Šibenice

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2015, 81 min

• Bloody13

Kdysi dávno, před třiceti lety..... "Poslyšte, Tome, ten váš scénář se mi fakt líbí. Hýří nápady, černým humorem a už na papíře je to strašně napínavý. Takže to uděláme následovně - já vám nedám čtyři miliony, dám vám jich rovnou šest. Máte tam napínavý momenty a sympatický postavy, lidi si je zamilujou, to je jasný. Chtělo by to ale nějaký solidní masky, aby si diváci přišli na svoje. Nasadíme to totiž do kin, tak to musí trochu vypadat. Třeba se nám v pokladnách zavděčí a něco málo nám vydělají na dvojku. Všichni pak budou spokojení." Oproti tomu v současnosti..... "Hele, kámo, scénář nemáš ani načnutej a samotnej námět je trapnej. Ale to nevadí, dneska je o dobrý nápady nouze. Půjčim ti celých 100 táců, to by mělo na takovou srajdu stačit. Uděláme z toho Found Footage, to je moderní a hlavně levný. Obsaď do ní svoje kámoše a za zbytek si kupte chlast. Hodíme to do kin, a aby ty mladý idioti nepoznali, o jakou píčovinu se jedná, třísknem tam nálepku. Něco jako "podle skutečný události" nebo "ten nejstrašidelnější horor, jaký kdy lidská fantazie vymyslela". To bude super hele. Lidi se na to poženou, a i když pak budou nadávat, nám to může bejt u prdele. My budem v balíku!"(25.8.2015)

• S.U.E.S.

Hoši tak takhle by to nešlo. Jak se proboha něco takového může dostat do kin? A takové ty řeči v traileru o tom, že se jedná o velice strašidelný horor, a že měl někdo dokonce problém film dokoukat jsou už opravdu k smíchu. Onen dotyčný měl asi zažívací potíže, jinak si nedovedu vysvětlit jak by někdo mohl napsat že měl problém to vidět dokonce. U tohoto paskvilu se může totiž bát maximálně tak někdo, kdo o hororu v životě neslyšel. Naprosté zklamání. Přitom námět nebyl úplně k zahození kdyby se lépe zpracoval. Ale tak už to prostě bývá. Náměty jsou dobré a mají potenciál ale výsledné provedení je naprosto katastrofální. O pointě se ani nebudu zmiňovat, té jsem se smál ještě dalších deset minut potom co film skončil. Opravdu nedoporučuji ztrácet čas s touhle ptákovinou.(28.8.2015)

40%???????? Takových hororů, který se nedají ani dokoukat a mají tu třeba o 20% víc a tuhle pohodovku vy schodíte na 40%????? Čekal jsem podobnou MTV srágoru jako nesnesitelný Cybernatural, který má o plných 12% víc než Šibenice.Já už z vás prostě nemůžu.Úplně stejný koncept jako Paranormal Activity.Piss off duch si to rozdá s partou puberťáků ve škole a já si troufám říct, že to byla když nic jiného, příjemně mrazivá zábava a chvilku jsem přemýšlel i o 4*.Ve filmu se ze začátku straší tím stylem, že se zapne video, kde není kazeta, otvírají se skřínky a zavírají dveře, možná to někomu přijde směšné, mě tohle směšný nikdy nepřišlo.Potom se to rozjede jako prase a atmosféra slušně houstne.Několik super lekaček plus pohodový výkony herců.Neřikám ty vole, že je to pecka jako hrom, ale na 40% to není ani náhodou.K tomu nabušený konec plný atmosféry a zcela nečekaná pointa.Já sebou včera v noci pěkně škubal.Ještě že se neřídím vašim ubohým a zcestným hodnocením, zase bych přišel o lehce nadprůměrný horor.Na šibenici s váma.60%.(28.10.2015)

• juta

Zklamání roku? Šibenice bude rozhodně horký kandidát. Nic extra jsem nečekal, ale že by to bylo takhle špatný a na palici, to už fakt ne. Hrozní herci, hlavně Reese Mishler, jako by vůbec neuměl hrát, nebo to bylo naschvál? Dost nerealistický FF se špatným příběhem a spíš mi to bylo k smíchu, než abych se bál...(18.8.2016)

• Bobik9

Blbost a zbytečný film, který ničím nevybočuje. Je to nápad, který to byl tisíckrát. Amatérsky udělané a amatérsky zahrané. Půl hodiny se neděje totálně nic a je plná zbytečných keců, zbytečných záběrů, žádný náznak vývoje a charakteru postav. Potom se teda něco začne dít, ale furt to nic moc není. Dohromady jsou tam asi 4 slušné lekačky, což je málo. Jinak prostředí a atmosféra filmu nejsou zas tak hrozné, ale mohlo se z toho vymlátit více. Jediné, co stojí opravdu za to, je konec. Závěrečných 5 minut, kde člověka tvůrce nečekaně překvapí. Nicméně, nikdy více to vidět nepotřebuji a nedoporučuji.(21.2.2016)

• - Pôvodná hra „Šibenice“ bola hraná v roku 1993. Zamknutá skrinka, v ktorej zvonil mobilný telefón mala číslo 93. (Game90)

• - Malú rolu vo filme si zahral aj režisér Chris Lofing, a to žiaka v pirátskom klobúku, ktorého učiteľ napomína v ôsmej minúte filmu. (Stefan Deryck)

• - Hlavní hrdinovia používajú vo filme rovnaké krstné mená, aké majú v reálnom živote. Herec Ryan Shoos však použil pre postavu okrem mena aj svoje skutočné priezvisko. (ambron)