DobroDRUH

(pořad)

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i situace hraničící se smrtí. Nejen na to se mohou diváci těšit v nové dvanáctidílné docureality České televize Dobrodruh. Fotograf a cestovatel Adam Lelek v ní na vlastní kůži prožívá vzrušující, nepředstíraně silné příběhy, které mají jedno společné – velké dobrodružství.
Pořad je natáčen jako reality show, kdy Dobrodruh při cestách po exotických zemích řeší každodenní problémy spojené s cestováním, jako např. místní dopravu, jídlo, ubytování, setkání s domorodci a jejich kulturou, setkání s často nebezpečnými zvířaty a návštěvou exotických míst, kde Dobrodruh zažívá nepředstíraně silná dobrodružství. (Česká televize)

swenney odpad!

Melo by se to jmenovat Zoufalec na cestach... Takovej to mohl byt peknej porad s obrazkama....a ten blbec s teniskach se nacpe do kazdyho zaberu...coz by jeste asi zkousnout slo...kdyby mel zavrenou hubu;) Ale pro zasmani dobry...asi budu mit kazdou stredu pul hodinky sebetryzneni a budu se na to divat... ()

kedluben

představoval jsem si drsňáka, kterej si narovná zlomenou kost, liánou si zašije díru do břicha a nakonec pokouše rozzuřenýho lva... dostalo se mi něčeho úplně jinýho... scéna s propíchlejma plícema je uplně geniální!!! jenom mně je trochu divný, že je to poprvé, kdy jsem se styděl za to, že jsem běloch... viděl jsem ale jenom dva díly!!! jedna hvězdička je za naději. i kdyby ale ostatní díly byly "dobrý", víc si to nezaslouží. za tu plíci. to bylo totiž naprostý peklo. ()

LadyRainier

Tak já jsem prvně četla kupu negativních ohlasů a pak mi o pořadu řekli (kupodivu) rodiče, kteří cestují tak na zahradu pod slunečník, že se jim to líbilo ..Koukla jsem se na díl z Tibetu a Himalájí a ...taky se mi to líbilo. Není to nic extra převratnýho, ale koncept i Adam (ač je zase skoro všem nesympatický) mi sedli .. Asi brzy hodnotit po jednom dílu, takže kouknu na další ..a za mě průměr ... A srovnání s Trabantama mi přijde docela neadekvátní .. ti se mi líbili ze začátku ..Hedvábná stezka, Afrika ..dneska, když už je kolem toho taky ten trapnej mediální kolotoč, je bojkotuju .. ()

Petr490

Jako dokument se to dá, zábavnost tu docela chybí ale co ten člověk dělá dnes se nedá nazvat ani hereckou prostitucí. Nedávno mi se školou nacpali v kině něco o čem jsem měl tušení že to bude ok, protože dobrodruh je koukatelný, koukatelné to teda nebylo. Takže tomu dávám 2 hvězdy protože ten člověk byl v dobu tohohle na vrcholu kariéry. ()

kacudzde

Dám tomu ještě šanci, ale první díl mě tedy nenadchnul. Nečekala jsem chlápka s vzezřením Indiana Jonese, ale ani nesympatického týpka s kozí bradkou chodícího v "converskách", který nám asi 10 x nezapomněl sdělit, že je v Etiopii strašné horko... Místo zajímavostí o zemi půl dílu sledujeme potíže s autem a to dojímání u sopky bylo trapně hrané. Hlas Barbory Polákové je nezajímavý. No, uvidíme příště. Tak druhý díl mám za sebou. Seriál se měl jmenovat spíše Fňukal na cestách. Minule mu bylo horko, teď mu vadilo 2dny sedět v lodi. A ještě si chudáček narazil žebra, když uklouzl v těch jeho keckách. Následovaly bláboly o zlomených žebrech a propíchnuté plíci, a v nemocnici zjistili, že mu vlastně nic není. O tom, že rozdával cigarety domorodcům, ani nemluvím. Opravdu by mě zajímalo, kdo mu to zafinancoval. ()

skrabi odpad!

Pokud Česká televize neví co s prachama a cpe je takovejm příživníkům, kteří točí rádoby cestopis s informačním sdělením nula, tak prosím i o sponzoring našeho projektu "Přes kontinent na kole 2015" :)) ()

Pavelkedar

Naprosto nesympatický "moderátor" s nesympatickým projevem, po dvou dílech pro mne konec. NA NĚJ SE NEDÁ DÍVAT !!! A je to vůbec chlap, nebo "baba" ? Koho chce tím svým uplakaným a afektovaným projevem uchvátit? Možná tak nějakou tu "blondýnu"..................... Zlatej Dan Pribáň. ()

michalkop

Jako parodie dobré. V džungli chodí v teniskách. Má potřebu se chlubit, jak smlouvá. V každém dílu několik minut. Všude je tak krátce, že ani horu nestihne natočit bez mraků nebo se nevrátí zpátky do pralesa v Papue. Jinak je obdivuhodné, co všechno je ochotný sníst. Vztah k místním má dost povrchní, většinou s pohledem s patra. Jen poslední 10. díl o Kambodži mi přišel docela dobře natočený, vyvážený, místním se nevysmíval a snažil se proniknout do jejich života. Možná dalších 10 dílů a byl by z něj dobrý reportér. Nebo taky ne. Ale to se snad už ze peníze z koncesionářských poplatků nedozvíme. Kouzelné bylo, jak někde v Mexiku půl dne hledal hotel, protože se mu všechny zdály moc drahé, nebo bez klimatizace a nakonec skončil někde na palandě a to se mu zdálo OK. ()

