poster

Příběh lesa

 • Francie

  Les saisons

 • anglický

  Seasons

 • Slovensko

  Príbeh lesa

Dokumentární

Francie, 2015, 97 min

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jinny
  ***

  70 % Pro začátek - předchozí filmy Mikrokosmos a Ptačí svět mi přišly vizuálně krásné leč utahané, takže jsem předpokládala, že komentář by pomohl. Ovšem ne, u Příběhu lesa nepomohl. Pokud krásné záběry zvířat a přírody doprovází laskavý komentář Davida Attenborougha, je to zážitek. Pokud komentář slouží k omýlání ekomyšlenek, které měly vyplývat ze samotných záběrů, je tu něco špatně. Nebudu rozebírat, že poselství filmu naprosto přesně odpovídá tomu, co byste čekali od francouzského intelektuála.(12.4.2016)

 • skrblik007
  ****

  Tenhle podmanivý dokument zaujme krásnými záběry, výborným střihem a dramaturgií a zajímavým stylem vyprávění. Od chvíle, kdy se na scéně poprvé objeví rod homo, je jasné, že se bude jednat o ekologickou agitku. To ovšem vůbec nevadí, protože je nadhozena decentně a nenuceně. Největší vadu Les saisons spatřuju v tom, že ze života většiny živočichů vidíme jen krátký fragment, takže informační hodnota není valná. Přesto se jedná o parádní film pro celou rodinu.(9.4.2016)

 • Happens
  ***

  Pro oko překrásné. Nedokážu pochopit natočení některých záběrů. Jsem v šoku z toho přiblížení krásy přírody. Ale pointa dát tu krásu do kontrastu s tím, jak člověk zdevastoval planetu, se míjí účinkem. Za prvé dokument saturuje krásou a nepřináší zajímavé fakty a za druhé u té agitky jsem doopravdy na drsňáka usnul - ano, v kině u velkého plátna, kam tu krásu promítali.(10.4.2016)

 • biskin
  ****

  Neskutecne natoceny. Clocek by rekl, ze takovy zabery musely byt CGI. Hlavni prvni polovina byla fakt famozni. Ve druhy se mi moc nelibila ta "propaganda" za zachovani panenske prirody a podobnych hemzu. Videno na csfd projekci v Brne, diky. Jen jsem se tesil na francouzsky komentar a titulky. Skoda.(9.4.2016)

 • nascendi

  Neviem, či bolo ambíciou tvorcov dokumentu nakrútiť príbeh vzniku a postupného zániku lesa, či oznámiť divákom podiel človeka na tomto procese alebo iba nakrútiť prekrásne a z technického hľadiska takmer nepochopiteľné zábery prírody s jej samoregulujúcimi mechanizmami. Nech to bolo akokoľvek dobre sa mi na dokument dívalo. A v závere som si pripomenul, že najnovšie výskumy v oblasti postihnutej černobyľskou katastrofou ukázali, že príroda sa tam v priebehu 30 rokov napriek radiácii obnovila na úroveň v okolí už nedosiahnuteľnú.(24.6.2017)

 • - Film se natáčel na několika místech ve Francii, v Norsku a také v polské části Bělověžského pralesa, který je posledním fragmentem původního evropského lesa. (Fjera)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace