Dopisy od Karla Čapka (TV film)

Listy od Karla Čapka

Dokumentární

Česko, 2015, 52 min

Ondřej Kepka

Ondřej Kepka

Daniel Hnát

Parádní dokument o báječném člověku z prosperující země, která má našlápnuto na špičku. Škoda, že tendence vzala jiný směr a staly se z nás mužici. --- Honzíku u Arabely, v jakém to „Ružomkeroku“?! Otoč prstenem a rozpomeň se na pondělky z SK, ať nejsi za joudu!(10.1.2020)

Dopisy od Karla Čapka pracují se základní otázkou, zda Karel Čapek vůbec v Anglii byl, když psal své Anglické listy. Ondřej Kepka (který stále vypadá jak Honzík z Arabely) putuje po stopách Čapka tak, jak Čapek své Anglické listy psal, takže od jihu Anglie po severní Skotsko a zase zpátky. Je to poměrně zajímavý cestopis z Británie s drobným přesahem ke Karlu Čapkovi, což není úplně špatný nápad.(25.12.2015)

Dokument, který se svou kvalitou blíží 70%. Námět je na čtyři hvězdičky, provedení tak na tři. Ale nakonec přece jen u mě převážilo to nepříliš poutavé provedení. Ondřej Kepka mi prostě v roli průvodce příliš neseděl.(30.6.2018)

Velmi dobrý nápad vizuálně natočit Čapkovy reportážní cesty, což je viděl zdejším hodnocení 70%. Záběry ostrova Skye, kde jsem byl jsou mile chmurné.Snad mohlo být více takových záběrů přírody, ale v samotné Anglii pěkná filmovatelná příroda není.(26.9.2019)

Prehliadka známych aj celkom neznámych miest Veľkej Británie na počesť návštevy Karla Čapka. Občas sa moderátor snaží byť vtipný, aj sa mu to podarí, inokedy zase menej. Pre Čapkových fanušikov môže byť dokument väčším zážitkom, mňa zaujali len zaujímavosti ku Krakatitu a rozhovor s Grygarom.(26.1.2016)