Jara69

Mě se to líbí, třeba poslední díl z Peru byl vynikající. Samozřejmě se nejedná o nějaké dobrodružství, zrovna v Peru měl Adam pěkné ubytování na břehu jezera Titicaca, které bych si dal také líbit, Indiáni se kolem něho točili, na jezeře se pěkně projel a v restauraci si dal dobré chutné morče :-) Jeho komentáře mi docela sedí, ale každému se to líbit nemusí. Mě naopak nesedl cestovatelský pořad Letem Světem s Kaisrem a Lábusem. Tam už to nebylo o cestování, ale že někam Kaiser s Lábusem přijeli a dělali tam opičky. Adam Lelek by opičku maximálně sežral :) ()

Sabres

První díly katastrofa,ale postupem času tak na tři hvězdy. Adam není zrovna sympaťák,ale aspoň už ze sebe nedělá blbce jako v prvních dílech. Taky je nutno podotknout,že 26minut prostě nestačí a to se taky podepíše na celkové kvalitě. ()

Rapappa

První díl exhibice. Škoda. Zrovna z Etiopie by bylo co nabídnout. Trochu moc vaty v pořadu. Druhý díl byl z místa dost atraktivního, ale pan dobrodruh si tam Lelkuje a cítí se v ohrožení života i u úplně banálních věcí. Nebezpečné to bylo zhruba stejně jako kdysi s Fischer Reisen na Kanáry. Plíce, to bylo super. Ale víme ,že si musel nakoupit mraky jídla v supermarketu:-) Režisér Lelek si dal do úvodu třetího dílu písničku od skupiny Garbage a sám tak jakoby vyjádřil zdejší hodnocení:-) Je to tak darebné, že na to nejde nekoukat. ()

LOUNAS

Cele to pusobi ze to je zinscenovane a to zejmena pruvodce. Jedna hvezdicka pouze za zabery prirody a "domorodych" lidi. V epizode kde si "dobroDRUH" zlomil zebro a tvaril se vpohode a vysmaty jako by mu nic nebylo jsem se smal jeho simulovani i po rentgenu od zacatku az do konce. ()

GalaktikHero odpad!

Tak to je KOKOT, ktorého by mohli vystavovať na putovnej výstave. Je v skupinke domorodcov a do kamery ich komentuje ako "místní blbce" To už ČT, ktorú som mal za poslednú serióznu televíziu klesla TAK HLBOKO????????? ()

petersonovic odpad!

Kardinální blbec, důležitej až za roh, bílý pán a lá vysvoboditel přitom nevychovanej hulvát a herečka Auau zároveň... na cestách. Určitě stojí za podívanou. Ano, za jednu podívanou. První a poslední... ()

Drslw odpad!

Smyslem tohoto pořadu je ukazovat pořád stejnýho pitomečka na různém pozadí. Za těžký prachy ČT. Nicméně se bavim a sleduju :D ()

sedlis odpad!

Jak ja miluju dokumenty, obvzlast cestopisy..tohle je ale picovina na entou, nesympaticky a otravny dement s bratkou ze sebe dela odvaznyho a originalniho dobrodruha a pritom ma sevrenou rit uz na Ruzyni..snaha napodobit zahranicni cestovatele je zrejma, ve vidlakove podani vsak trapna..horsi snad uz bylo jen cestovani tech dvou krav na konkurencni tv..proste hnus ()

KeyserSoze78 odpad!

Cestovatel k smíchu, větší cestopisnou frašku jsem v životě neviděl 😀 vlastně nevím, jestli je to k smíchu, nebo k pláči... ()

Ben.Ji

No je to prachbída.Do dnešního dílu jsem ještě čekal s komentem.Nejde dál. Indonesie mě dohnala. Snaha se cení,ale vocas počas. Kurnik,já si nevezmu tenisky tady po Jeseníkách,abych šetřil kotníky,natožpa po všech řitích světa. Nelezu,kde mě nechtěj. Nebulim stále. Amen. Ale! Osobní názor je,že ČT dala pár(stovek tisíc) kaček a Adam to spytlikoval jak to šlo. Je to elév,třeba se pochlapí příště. P.S.Vohol ten pičichlup,běž na solárko,koukni na Indiana Jonese a ty tenisky svaž za tkaničky,hoď na nejbližší strom a ser na ty naše komentáře. Good luck. ()

rebel2009 odpad!

Děs běs...genderová konkurence Žen na cestách? Tam aspoň občas Míša udělala přehlídku v plavkách když už pořadu úroveň dávno klesla... ()

lumnik

Řečeno bylo vše, je to doopravdy špatné, a to velice. Koukal jsem na další díly doopravdy už jen za účelem pobavení, což je velice smutné. Já osobně našetřím hrachy a cca jednou za rok někam vyrazím po své ose. Nazvat se sám dobrodruhem by bylo troufalé, ale co předvádí Lelek je tristní. Hodnota informací je doopravdy mizivá (spíše žádná) a dopravu si zajišťuje ne zrovna levným způsobem. Pořád mě nejde do hlavy pro jakou skupinu lidí jsou tyto informace určené. Polovinu informací ví snad u nás každý člověk (potažmo druhý) a druhou polovinu se dá najít v jiných dokumentech s mnohem větší informační a vzdělávací hodnotou! Cestování v červených keckách je skoro nemyslitelné, což koresponduje s jeho pohodlnou dopravou. V neposlední řadě musím vyzvednout jeho "lemplovitost"!!! Vše chce vyzkoušet, nic však nedokončí, nedonese, neunese, ale alespoň jídlo mu skoro všude chutná a žaludek má zřejmě jako kačena, když vidím co vše do sebe nasype. Velice mě mrzí, že se pod tímto projektem podepsala Česká televize! Jedna hvězda, každá snaha se cení, i když výsledek je vždy nejistý. PS: "ohňostroj marnosti" super komentář ()