Série(2) / Epizody(105)

Zajíček Bing je roztomilá umíněná postavička, která má svůj vlastní obdivuhodný styl a velký smysl pro humor. S použitím těchto prostředků čelí stejným výzvám, jako děti v mateřských školkách: potýká se s oblékáním, s přesnídávkou a procházkami v parku. Příhody zajíčka Binga jsou díky své živosti a bezprostřednosti strhující a originální, a tak se určitě stanou oblíbeným pořadem všech malých dětí, ať už chodí do školky, nebo ne. (TV Minimax)

Lilian

Sleduju s malým synovcem a miluji to. Je to zábavné i poučné. Přesně to vystihuje chování malých dětí. ()

diccon

Tenhle serial by se mel jmenovat "Nekonecna selhani obtloustleho loosera". Dej se zjevne odehrava v chranene vesnicce, kam zoufali rodicove odlozili sve dementni deti neschopne zit v normalni spolecnosti a kde se o ne staraji pleteni dozorci Herr Flop, Frau Padget a Fraulein Amma. Kingem vsech salatu je Bing - oplacany kralik, ktery posere na co sahne. Sice svoje dementni chyby posleze vysvetli, aby jako sledujicim detem doslo, ze to byl fuckup (jakoze ponauceni pro priste), ale to mu nebrani vzapeti posrat neco dalsiho... Nejhorsi na tom je, ze hlavni myslenka serialu by nebyla spatna - ze vsichni delame chyby a dulezity je se z nich poucit a (coz uz v serialu neni) NEOPAKOVAT JE A PREMEJSLET. Vzdycky, kdyz se to na youtube rozjede odhanim deti od televize a vzpomiman na feldkurata Katze:"Svejku, za starych casu se lide nechavali obveselovat zrudami." ()

zuzza11 odpad!

Zaujala mne myslenka ze zdejsich komentaru, ze se jedna o "tabor odlozenych deti". Proc sakra ty zvireci dementy vychovavaji pletene hracky? Kde maji rodice? Proc se furt dokola probira moceni a kakani? Muj syn to bohuzel miluje, ja si rvu vlasy dil co dil. Jedine co me u kazde minuty poslouchani napada je, jak drzim Binga za usiska a mlatim s nim o zed. ()

Muff

Nechápu ta nízká hodnocení. Chápu, že pro dospělého je to drsně infantilní seriál se zoufale neschopným králíčkem s naprosto příšerným dabingem, který by u dospěláka způsobil, že králík by po pár větách musel skončit se zakrouceným krkem, ale musíme se na to dívat očima tříletého dítěte. V každém díle se řeší nějaká věc, se kterou se dítě může setkat, chybami Binga a jejich řešením se tahkle malé dítě učí, co se může stát a co má dělat, aby se to nestalo nebo, když už se to stane, jak to napravit. Na konci každého dílu je pak pěkné shrnutí. Za mne je to zatím nejlepší vzdělávací pořad pro tříleté, co jsem viděl. Dospěláci, vzpamatujte se, zkuste si představit sebe ve třech letech, co jste potřebovali vidět a vědět a pak hodnoťte. Podobně viz Teletubbies a totálně nesmyslná hodnocení. ()

oli9

Sleduju to s dvouletou dcerou. Chápu, že je to pro děcka, chápu, že má 2 roky tak kvalitu ještě nepozná ovšem hodnotím já. To že řeší hovadiny a ukazuje dětem, že se bojí ohňostroje atd čert to vem. Ovšem uknouranější pohádku nenajdete, nevím jestli je to dabingem ale tak ubreceny, protivný, uknourany věčně si stěžující  králík prostě začne srát každého ()

Elnarrya

Nejlepší na seriálu jsou zdejší komentáře. Doma je cenzura, koukáme jen občas a na minimum vybraných dílů, když už to dítko vidělo u kamarádů. Postavičky jsou trubkoidní, aby se na nich demonstrovaly různé výchovné problémy. Pod pláštíkem didaktické pohádky se ale děti spíš na nešvary upozorňují. (Dost dětí, co jsem potkala to tak mělo a moooc si jejich napodobování užívalo. I to naše dítko po pár dílech začalo kňourat u prkotin. Jasný důvod neprolomit ban). Práce s chybou, vysvětlením a přemýšlením nad ní mi přijde zde jen naznačena, ale bohužel často nedotažena. A na dotaz, kde je maminka a tatínek, máme vysvětlení že jsou zvířátka na táboře, (že je výchovný, už je také cenzura). ;-) Pokud  to mělo mít výchovný rozměr, tak proč tam není ukázáno více druhů ne/rodinných uskupení. To mělo být natolik korektní, aby nebyl nikdo smutný, že to má v ne/rodinách každý jinak? ()

Kubiii

Lotrovská organizace, vedená plyšákem Flopem, která vychovává za své různé zvířecí druhy, které netuší, co jsou zač a kde jsou jejich praví rodiče. Bing a jeho kamarádi jsou zvráceným způsobem převychovávání k obrazu jejich věznitelů a nedochází jim, že takhle ukňourané není žádné stvoření na světě a mimosvětě. Jsou abnormálně nesoběstační, vymýšlí všelijaké blbosti a ptají se na tak stupidní věci, že je na mimice Lorda Flopa vidět známka zoufalství a nedostatek trpělivosti. V některém z dílů očekávám masakr. ()

sromhrom84

Tak toto nedávám. Rozumím, že je to dělané pro děti, ale když si občas vzpomenu, na co jsem se díval já jako malý, tak jsem za ty tehdejší pohádky rád. Ukřičený králík mě nutí koupit si brokovnici a jít na lov jeho druhů. Je hezké, že pohádka nutí děti přemýšlet nad věcmi, ovšem nemůžu se vyhnout pocitu, že po delším sledování to může děti pěkně otupit. ()

lele

Malý Bing s kamarády mi připadají malinko retardovaní, jejich pečovatelé taky hodně mimo realitu, minus bod za otravného králíka s hlasem B. Tůmy, ale kladně hodnotím mírumilovný průběh příběhů. Akce je všude až až. Dětem se to každopádně líbí. Update: musím bod přidat. Ne za Tůmu, ten to pořád hyzdí, ale došlo mi, že nejde o typický seriál, kde se zvířátka chovají jako lidi (což mě neskutečně sere viz třeba zebřák Zou). Je to vlastně celé takové ujeté, jak má každé zvířecí mládě přiděleného oživlého plyšáka a každý díl řeší nějaký dětský problém. Sice ho řeší poněkud nerealisticky (čest výjimkám v podobě zenových rodičů), ale je v tom nějaké to poučení, inspirace, jak bych to třeba mohla příště zkusit místo "doprdele tak seš blbej nebo co teď sem to tady hodinu uklízela!" :D ()

mokki5

Pokud toto má jít výchovným příkladem malým dětem tak je to občas dost mimo. Někdy je to fajn když se řeší nějaké praktické věci ale občas mi Bing přijde jako malý nevychovaný fakan. A zákonní zástupci všech malých protagonistů se chovají někdy až moc klidně na to, že to má být výchovné a naučné. ()

Eurowoman

Za mě osobně je to povedená pohádka. A ukazuje to skvělou diverzitu i na poli rodičovství a vychovatelství. Máme děti, které s rodiči nežijí a jsou v péči pěstounů, nebo jsou v dětských domovech. Myslím si, že i to může být pro spoustu těchto dětí uklidňující, že je to normální. Pokud na to kouknu optikou dospělého člověka, je Bing ztělesněním naprosto ukázkového tříletého dítěte, pokud to vezmu z průměrného množství v rámci Gaussovy křivky. Vaše děti takové být nemusí, ale z praxe opravdu často takto fungují. Jednotlivé díly mohou předestřít, jakými peripetiemi prochází, co musí často řešit. Flop, Amma a Padgetka mají svatou trpělivost, kterou samozřejmě má opravdu málokdo, ale i tak se občas při vyhrocených situacích zamyslím, že z toho vlastně Flop takovou vědu nedělal. Takže prospěšné pro obě strany. Výtky bych měla jen k občasným nedokonalostem dabingu, kdy některá slova jsou pro takto malé děti poměrně složité na pochopení, ale celkově je to dobré koncipovaný dětský seriál. ()

penguin888 odpad!

