poster

Příběh lesa

 • Francie

  Les saisons

 • anglický

  Seasons

 • Slovensko

  Príbeh lesa

Dokumentární

Francie, 2015, 97 min

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FFilipCZ
  ***

  Pro mě osobně celkem zklamání. Čekal jsem opravdu nějaký dokumentaristický skvost s dechberoucí kamerou, na kterou se především upoutávalo. Kamera mě tedy nikterak zvlášť nezaujala, i když záběry jsou samozřejmě krásné. Nejvíce mi však chybělo jakési pojivo mezi jednotlivými "kapitolami"/ročními obdobími a střih prostě jen skákal z jednoho do druhýho. Ekologických bullshitů jsem také čekal více, s tím jsem spokojený a pár slov na konci dokumentu mi nevadí. Přeci jenom, je to všechno pravda a především přirovnání válečných plynů, které zabíjely lidi a plynů, kterými se ošetřuje dnešní rostlinstvo je více než přesné. Sečteno podtrženo - dokument snažící se být pro všechny (mladé i staré) nakonec tak nějak není pro nikoho. Slabší průměr.(5.5.2016)

 • Happens
  ***

  Pro oko překrásné. Nedokážu pochopit natočení některých záběrů. Jsem v šoku z toho přiblížení krásy přírody. Ale pointa dát tu krásu do kontrastu s tím, jak člověk zdevastoval planetu, se míjí účinkem. Za prvé dokument saturuje krásou a nepřináší zajímavé fakty a za druhé u té agitky jsem doopravdy na drsňáka usnul - ano, v kině u velkého plátna, kam tu krásu promítali.(10.4.2016)

 • Jinny
  ***

  70 % Pro začátek - předchozí filmy Mikrokosmos a Ptačí svět mi přišly vizuálně krásné leč utahané, takže jsem předpokládala, že komentář by pomohl. Ovšem ne, u Příběhu lesa nepomohl. Pokud krásné záběry zvířat a přírody doprovází laskavý komentář Davida Attenborougha, je to zážitek. Pokud komentář slouží k omýlání ekomyšlenek, které měly vyplývat ze samotných záběrů, je tu něco špatně. Nebudu rozebírat, že poselství filmu naprosto přesně odpovídá tomu, co byste čekali od francouzského intelektuála.(12.4.2016)

 • Slarque
  ***

  Dobře, jsou tu výborné přírodopisné záběry. Jenže ty už poslední dobou nabízí i několik movitějších televizních stanic. Problém je v tom, že se to tváří jako film pro děti, tedy i když predátoři uloví nějakou kořist, je to tak nějak mimo záběr, nikde žádná krev a vnitřnosti (totéž se zvířecím sexem). Pak nastupují negativa: komentář mi lezl na nervy a toho Hanáka jsem toužil vypnout. Přestože nezpochybňuji zhoubný vliv člověka na lesy, nemusí ekologii tlouci divákům do hlav kladivem, aneb jsou záběry à la první světová válka v zákopech pro děti méně drastické než divočák ulovený vlky?(15.4.2016)

 • Tosi
  *****

  I bez exotických zvířat může vzniknout nádherný dokument. Příběh lesa si vystačil jen s evropskými lesy a zvířaty, a mapuje je od pradávných časů, až do doby než přišel člověk a všechno zničil..."Jak to udělali?", to bude nejčastější věta, která vás bude při sledování napadat. Pět hvězdiček pro celý natáčecí štáb.(14.9.2016)

 • - Film se natáčel na několika místech ve Francii, v Norsku a také v polské části Bělověžského pralesa, který je posledním fragmentem původního evropského lesa. (Fjera)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace