Reklama

Reklama

Smrtelné historky

Trailer

Obsahy(1)

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů Na draka. Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Dohromady ale spolu příběhy souvisejí jak obsahově, tak formálně. Ve všech povídkách si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velice malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh však na hrdinství a smrt nahlíží jinak. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (67)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Ať už jsou smrtelné či nesmrtelné, jejich poznávacím znamením je FANTAZIE ve své absolutní podobě - TA fantazie, která vyznává svobodu bez jakýchkoli hranic a omezujících přívlastků ... fantazie, která je věrná toliko sama sobě - a věří si natolik, že se nebojí střetu s pravidly svých imaginárních světů ani se zákonitostmi přízemní reality. Umí být provokativně konfrontační i kajícně smířlivá ("Antonio Cacto") ... upřímně zvídavá i až nezemsky cituplná ("Maják") ... tvrďácky (ne)kompromisní i správně cynická ("Velkej chlap"). Přitom jen tak na okraj ještě stihne osvětlit široké veřejnosti, že hrdinní drakobijci jsou vesměs "Na draka". Zcela zasloužených 5* ()

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Ty minipovídky Na draka jsou asi nejlepší, vtipný, jednoduchý. I první příběh, Dědek Kaktusák s Budařem je hodně povedenej, bavilo mě to, vzdáleně město připomíná Sin city:-) .Zbylý dva příběhy, Maják a Velkej chlap ztráta času, nuda. U Majáku zaujme jedině temná atmosféra, u Velkýho chlapa pár sprostejch slov a závěr. ()

Reklama

rigby 

všechny recenze uživatele

Půvabný umělecký animák, který navazuje na světovou tradici českého animovaného filmu. Skvěle jsem se bavil, jak smíchem, tak pláčem. Jen prostřední příběh byl trochu slabší dějem, i když v závěru byl hodně silný. Kromě vynikajícího technického zpracování je nutné pochválit i perfektní scénář. A Sluneční hrob v závěru potěšil. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Čtyři různé příběhy, každý natočený jinou technikou a mající jinou náladu. Hravé animované miniatury Na draka jsou nejzábavnější, černobílý trikový Antonio Cacto je nejoriginálnější a zřejmě i nejlepší, Maják si odvážně vystačil i bez dialogů, ale už u něj jsem začínal mít pocit, že je delší, než být měl, což kulminovalo u maňáskové historky z podsvětí Velkej chlap, kde sice zábavné střípky originality vysvítají také, ale ve všech ostatních ohledech je to prostě nejslabší kousek z kolekce. A jelikož je v závěru, tak rozpačité pocity o to více přetrvávají. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Mám ráda artové animované filmy, ale tohle je na mě zřejmě příliš hluboké. Postavy jsou vlastně všechny dost ošklivé, děj je minimální a atmosféru to během těch 15-20 minut, kolik jednotlivé snímky trvají, nestihne vytvořit žádnou. Nejvíc se mi asi líbil ten poslední snímek s mafiány, jak jezdili kolem Slap (?). ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama