Čekání

• Francie

L'Attente

• Austrálie

Itálie / Francie, 2015, 100 min

Přišlo mi to jako vychtěný pokus o umění. Dlouhá mlčení, dlouhé pohledy, pěkné obrazové kompozice, které jsou ale vlastně nudné a nějaké ty zpomalené sekvence na hudbu. Zkrátka příliš strnulé a mramorové. Sorrentinův mladý asistent režie něco odkoukal, ale na fanfáry to zatím není.(21.3.2016)

Juliette Binoche je skvělá herečka, což opět na plno dokazuje i v tomto snímku, který se místy až moc snaží o to, aby se jednalo o umělecký snímek. Problém ale nastává ve chvíli, kdy mnohem zajímavější jsou některé kompozice scén, především v závěru filmu, kdy se vytratí jakýkoli zájem o postavy a příběh.(6.9.2016)

• dalziel

"Keby toto videl súdruh minister Čepička boli by sme všetci v rici !"(21.1.2017)

Musím hned zkraje přiznat, že mám slabost pro italské filmy. Podle mě je tenhle film výborné drama s jednoduchou zápletkou, ale moc pěkně vykreslenými postavami a skvěle se tu pracuje s atmosférou. Dlouhé pomalé záběry vykreslující čekání a zoufalsot hlavní představitelky. Časté detaily a herecké výkony hrané jen výrazy v tváři. Objeví se tu sicilské přírodní scenérie, tradiční náboženský průvod ve městě, který nahání hrůzu, krásná Lou de Laâge a výborný výkon Juliette Binoche a kombinování italštiny s francouzštinou. Myslím, že stojí za to vidět v kině, užijete si pasáže ticha, představení osvětlovače v úvodu filmu a hudební doprovod mimo jiné od the XX a Leonarda Cohena.(18.3.2016)

Juliette je jedinečná; od Modré až navždy. A. mi pak řekla, že jí film připomínal Ozonův Bazén a právě Kieslowského Modrou; já tam tyto paralely neviděl. Ale ocenil jsem pomalé smyčce a tóny a label ECM v titulcích. Bylo to příliš natažené; scény z vesnice, kápě, metafory – to tam vůbec nemělo být, bylo to zbytečné. Devádesátiminutová stopáž by byla o mnoho lepší – a silnější. Co se mu vlastně stalo? Pršelo a neozýval se... to jediné se dozvíme. Touha nepřiznat si ještě pravdu, počkat ještě pár dnů a poznat tu, která ho znala... Mohl to být bičový kýč, ale nebyl a není. A k tomu Juliette... [80%; 2016-03-17 FebioFest Cinestar Nový Anděl](18.3.2016)

Príjemný artový snímok s dobrým, jednoduchým nápadom. Výborne je hlavne zvolená hudobná zložka (skladby od The XX, či Leonarda Cohena) a film vyzdvihuje nad priemer aj skvelá Juliete Binoche.(14.2.2017)

vcelku pocitovka a když není divák stejně naladěn tak je to tragedie(19.11.2017)