Láska z Khon Kaen

• Thajsko Rak ti Khon Kaen (více)
Drama / Mysteriózní
Thajsko / Velká Británie / Francie / Jižní Korea / Mexiko / Německo / USA / Norsko / Malajsie, 2015, 122 min

Vojáci trpící tajemnou spavou nemocí jsou přemístěni do provizorní nemocnice v bývalé škole. Na tomto místě plném vzpomínek zažije mnoho překvapení Jenjira, žena v domácnosti a dobrovolnice, která dohlíží na Itta, pohledného vojáka, k němuž nechodí na návštěvu žádní příbuzní. Spřátelí se s Keng, mladou ženou, která funguje jako médium a své psychické síly využívá ke zprostředkování komunikace mezi muži v kómatu a jejich nejbližšími. Lékaři zkoušejí různé způsoby, včetně terapie barevným světlem, aby mužům ulevili od jejich nočních můr. Jenjira objeví Ittův tajemný zápisník plný zvláštních zápisků a náčrtků. Možná existuje nějaké spojení mezi záhadným syndromem, kterým muži trpí, a mytickým starodávným místem, na kterém nemocnice stojí. Magie, uzdravování, milostná romance a sny jsou součástí Jenjiriny nenásilné cesty za hlubším poznáním sebe sama i světa, který ji obklopuje. (Artcam Films)

SAINTS

Režiser tymto filmom sklada melancholicku odu svôjmu rodnemu mestu.Cez otvorenost a uprimnost prenika hlboko do postav ,ich vztahu k ostatnym a väzieb na okolite prostredie. ()

blondboss

Nerozumiem v tomto prípade hodnoteniam. Príbeh o vojakoch so spavou nemocou, ktorý tvorcovia nádherným štýlom preniesli aj na diváka, lebo ja osobne som pri tomto filme prespal asi tak polku stopáže. Pokus o artový spôsob prerozprávania príbehu lásky v podmienkach, v akých vznikla. Avšak neutkvelo mi v pamäti takmer nič, okrem blikajúcich postelí a ženy kakajúcej v priamom prenose. Akože neviem, asi si thajskú produkciu tak skoro nepustím. Druhá hviezdička len z milosti ako motivácia pre tvorcov pre nás takto exotickej "filmovej kuchyne". Veľmi slabé. 25 % ()

Víteček odpad!

Tak tohle mě extrémně minulo. Šíleně divné, šílené nudné. Většinu času se nic neděje, už díky tématu je to příšerně ospalé a když už se něco stane, tak to působí jako neuvěřitelná podivnost. Od filmu osobně potřebuji něco víc, než několik minut sledovat kadícího člověka, opakovaně pozorovat vodní mlýnky, spoustu spících lidi či epizodky, které nikam nevedou. Není to pro nikoho, kdo chce od filmu příběh. ()

metztlimoon odpad!

Nulovy dej co sa taha ako sopel z nosa. Vazne nie som zvedava na dlhe nedynamicke zabery ako Krutiaci ventilator, Oblaciky alebo Zatisie s mocom, ktore pridavaju filmu dobru zbytocnu polhodinku nicoty (nie meditacie, nicoty). Ak sa nemylim, tak hlavnou, ehm, temou bol asi spanok a sny. Tu to efekt malo: tak ma tahalo zavriet oci, ze mi to uplne rozobralo sobotne pobedie a teraz som jak mechom prastena. Dlhe, nudne, zdlhave. Pol hviezdy za tie menavkove lampy. ()

babka

V Thajsku jsem nebyla, žádný další film jsem od Mistra neviděla a tak jsem možná byla zbytečně plná očekávání, která se nevyplnila. Ve filmu je několik úžasných scén, které by zřejmě fungovaly mnohem intenzivněji nebýt křečovité snahy být za každou cenu originální. Unylé bohyně a vystrčená řiť v lese žádná duchovní povznesení nepřináší. Souznění duší prostřednictvím snu ano. Asi jsem v životě přišla o spoustu kratochvílí, a vzhledem k věku už to nedoženu,ale olizování hnusné nohy mi fakt chybět nebude. Distributora chválím za vizuálně vyvedený plakát. ()