Smrtelné historky

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů Na draka. Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Dohromady ale spolu příběhy souvisejí jak obsahově, tak formálně. Ve všech povídkách si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velice malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh však na hrdinství a smrt nahlíží jinak. (Falcon)

Final

Nejsem si úplně jistý, jak tenhle film hodnotit. Tři povídky, proč ne, trojnásobná šance na úspěch. Tři rozdílné příběhy, které se střetávají na hranici mezi pohádkou a komedií. No, proti tomu se také nic moc říct nedá. Na druhou stranu, příběhy si nejsou schopny udržet stálou formu. Divák je bombardován naprosto nudnou a nezáživnou historkou, kterou vystřídá jisté psychologické prostředí. To ovšem není moc rozumné, neboť u prvního příběhu zapínat mozek nepotřebujete a u druhé nechcete. Třetí historka je taková malá blbost, která se snaží bodovat na úrovni humoru, ale na odlehčení celkem dobrá. Kdyby byli příběhy lépe poskládány, nebo kdyby se jednalo o tři nezávislé krátké filmy, mohlo to dopadnou mnohem lépe. Takhle je to směsice poslepovaných, na sebe nějak logicky nenavazujících, animovaných minifilmečků. Na Fimfárum to rozhodně nemá. ()

kratajirka odpad!

Tři historky. Čtyři příběhy (když budu počítat ustavičné rytiřování s drakem). Jeden debilní herec. 50odstínů šedé. Mexiko. Praha. Trpaslík. Kaktus. Smrt. Smrt. Smrt. Smrt. -//- Takže originální ANO. Zbytek NE. ()

PORTER44

Po první historce o trpaslíkovi z kaktusu s Budařem bylo nadšení ale druhá a majáku bylo zklamání a na třetí už ani nebyla chuť,takže první dobrá zbytek nic moc. ()

Benigni

Výtvarná stránka filmu se mi docela líbila, ale scenáristicky mě samotné příběhy zase tolik nebavily. Ovšem jestliže je to debut, tak klobouk dolů už jen za výběr herců a jejich hlasů. ()