Smrtgasmus

• Nový Zéland Deathgasm

Brodieho, který je ve městě nový, rychle sblíží společná láska k metalu s místním outsiderem Zakkem. Když ale tihle dva metaloví nadšenci nevědomky přivolají zlovolné síly, jejich sny o slávě nejspíš budou muset jít stranou. Střední škola je peklo! Metalista Brodie je vyvrhelem v moři sportovců a roztleskávaček, dokud ovšem nepotká spřízněnou duši v dalším metalovém fanouškovi Zakkovi. Když si Brodie se Zakkem založí vlastní metalovou kapelu, jejich odpor k předměstské pustině je zavede k záhadné partituře, která prý poskytne neomezenou moc každému, kdo ji zahraje. Jenže hudba přivolá také prastarého pekelného démona, který ohrožuje samotnou lidskou existenci. Jejich spolužáky i příbuzné posednou démonické síly, které jim vyrvou oči a promění je ve vraždící maniaky... a to je jenom začátek! Brodie, Zakk a jejich partička přátel teď musí zastavit síly čistého zla dřív, než pohltí celé lidstvo. (Cinemax)

Richie4422

Od metalu mám teda vážne ďaleko, takže akási zaujatosť z mojej strany nehrozí. V prvom rade je nutné povedať, že sa film neberie vážne a to v tom dobrom slova zmysle. Pripomínalo mi to z časti hru Brutal Legend a vôbec, ako skvele znie premisa metalových fanúšikov a amatérskych muzikantov v zapadnutom meste, ktorí v dome svojho metalového idolu nájdu zvláštne noty k piesni a v domnienke svojho vlastného "hitu" v garáži zahrajú tento repetitívny song? V skutočnosti však ide o čiernu hymnu, ktorá na zem zvolá démonov a ich pána. Film má všetko, čo od šialenosti s takouto témou očakávate. Neskutočne veľa krvi, gore, polonahé metalové bohyne s gitarami v rukách, tajnú sektu, masky KISS, úžasné gitarové sóla, krv zvracajúcich kresťanov, mega kill s motorovými pílami, s robertkami, démonov s vyškrabanými očami a paintballové zbrane naplnené hracími kockami. Nájde sa tu klasická love story, kedy sa kráska zamiluje do zmaľovanej tváre a rovnako aj podraz na ktorý sa rýchlo zabudne, lebo "oceľové bratstvo." Osobne som sa na žartoch zabavil a niekoľkokrát som sa naozaj z chuti zasmial, i keď musím priznať, že pár pubertálnych otrepaných vtipov sa tu našlo, ale intelekt mi to na dol extra nezrazilo. Ide o párty film, ktorý mieri skôr na študentov, takže som hlavu pod stolom v pohode prekúsol. Film si občas vystrelí sám zo seba a sem tam sa pekne pohrá s klišé žánroviek na ktorých si zakladá. Rozhodne nejde o skvelé hororovo komediálne dielo, na geniálne What We Do in the Shadows sa zrejme dlho nič chytať nebude, v každom prípade je nutné podotknúť, že aj napriek komediálnosti ide o dva odlišné filmy s iným zmyslom svojej existencie. Ak sa chcete večer sám alebo s priateľmi zabaviť, odreagovať, tento film plný krvi, gitár, goru, humoru splní svoj účel dokonale bez toho, aby ste mali pocit trápnosti a lacnoty. Ak sa viete zabaviť aj na jednoduchšom humore, neváhajte. Myslím, že poniektorí tento film zapínali s tým, ako ho znesú pod čiernu zem. Ja som s touto metalovou prčou spokojný. ()

jarmil8

Trochu víc nadhledu a míň onanie nad metalem by neškodilo. Vtipy většinou nefungují, násilí působí samoúčelně a vůbec není cool. S žánrem si mnohem zábavněji poradil film "Scouts Guide to the Zombie Apocalypse". ()

Wez

Taková blbinka,ale lhal bych,kdybych napsal,že jsem se u ní skvěle nepobavil!!!!Parádní hlášky a super gagy a když se ještě člověk tady dozví,že je to režisérova prvotina,tak to tedy klobouk dolů!!!!Gore efekty se taky dají a o hudebním doprovodu se jako fanoušek death & black metalu nemusím ani rozepisovat(a potěšili mě i narážky na tyto kapely)..Novozélandští tvůrci opravdu dokazují,že gorekomedie jsou jejich echt silnou stránkou,já jsem alespoň špatný film této kategorie z NZ ještě neviděl..Nevím,jestli se k filmu ještě někdy vrátím,ale jeho sledování ve mě nechalo fakt velice dobrý dojem ()

solefald

Celkom slušná komédia trochu v štýle starých vecí od Petra Jacksona. Je rozhodne určená hlavne pre fanúšikov extrémneho metalu, pretože bez znalosti scény totiž mnoho fórov nepochopíte. Ak máte radi veĺa krvi, nadsázku, čierny humor a black prípadne death metal určite sa pobavíte. Typická horror komédia na jedno pozretie. ()

kecal

Zlatá stará maskérská práce, kdyby to udělali úplně bez pc udělali by mnohem líp. Párkrát se jim to nepovedlo, ale oproti většině současných cgi hororu to byla parádička. Nejvíc to sráží slabší scénář, který zahrnuje i dost klišé, které přitom nebyly vůbec potřeba. Neubránili se ani občasnému trapnému humoru, ale jinak parádíčka. Hlavně obě slečny drsnačky, které rozhodně měly vetší koule, než okolní mužské osazenstvo. ()

waxtrax

Novozélanďani i kdyby se rozkrájeli neumí natočit špatnou hororkomedii. Upřímě řečeno jiný žánr se tam snad ani netočí. Nozkorozpočtovost z toho sice kouká z každého rohu, ale nevadí je to paráda. Když jsem byl na prvním ročníku Masters of Rock ve Vizovicích tak tam večer pouštěli návštěvníkům Kameňák. Tak snad možná někdy jim pustí tohle. ()

PORTER44

Tak za prvé moc metalu tam tedy nezaznělo pár útržků písní ale to je tak vše,jako hororová komedie docela dobrý od doby co vyvolali démony a všichni z okolí začaly vypadat jako zombie a pak začali bitky mezi posedlými a neposedlými démony bylo čemu se místy i zasmát,nechalo se na to koukat. ()

blexster

Po dobu tohoto filmu sem si říkal že šlágr "nejni" až tak špatná stanice jak se zdá. Na šlágru sem zažil větší deatgasmus než v této patlanině. Sice se zdá zábavné někoho umlátit velkým černým penisem, ale to byla zábava jenom na minutu či dvě jinak zbytek je neskutečný odpad. ()