Když mi můj kolega v práci řekl, že Binga museli zatrhnout, že jejich dítě neustále békalo kvůli tomu, moc jsem tomu nedával váhu.  Ovšem UPOZORŇUJI, že obavy se staly realitou! Naše dítě se začalo chovat podobným způsobem jako ten králík. Neustále si kňouravým stylem něco vymrčuje a kolikrát i vybrečí, tohle se přeneslo v realitu a je to velmi otravné a pro dítě až nakažlivé, NE není to legrace, a teď apeluji na rodiče - prosím uvědomte si to a brzo to přestaňte svým dětem pouštět, tohle je reálné varování, má to mnohem větší vliv, než byste si mohli vůbec myslet. I přesto, že se to tváří, že to má mnohdy opodstatněné vyjádření a ponaučení od "vychovatele Flopa" bohužel negativní vnímání reality je to, co si to dítě odnese spíš, než to ponaučení. ()

Tongo

Přiznávám že některé zdejší komentáře mě teda doopravdy pobavily , doopravdy . A asi i musím s některými souhlasit. Za mě je avšak nejvíce sympatická postava Flopa ,tedy toho nejvíce trpělivého vychovatele černého králíka Binga , který je mi naopak že všech postav nejméně sympatický a s prominutím , mě i docela štve . Ale děti to docela baví a to byl zřejmě účel . Dávám 2 hvězdy . 1 hvězdu  za to že to děti občas baví a 1 hvězdu za Flopa , protože je mi ho líto kde se to musel objevit . ()

Vampira

Nuda. Otravný batole s dalšíma otravnýma batolatama a dokonalí pečovatelé, kteří mají vždycky pochopení, i když se dětičky chovají jak spratci. ()

skonsam

Pohadka, ktera vychovava deti a ukazuje jim uplne jine pristupy nez treba v moji generaci. Je neco co se da vubec vytknout? Bing i Suia itp. jsou tak korektni ze to nase deti miluji. Delaji mi starost plysaci kteri jim vysvetluji veci a stoji na pozici rodice nebo opatrovnika. Neni zde videt zadny vzor, ucta i laska. Zda je to dobre at kazdy posoudi sam. ()

Sylviiik

Chápu, co má Bing představovat (ačkoliv co představuje Flop je mi dodnes záhadou), a proto už se na tuhle pohádku nedívám tak kriticky. Nemůžu se však zbavit dojmu, že je to celé dosti zjednodušené. Velice by mě zajímalo, co by Flop dělal, kdyby se Bing prostě vzbudil zadkem nahoru a celý den by byl ubrečený a nespokojený. Nebo co by Flop dělal, kdyby Bing místo pochopení situace (jaký to zázrak při jeho inteligenci, když ani neví, že nanuk se na sluníčku prostě rozteče) začal vřískat na celé kolo. Nebo kdyby místo půjčení hračky tu hračku popadl a praštil s ní kamaráda po hlavě. Seriál má vysvětlovat dětem klasické situace, ale Bing je tu zobrazen jako více než chápavý, zvědavý a dosti ukňouraný hlupáček, který vždy poslechne na první pokus, nemá záchvaty vzteku nebo pláče a vše okamžitě pochopí. A to ani nemluvím o tom, že poslouchat neustále Flopovo: Jak si přeješ, Bingu. Máš pravdu, Bingu. Dobře, Bingu. Výborně, Bingu. Už jdu, Bingu, ... ve mně vyvolává pocit jakési králičí utopie, kde Králík má poslední slovo a všechno se mu odsouhlasí. Ano, děti je třeba rozvíjet a vysvětlovat jim vše, co je zajímá, ale všeho s mírou. A při každé Bingově větě: Hlupáčku Flope! mám sto chutí vzít kladívko a.... Tak nevím, kdo je větší sadista. Jestli já, když si po pár minutách představuju různé věci, co Bingovi provádím, a nebo dcerka, která na to dobrovolně kouká 🙄 ()

kwii

z pohledu naší dvou a půl leté vnučky je to něco, co ji velmi baví. Z našeho pohledu je to milý, poučný a klidný seriál. na rozdíl od milionu kravin (nejen) pro děti, je to vkusně sepsáno a velmi pěkně předabováno. Za dětský dabing klobouk dolů! ()

ondy1985

Nechapem tie negativne recenzie. Synator ma rozpravku velmi rad a ja sa na to kukam tiez ovela radsej ako na Cocomelon alebo Baby sharka. V kazdom dieli je navyse nejake ponaucenie. Cesky dabing nema chybu. ()