Reklama

Reklama

Příběh lesa

Trailer 4

Obsahy(1)

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Tou nejmodernější technikou natáčeli tvůrci čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty. Jen díky unikátním metodám natáčení dokážou autenticky převyprávět příběh lesa od doby ledové až po současnost a zachytit vzrušující koloběh života v něm, který ohromí dospělé a i dětské diváky. (Aerofilms)

(více)

Videa (11)

Trailer 4

Recenze (108)

nonick1 

všechny recenze uživatele

Oproti podobně laděnému (byť ne zcela dokumentárnímu) snímku " Králové hor" je "Příběh lesa" o level níže. Film se nepokouší o žádný náznak příběhu, zato agitce se nijak nevyhýbá, na což si u francouzských dokumentů z posledních let (viz např. HOME) asi musí divák prostě zvyknout. Krásné záběry přírody jsou navíc prokládány Hanákovým komentářem, který filmu spíše škodí, než aby mu pomáhal. ()

Amper01 

všechny recenze uživatele

Fenomenální, úžasné, geniální! Ale možná až moc. Když na to člověk jen kouká, je to fajn. Ale když už člověk trochu technicky myslí, tak se nemůže zbavit dojmu, že mnohé záběry prostě není možné natočit... A na můj vkus zašli příliš daleko, čímž mi dojmy kapánek pokazili. A Výsledkem tak je něco, co vlastně ani nezapadá do žádného žánru. ()

Reklama

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Při odchodu na projekci jsem si říkal, že pár záběrů zvířat bude asi pěkných, ale víc jak 3* tomu nedám. Nakonec jsem se ale po úvodním představení Jacquese (Žaka) Perrina a prvních asi 15 minutách dokumentu konečně naladil a myšlenky typu "jestli Epitaf údajně neměl příběh, tak u tohohle by ty lidi shořeli úplně" mě zcela opustily. Prvních cca 45 minut filmu jsme viděli všemožná zvířata lesů (především asi Skandinávie + Rusko), střídaly se momenty smíchu (ptáci koukající ze stromů, mláďata) s momenty plnými napětí (smečka vlků nahánějící divoké koně) a celkově jsem si spolu s ostatními užíval plně profesionální a detailní kameru a záběry divoké přírody. V druhé polovině ale přišel člověk (přicházel postupně od pračlověka a středověk až po moderního člověka dnešní doby) a lidi v sále se přestali smát. Asi se film nevyhne hodnocením typu "agitka", ale realita je nevyvratitelná a to je zkrátka fakt. PS: Komentář Tomáše Hanáka mi nevadil a jinak bych tenhle dokument klidně pouštěl na prvním stupni ZŠ, kde se o to ještě někdo může zajímat (na druhém stupni už asi na jelena děcka serou, radši si daj pivo a žváro...). ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Les Saisons" bol fimom, na ktorý som sa vskutku tešil. A vidno na ňom obrovský kus práce a vyzerá to vynikajúco. Reálny dokument zo sveta zvierat v lese v čase jeho najväčšej slávy až po súčasnosť. A jednoznačne musím povedať, že prvá polka filmu je podľa mňa vynikajúca, no z druhej polky mám pocit, že bola podaná maximálne zrýchlene a snaží sa v sebe mať aj nejaké posolstvo a reálny príbeh, ktorý sme tu nepotrebovali. A to je podľa mňa jeho najväčší problém, lebo je to odkaz, ktorý sme videli už miliónkrát predtým a nepotrebujeme to počuť znova. A je pravda, že sa snažíme oveľa viac ako kedysi. Netreba nám ale stále pripomínať to, čo je nám pripomínané stále dokola a dokola. Nemôžem však povedať, že som si neužil. Rozhodne užil. Vyzerá to nádherne, človek sa aj niečo dozvie a nenudí to. Keby v druhej polke film nechcel mať príbeh a bolo by to podané trošku celistvejšie, tak by som ho skutočne náramne ocenil. Takto to končí ako dobrý film hodný pozornosti. Ale viem, že to mohlo byť oveľa lepšie a silnejšie. Hodnotenie: B ()

skrblik007 

všechny recenze uživatele

Tenhle podmanivý dokument zaujme krásnými záběry, výborným střihem a dramaturgií a zajímavým stylem vyprávění. Od chvíle, kdy se na scéně poprvé objeví rod homo, je jasné, že se bude jednat o ekologickou agitku. To ovšem vůbec nevadí, protože je nadhozena decentně a nenuceně. Největší vadu Les saisons spatřuju v tom, že ze života většiny živočichů vidíme jen krátký fragment, takže informační hodnota není valná. Přesto se jedná o parádní film pro celou rodinu. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel na několika místech ve Francii, v Norsku a také v polské části Bělověžského pralesa, který je posledním fragmentem původního evropského lesa. (Fjera)

Související novinky

Za zvířaty do kina Atlas

Za zvířaty do kina Atlas

30.10.2016

Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13.… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama