poster

Basket Case 2

Komedie / Horor

USA, 1990, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ***

  Není moc důležitý, že film navazuje na první díl. Dnes už polozapometutý trash, kterej mi teda dal zabrat ... uuuff... To myslím to, že si moc nevím rady s hodnocením ... :)) Děj je o hovně , všude popocházej herci v totálně debilních trapnejch maskách. Ale fakt WTF maskách, to mi hlava nebrala. Nevěděl sem, jestli se mám smát, nebo mi to být celý líto, jak některý filmy prostě chtě nechtě časem upadnou, zestárnou a stanou se z nich trapácký šaškárny (u jiných však naopak !!!! ) ... Trapná šaškárna, tak bych asi film popsal ... Jenže!! Asi 15 mnut do konce se film tak vyhrotí, že jsem dvakrát valil svoje už tak vybulvený bulvy ještě víc, protože co se tam potom už dělo, ... no comment!! :-D Fakt odvážný, nechutný a brutální na svoji dobu!! To mě donutilo zvednout hodnocení o jednu pěknou hvězdičku nahoru ... :)(24.1.2015)

 • Karamanlis
  ***

  S tými netvormi zo súkromného obludária pani Ruth to Frank Henenlotter a jeho maskéri trochu prepískli. Sú to totiž stvorenia tak groteskné, že Basket Case 2 vďaka ním pôsobí viac komediálne než hororovo. Našťastie tu je výborný Belial, dostávajúci výrazne viac priestoru než v jednotke, ktorý to celé drží ako-tak nad vodou... bohužiaľ tentokrát sa z jeho strany divák nedočká takmer žiadneho nápaditého mordu a film sa viac zaoberá jeho skrytými citmi než vražednými animálnymi pohnútkami, ktorému boli tak vlastné v jednotke, čo mi vzhľadom k tomu, že Henenlotter, ktorý tu evidentne disponoval väčším rozpočtom než vo svojej celovečernej prvotine určite nie je ten typ, čo by bál nejakej tej štedrej gore nádielky prišlo trochu čudné...(3.4.2011)

 • peter12
  *

  Tak toto bol prúser prúserov. Všetko bolo v pohode, kým sa nezjavili tí pogumovaní pandrláci, horšie spravené monštra som vážne ešte nevidel a to už boli 90 roky. Hlavne ten trasľavý zubatý škaredý zajac bol môj top, ale i ostatný bol hnus. No fuj, čakal som aspoň na tú scénu. čo popísal PetrPan vo svojom komentári a áno spomenul som si na votrelca, že ako by sa tváril, keby to videl, hádam by sa od tej hanby aj rozpustil a nepotreboval by na zničenie ani Ripleyovú, ale stačil by na to tento brak. 1* a ani neviem začo, hádam kvôli sexu dvoch mozgov.(5.5.2020)

 • ledzepfan
  ***

  Pokračování velmi osobité jedničky se nese v dost odlišném duchu. Tentokrát už to není komorní a smutný příběh o tragickém vztahu dvou bratrů navzájem na sobě závislých a společně ztracených v nepřátelském světě, ale spíše absurdní a bizardní sociologická "pohádka" o hledání bezpečného místa(možná domova) a přátel. Grotesknost vybičovaná do závratných rovin tomu zdánlivě dodává komický charakter, ale znova-stejně jako u prvního dílu-jde o příběh hlubší(nebo spíše chytřejší) než se zprvu zdá. Henenlotter prostě umí(a chce) svá témata divákovi předkládat v nekompromisně divném a trashoidním balení a nabízí syrový zážitek tam, kde by jiní sklouzávali k melodramatu nebo efektnímu artu.... Abych to zase nepřechválil BC2 je opravdu kvalitativně o level níže než jeho předchůdce, technicky to má dost much a celkově se může snadněji stát, že to nenaladěnému divákovi prostě nesedne = Svéhlavá a zajímavá divnost.(25.10.2013)

 • K.I.N.G.
  **

  Tak jsem si kdysi dávno něco sliboval od dalších pokračování, ale v tomto snímku nebylo velmi o co stát. Frank Henenlotter je sice správné pako, které točí své horory pořád ve stejném duchu, a ten dokáže vždycky něčím zaujmout, ale zábava a náplň děje se nedají s předchozím dílem vůbec srovnat. Ani ten zdeformovaný brácha Belial už není, co býval. Nějak nám začíná nudit.(21.12.2013)

 • - Spoiler: V závěru filmu, kdy Duane (Kevin VanHentenryck) prostrčí oknem Susan (Heather Rattray), je patrné, že spolu s ní padají k zemi kusy okna a skla. V následujícím záběru, kdy dopadne na stůl, je však vidět pouze dopad těla bez čehokoliv dalšího. (masekjc)