Reklama

Reklama

Smrtelné historky

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Antonio Cacto, Maják, Velkej chlap a tří krátkých grotesek Na draka. Josefovým dědictvím po dědečkovi je nejen byt a tajemný kaktus, ale i jeho obyvatel, maličký skřet Antonio Cacto, který se mu odhodlaně postaví v boji na život a na smrt, hnán zoufalou touhou dostat se z Evropy domů do Mexika. V Majáku objevujeme obyčejný kousek země na okraji našeho světa očima malinkého Profesora. Ten si nový domov tak zamiluje, že je za jeho záchranu ochoten položit vlastní život. Maňásková gangsterská roadmovie Velkej Chlap představí poslední misi dvou svérázných zabijáků. V kreslené grotesce Na draka je smrt směšná pointa na konci každého ze tří gagů. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pri sledovaní historiek som mal pocit, že som na študentskom festivale na sekcii tie vysokorozpočtovejšie diela. Nemôžem celku uprieť, že každá historka je úplne odlišná, čiže sa nezlievajú dokopy. Prvá má najlepší scenár, druhá je atmosfericky najsilnejšia a najoroginálnejšia a tretia má najväčšie gule. Ale žiadna z nich sa nedostáva nad priemer. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

První historka s Budařem krásně smutná, druhá historka úlet, třetí historka prdel po Tarantinovsku (celou dobu jsem si myslel, že jednoho z těch dvou mafiánů dabuje Genzer a druhého Čtvrtníček a on to nebyl ani jeden, shit :-). Ale svojí poetiku mají všechny tři, včetně těch intermezz s drakobijcem. No a samozřejmě ta animace- tleskám, včetně audiovizuálna. Prostě tohle se povedlo, jen víc takovýchto artových radovánek. Co bude teď? Teď? Teď bude tečka, je konec komentáře, Franku... A kurva. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nejlepší jsou krátké příběhy Na draka! Samozřejmě proti Drakovi není šance, to je jasné! Příběhy pro mne měly sestupnopu tendenci, nejvíce se mi líbil Kaktusák. Maják - skvělé ponuré, lehce surrealistické s vynikající výtvarnou stránkou. Nejslabší se mi jevil Velkej chlap, ale zase byl nejvtipnější...Výborná animace, skvělá výtvarná stylizace a báječná hudba.Celkově jsou však příběhy, kromě Draka, v poněkud artové poloze, což zřejmě běžným divákům nesedne... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Čtyři různé příběhy, každý natočený jinou technikou a mající jinou náladu. Hravé animované miniatury Na draka jsou nejzábavnější, černobílý trikový Antonio Cacto je nejoriginálnější a zřejmě i nejlepší, Maják si odvážně vystačil i bez dialogů, ale už u něj jsem začínal mít pocit, že je delší, než být měl, což kulminovalo u maňáskové historky z podsvětí Velkej chlap, kde sice zábavné střípky originality vysvítají také, ale ve všech ostatních ohledech je to prostě nejslabší kousek z kolekce. A jelikož je v závěru, tak rozpačité pocity o to více přetrvávají. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Už hodně dlouho jsem neviděl něco tak... Divného, někdy v dobrém slova smyslu, někdy špatném, jsou tu tři polívky a pár mikropovídek s lovem na draka, které mají společného to, že jsou velmi dobře naanimované - první kombinuje hrané herectví s cgi postavou, druhá je komplet cgi a třetí loutková - mimochodem, jak cgi, obzvlášť nízkorozpočtové, nemám moc rád, tady je skvělé a to i díky šedobílé, tmavé, barevné paletě. první povídka je... No, je to prostě Budař a mexický trpaslík, ´to na popis docela stačí. Druhá je zas příjemně plná emocí (i když si tak úplně nejsem jistý jakých), je citlivá a má chodící ponožky, co mají místo obličeje světelný zdroj. A tu třetí někdo nejspíš napsal, když si do žil napral mnoho chemikálií veselé působnosti a díval se u toho na Tarantina a pojídal sýrové křupky. I když u těch křupek si nejsem jistý. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama