Smrtelné historky

(festivalový název)

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

• kratajirka

Tři historky. Čtyři příběhy (když budu počítat ustavičné rytiřování s drakem). Jeden debilní herec. 50odstínů šedé. Mexiko. Praha. Trpaslík. Kaktus. Smrt. Smrt. Smrt. Smrt. -//- Takže originální ANO. Zbytek NE.(5.3.2017)

Jednotlivé povídky: Dědek Kaktusák ****, Maják **, Velkej chlap *** + Na draka**** (1****, 2*****, 3**). _______ Historky by potřebovaly scenáristicky vypilovat, ale animace byly moc fajn. Nicméně mě docela zarazilo, že jsem tu asi zatím jediný, koho napadlo, že gangster Bruno nápadně připomíná Františka Skálu. Nebo je to snad náhoda, že má ve filmu roličku i Skálův kamarád Aleš Najbrt? (Nemyslím si. :))(19.5.2016)

• dopitak

Český WTF. Kaktusák je tak za 2*, Maják za odpad a třetí čoud trip Velkej chlap za 1*, když budu hodnej. Nelíbilo se a kdyby Kaktusák nebyl první povídkou, asi by to jen málokdo dokoukal.(18.11.2016)

Na draka a Kaktus jsou vtipné a chytré příběhy. Zbytek je jsem vydržel, ale nenadchlo mne to. Takže průměrné hodnocení 60%. Místy příliš intoušské.(15.12.2016)

Pri sledovaní historiek som mal pocit, že som na študentskom festivale na sekcii tie vysokorozpočtovejšie diela. Nemôžem celku uprieť, že každá historka je úplne odlišná, čiže sa nezlievajú dokopy. Prvá má najlepší scenár, druhá je atmosfericky najsilnejšia a najoroginálnejšia a tretia má najväčšie gule. Ale žiadna z nich sa nedostáva nad priemer.(12.11.2016)