Šibenice

• USA The Gallows (více)

V roce 1993 zemřel během středoškolského divadelního představení nešťastnou náhodou jeden z účinkujících. Selhala školní triková šibenice při stejnojmenné hře a celé publikum včetně rodičů sledovalo jeho smrt. O dvacet let později se členové školního divadelního souboru rozhodnou uctít výročí dávné tragédie stejnou inscenací. Reese Houser je nadšen, protože mu to dává příležitost být na blízku spolužačky Pfeifer, do které se zamiloval a která hraje hlavní dívčí roli. Ve scénáři je i políbení, a tak Reese klidně opouští fotbalový tým a raději jde do dramatického kroužku. To se vůbec nelíbí jeho kamarádovi Ryanovi, který divadelním uměním pohrdá a přemlouvá Reese, aby z představení odešel. Když zjistí, že kamarád miluje Pfeifer, tak vymyslí ďábelský plán. V noci před představením vniknou do školy, zničí kulisy a Reese pak bude moci nešťastnou Pfeifer utěšovat a dostat opravdové políbení. Po chvilce souhlasí a v noci se vydávají do školy... (Nova Cinema)

Bloody13

Kdysi dávno, před třiceti lety..... "Poslyšte, Tome, ten váš scénář se mi fakt líbí. Hýří nápady, černým humorem a už na papíře je to strašně napínavý. Takže to uděláme následovně - já vám nedám čtyři miliony, dám vám jich rovnou šest. Máte tam napínavý momenty a sympatický postavy, lidi si je zamilujou, to je jasný. Chtělo by to ale nějaký solidní masky, aby si diváci přišli na svoje. Nasadíme to totiž do kin, tak to musí trochu vypadat. Třeba se nám v pokladnách zavděčí a něco málo nám vydělají na dvojku. Všichni pak budou spokojení." Oproti tomu v současnosti..... "Hele, kámo, scénář nemáš ani načnutej a samotnej námět je trapnej. Ale to nevadí, dneska je o dobrý nápady nouze. Půjčim ti celých 100 táců, to by mělo na takovou srajdu stačit. Uděláme z toho Found Footage, to je moderní a hlavně levný. Obsaď do ní svoje kámoše a za zbytek si kupte chlast. Hodíme to do kin, a aby ty mladý idioti nepoznali, o jakou píčovinu se jedná, třísknem tam nálepku. Něco jako "podle skutečný události" nebo "ten nejstrašidelnější horor, jaký kdy lidská fantazie vymyslela". To bude super hele. Lidi se na to poženou, a i když pak budou nadávat, nám to může bejt u prdele. My budem v balíku!" ()

T2

Rozpočet $100,000Tržby USA $22,764,410Tržby Celosvetovo $41,364,410Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ ešte že sa producentom oplatí investovať do týchto lacných hororov, fakt sila, samoúčelné až hrôza, aspoň že okrajovo je tam trošku napätie ale základ to má prachbiedny /30%/ ()

verbal odpad!

Skvělá volba titulu! Celou dobu jsem se jen tak tak držel, abych si nudou otráveně nehodil mašli. Na to, že si dneska kdejaký nezdravě ambiciózní debil procpe své hloupé a laciné amatérské porno do distribuce, už jsem si vcelku zvykl, ale narvat něco takového do kina??!! Počítám, že Manták s Babralem museli kvůli tomu přeblafnout všechny bratry Uornery, protože tahle sračka není vhodná snad ani na placku k nedělní příloze Blesku, kterou by pak člověk používal jako podložku pod hajzlovou štětku. Ale třeba se pletu. V Birdmanovi taky skupinka slizkých idiotů lítá celou dobu po divadle a mele pičoviny a hle, jak to pozérští teplometi prošťouchali až ke Zlatému prdeláči. Tady se však mezi těmi bezradnými, ubohými bláboly třikrát objeví i nějaký chlupatý otyloň v kápi a zabubá oprátkou. Taková zásadní vyfikundace Iňária nenapadla, a proto můj dnešní odpad smrdí o poznání méně. ()

Marceloo

Partia študentov sa vláme do školy v noci pred divadelným predstavením. V škole pred dvadsiatimi rokmi zomrel herec Charlie. V škole platí nepísané pravidlo o tom, že jeho meno sa tu nevyslovuje, ale títo študenti pravidlo porušia mysliac si, že sa im nič nestane. Čoskoro ale zistia, že predstavenie pri ktorom Charlie zomrel, nebolo jeho posledným predstavením. - Tento film si získal obrovskú popularitu vo virtuálnom svete ešte predtým, než sa dostal do kín. Bolo to vďaka tomu, že meno Charlie sa stalo na internete populárnym vďaka hre s papierom a ceruzkami a kladením otázok duchovi Charliemu. Takto som sa k filmu dostal aj ja. Námet sa mi pozdával už od začiatku, mŕtvy chlapec a školská legenda zneli zaujímavo. Na začiatku človek zistí, že herci sú úplnými amatérmi. Po vstupe do školy musí človek čakať dlhú dobu než sa začne niečo diať. Pozamykané dvere a nefunkčné telefóny sú veci, ktoré v uzavretých budovách v hororoch nemôžu chýbať, aj keď zrovna tu to nebolo velmi dobré. Keď sa Charlie objaví, atmosféra sa trochu zlepší. Maska Charlieho bola pre mňa pekná, keďže vrecia na hlave v hororoch oblubujem. Aj keď tvorcovia nedotiahli vizuálnu stránku, stránku audia zvládli dobre. Ak máte kvalitné reproduktory alebo slúchadlá, určite Vás niektoré scény vylakajú. Keďže mám Found Footage rád, tak mi roztrasená a občas neprehladná kamera nevadila. V subžánri FF je toto proste priemer so snahou ukázať niečo, čo tu ešte nebolo, a mňa námet Šibenice dokázal zaujať. ()

ricci.s

Táto Šibenička nebola úplná pohroma. Ale ani nejako extra dobrá. Found footage nemám vo veľkej obľube, no v tomto prípade môžem oceniť aspoň námet, ktorý mi prišiel celkom zaujímavý (konečne sa nejedná o nejakú smiešnu duchárinu v prekliatom sanatóriu). Ale ak by som to mal rozobrať, tak sa mi na horore najviac páčila záverečná tretina. Tu totiž jednoznačne platí – čím menej postáv, tým lepšie. Takže po zdĺhavom úvode prišla neskutočne otravná pasáž, keď tí idioti kňučali, revali, škriekali a pobehovali kade tade, proste hrôza. Zlepšilo sa to, keď začali skapínať. Keď totiž ostali nažive poslední dvaja študentíkovia, kriku okamžite ubudlo a ľakačky boli tým pádom omnoho funkčnejšie. Aj keď ich bolo minimum, zľakol som sa vlastne len raz (ale zase poriadne). Takže základ problému vidím v tom, že takmer hodinu ten film skôr lezie na nervy ako baví, a keď už náhodou baviť začne, opäť to skončí skôr ako by som si želal. Slabý priemer, no čakal som to horšie. ()

• Film se odehrává v americkém městě Beatrice v Nebrasce, ve skutečnosti se natáčel ve Fresnu v Kalifornii. (hansel97)
  • Väčšia časť rozpočtu bola získaná od ľudí, ktorí ešte nikdy neprispeli na film a boli len priateľmi filmových tvorcov v strednej Kalifornii. (Game90)
  • Pôvodná hra „Šibenice“ bola hraná v roku 1993. Zamknutá skrinka, v ktorej zvonil mobilný telefón mala číslo 93. (Game90)