Šibenice

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 81 min

Rozpočet $100,000Tržby USA $22,764,410Tržby Celosvetovo $41,364,410Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ ešte že sa producentom oplatí investovať do týchto lacných hororov, fakt sila, samoúčelné až hrôza, aspoň že okrajovo je tam trošku napätie ale základ to má prachbiedny /30%/(27.10.2015)

Ja jsem v celku s celou tou fasadou nakonce spokojeny. Film sice ke konci trosku nudi protoze se jede stale dokola, ale atmosferu to ma, duvod taky, minimalni pribeh taky. A posledni scena me prijemne zvedla ze zidle. Ono to postrada nejakou tu logiku, ale to je mi celkem jedno. Ja dostal presne to, co jsem ocekaval(7.10.2015)

• Morholt

Po každém FF si říkám, že tenhle byl poslední, ale následně vždy podlehnu s nadějí, že konečně zjistím, co se na tom komu líbí. A zase vím houby. Gallows sice má dobrý nápad, který by v normálním formátu nepůsobil zase tak moc okoukaně, ale film je zpracovaný tak sračkovitě, že se ten slušný námět nedá ohodnotit ani minimálně.(20.8.2015)

• Alfréda

FF formát na mne velmi dobře funguje a obvykle mne děsí k smrti, ale tohle je jednoznačně ten nejhorší FF, jaký jsem kdy viděla. Hlavní aktér za kamerou je kokot na přesdržku, takže si tajně přejete, aby první oprátka patřila jemu. Stupidní úryvek dialogu ze hry vám na samém začátku vyzradí konec. Jedinou dobrou lekačku vám vyzradí "červený" trailer. Námět je stejný, jako už mnohokrát u FF. Hrdinové bloudí v baráku, ze kterého se nedá dostat. Opravdu celý film nepotkají ani jedno okno. Dřív se derou do větrací šachty, než aby vylomili některé zamčené dveře a vyskočili oknem v přízemí. Lítačky bez zámku také nejdou otevřít, protože je drží neviditelná síla. Stejná síla vás uprostřed velkoměsta připraví i o signál, a znepřístupní i pevnou linku. Následuje série triků, jež jsme už všichni viděli, a proto je dokážeme správně predikovat - otevírající se skříňky, mizející stíny, levitující těla, zavírající se dveře, televize hrající i bez připojení. Následně duch zaútočí, a jeho motivace je tak plitká, jak vás napadne na první dobrou - ano, je to pomsta, a ano, je to pomsta po 20 letech na dětech tehdejších aktérů. Vyslovení jména oběti celý tem randál spustí, což je jedno z dalších klišé, ani je nebudu jmenovat všechny. Blair Witch si zachovala alespoň své tajemství, kdežto tady opravdu vidíte herce z masa a kostí, v ne moc dobrém kostýmu, jak hraje zlověstného ducha. Zdá se to být špatné téměř od samého začátku, a je to k neuvěření, ale blíže konci se to opravdu zhoršuje. A závěrem, za onen "plot twist" v pokojíku, s česáním vlasů a rádoby vyšinutým pohledem, by tvůrci zasloužili buď scenáristický workshop, nebo kopačku do koulí. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem viděla tak špatný konec filmu, že jsem se mu musela smát. 19%(7.5.2020)

Po delší době zas poměrně působivý a fungující zástupce Found Footage subžánru, který mě neiritoval svým neuvěřitelně laciným a naprosto nenápaditým zpracováním a vlastně i stupidním scénářem, kdy tvůrci ať už absencí talentu, či prostředků, vymýšleli a točili takové amatérské braky, že pomalu, ale jistě tento můj oblíbený subžánr pohřbívali, neboť jde svým způsobem o možnost pro každého natočit si svůj vlastní film jen svépomocí, s partou kámošů a jednou kamerou. To ale naštěstí není právě případ Šibenice, na které je totiž vážně znát, že všichni věděli, co a jak mají dělat a co a jak funguje, takže jde o opravdu profi výrobu, s tedy sice znovu nikterak originální zápletkou a postupy, ovšem alespoň zde fungovali pro každý film poměrně podstatné věci, jako normální nasnímání, neskrývající veškeré nedostatky za roztřesený a zrnitý obraz, rozumný střih, použití různých filtrů, zvuk odpovídající dané situaci, a tak bych mohl pokračovat, o hereckých výkonech pak nemluvě, ty jsou tu vážně na úrovni, a to nemyslím ironicky, navíc zde opravdu spolehlivě funguje napětí, a to právě díky FF zpracování, které navazuje i příjemně mrazivou atmosféru, Šibenice je zkrátka podívanou, která filmy zpracované touto formou sice nevystřelí zpět na výsluní diváckého zájmu, ale alespoň nejde o další z provarů, které poslední dobou vznikali jak a běžícím pase, tohle byla prostě slušná, působivá FF záležitost. Realitě odpovídající hodnocení je tak na 2*, vzhledem k mé slabosti pro tento subžánr ale přidám ještě jednu navrch :-).(17.3.2018)

• - Název snímku se objeví až před závěrečnými titulky. (Amras)

• - Hlavní hrdinovia používajú vo filme rovnaké krstné mená, aké majú v reálnom živote. Herec Ryan Shoos však použil pre postavu okrem mena aj svoje skutočné priezvisko. (ambron)

• - Väčšia časť rozpočtu bola získaná od ľudí, ktorí ešte nikdy neprispeli na film a boli len priateľmi filmových tvorcov v strednej Kalifornii. (Game90)