RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $445,767▐ takmer národný hrdina za to čo dokázal showbiznise no ne a k tomu si ešte nájsť svoj rodokmeň až niekde v indii no pekne, dokument nakoniec neponúkne nič čo by nejak zvlášť donútilo uznávať tohto lepšieho heftára než hip-hopera a ani tie slzy moc nebrali čo vycedil, z tej ako že hudobnej kariéry sa nedozvieme z hola nič, skôr sa tu preberá len jeho nulový vzťah z tatkom, pár rodinných pochvál a krívd, čakal som od neho ale aj tak omnoho viac zábavných heftov, dosť suché to bolo /videl v kine: 25%/ ()

StanislachKo odpad!

Myslím, že každý svojprávny človek s občianskym preukazom a nech je sebemenší Rytmusov fanúšik musí uznať, že ako film toto stojí skrátka zahovno. O to viac ako "vážne" sa to celé berie. Tržba bezmála pol mega chápem jedine tak, že trademark PATRIK VRBOVSKÝ dokáže premeniť na zlato hocičo. Jemu zato patrí rešpekt. Ale všetkým ostatným, počnúc filmovým štábom (najmä tými za písacími strojmi), za kamerou, pred kamerou a v neposlednom rade tým, ktorým stačí vidieť obludný kropaj tečúci bradou spod čávových cool čiernych sanglasou... Za demonštráciu, že za málo peňazí a ešte menej muziky sa dá trhnúť... Ehm... Veľa peňazí?? ()

coscarelli

Dostojny docu- strih. Spravny obraz a vypoved o jednej casti zivota a casto krutych pravdach P.V.. Rap mi blizky neni, ani jeho prednasaci. Celkovo osobnost P.V. nech je aka je, ale ma srdce na pravom mieste. Treba sa na to trocha inak divat. Vsimol som si ze je tu plno odpadov ,(myslim si ze len z principu, bla bla..). To neuznavam, nehodnoti sa clovek,ale obsahovo- objemovo snimok, ci? Do odpadu to ma skutocne daleko, teda ak do nejakeho ma.. Stvrta hviezda -reserve ()

Paldiny

V jednom máš pravdu Patrik, nemáme právo hodnotiť tvoj život, ale z toho, čo si ukázal, som si ako nezasvätený moc nevzal. Vlastne len to, že máš nevlastného otca a toho pravého si dlho poznal iba z fotografie. Výpovedná hodnota dokumentu je mizivá a miesto zbytočných táranín učiteľky zo školy si radšej mohol vysvetliť prečo si utekal z domu. Nepochádzaš z kompletnej rodiny? Predstav si, to každý druhý. Nevychádzal si s rodičmi? Kto v puberte áno. Vysmievali sa ti v detstve? Hmm, asi si jediný. Zhodnoťme, že za sfilmovanie by viac stálo spracovanie vzostupu Kontrafaktu a vydania sa na sólovú dráhu, než hrabania v súkromí, ktoré dohromady aj tak nič nepovedalo. A ten záver s indickými predkami a obrátenie sa na hinduistickú vieru? Ako vážne? Ak áno, tak som potom rád, že si nenašiel pôvod v Rusku. A aby som len nerýpal, tak malé plus máš u mňa za nápad sledovať dokument s tvojou maličkosťou. ()

Autogram

Skôr je to hraný dokument ako čistý dokument, våčšinu času sa tam každý na niečo hraje. Rytmus na drsného a zásadového, režisér na nestranného, rodičia na prísnych ale chapavých. Len Darinka sa mi zdala prirodzená, ale možno je z nich najlepšia herečka. Rytmusov coming out o svojom pôvode musí byť vo veľkom štýle, zdôraznený celovečerným filmom a tiež vedeckými dôkazmi, to bolo dôležité. Tvári sa, že dokument o sebe nechce, ale pritom ho strašne chce, dokonca sa nechá natočiť pri zobudení, a to je dosť prekérna situácia. Jedna hviezda za nudný dokument a druhá za to, že predsa len v Rytmusovi niečo bude, keď to dotiahol tam, kde je, a určite na tom nemá zásluhu jeho otec alebo rodina, len on sám. ()

• Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)
  • Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)
  • Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)