil, ale i tak to u mě (i vdík nudnější druhé polovině) nestačí na víc, jak tři hvězdy, ovšem na další filmy tohodle amatérského tvůrce se těším, už jen proto, že mnohé věci zvládá lépe, než studenti Famu. Snad v příštím filmu bude vystupovat vesmírná vydra s chapadly. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Prvá polka super, až po chvíľke mi v kobke došlo, že neni plne animovaná. Moc fajn. Druhá polka slabšia; les síce pekne nasnímaný, zato iracionalita, monotónnosť, zlý herecký výkon. Scenáristicky, obe na úrovni amatérskeho filmu. Až keď dievčina spadla a následne ...... vtedy mi to došlo. Vlastne pri tom páde. Bula má talent. Nepreceňovať sa, nepreháňať to, raz možno natočí skvelý horor. Hviezda navrch ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama