Basket Case 2

Komedie / Horor

USA, 1990, 90 min

• peter12

Tak toto bol prúser prúserov. Všetko bolo v pohode, kým sa nezjavili tí pogumovaní pandrláci, horšie spravené monštra som vážne ešte nevidel a to už boli 90 roky. Hlavne ten trasľavý zubatý škaredý zajac bol môj top, ale i ostatný bol hnus. No fuj, čakal som aspoň na tú scénu. čo popísal PetrPan vo svojom komentári a áno spomenul som si na votrelca, že ako by sa tváril, keby to videl, hádam by sa od tej hanby aj rozpustil a nepotreboval by na zničenie ani Ripleyovú, ale stačil by na to tento brak. 1* a ani neviem začo, hádam kvôli sexu dvoch mozgov.(5.5.2020)

• K.I.N.G.

Tak jsem si kdysi dávno něco sliboval od dalších pokračování, ale v tomto snímku nebylo velmi o co stát. Frank Henenlotter je sice správné pako, které točí své horory pořád ve stejném duchu, a ten dokáže vždycky něčím zaujmout, ale zábava a náplň děje se nedají s předchozím dílem vůbec srovnat. Ani ten zdeformovaný brácha Belial už není, co býval. Nějak nám začíná nudit.(21.12.2013)

• oLí

......už předešlý Frankenhooker nabral mírný pokles kvalit filmů Franka Henenlottera, ale pořád to byla zábavná a vtipná úchylárna se špetkou romantiky, nepřepálenou stopáží a pěknýma kozama. Co ale Henenlotter scénářem i režií provedl s pokračováním své prvotiny, k tomu nevím co říct, co si o tom vůbec myslet. Tohle je úplně něco jiného než první Basket Case. A je to hrozný. 1/10(10.7.2011)

• eraserhead666

Došlo přesně k tomu, čeho jsem se nejvíce obával. Frank, ten lotter, ukolébán oprávněně vřelým přijetím jedničky, udělal tu nejhloupější věc, co udělat mohl. Srazil Belilala z piedestalu jedinečnosti (a tudíž děsivosti) a z dvojky udělal vlastní verzi X-Menů, neboť tam těch mutantů nacpal více. Jenže oni tam jenom jsou a prakticky nic nedělají. Zíval jsem zhruba od prvních patnácti minut, závěrečných cca 12 jsem už prospal. Pouštět si to znovu a zjišťovat, zda jsem nepřišel o něco výjimečného, nehodlám. Stejně jako jít do trojky.(13.11.2015)

• PetrPan

Jednička byla zábavná bizarní blbůstka se střípky hororové atmosféry a slušnou porcí krve, druhé pokračování je prachsprostá blbost s příšernými maskami a vůbec vším, od herců až po scénář, dokonce chyběly i animované sekvence s Belialem. V celém tom "děsběsu" však potěší jedna osamocená vydařená scénka jako vystřižená z Vetřelce, máte-li tedy smysl pro nadsázku, a právě za ni jedna ušmudlaná hvězdička přilétá.(18.1.2014)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Duane (Kevin VanHentenryck) prostrčí oknem Susan (Heather Rattray), je patrné, že spolu s ní padají k zemi kusy okna a skla. V následujícím záběru, kdy dopadne na stůl, je však vidět pouze dopad těla bez čehokoliv dalšího. (masekjc)