Smrtelné historky

Smrteľné historky

(festivalový název)

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

Pri sledovaní historiek som mal pocit, že som na študentskom festivale na sekcii tie vysokorozpočtovejšie diela. Nemôžem celku uprieť, že každá historka je úplne odlišná, čiže sa nezlievajú dokopy. Prvá má najlepší scenár, druhá je atmosfericky najsilnejšia a najoroginálnejšia a tretia má najväčšie gule. Ale žiadna z nich sa nedostáva nad priemer.(12.11.2016)

• d.beseda

Tohle mohl být docela zdařilý krátkometrážní film. Mohl. Již první povídka "Antonio Cacto" se mi zdála neúměrně dlouhá a těšil jsem se na ty zbylé. To jsem ještě netušil, že ta první bude také nejlepší. Hned v úvodu a poté mezi každou povídkou byly skvostné a vtipné kreslené gagové grotesky "Na draka" (80%). Druhá povídka "Maják" již byla hodně tajemná a pochmurná, ale po 5 minutách jsem se začal opět hrozně nudit a každý nový záběr na televizní komunikaci s "šéfem" mi docela lezl na nervy (30%). Poslední povídku s názvem "Velkej chlap" bych raději vůbec nechtěl komentovat, aby to bylo publikovatelné. Kromě samotného příběhu jsou nejhorší napsané dialogy. To, že je tento film mládeži přístupný, je při sledování závěrečné povídky zarážející (5%). Celkové dojem z filmu: 35% (Febiofest).(25.3.2016)

Intermeza s rytířem a drakem animačně pěkné, ale jinak až do absurdna vedené, sice humorné, ale draci byli pro mě vzhledově oškliví (nemyslím animaci pohybů atd.), takže dojem nakonec nic moc. První historka je super, být samostatně tak jasných 5 hvězd, originalita, zájimavost, pěkné zpracování, iluzorní mýtičnost a mystifikace, fakt hodně povedené. Druhá historka o dost slabší, ale na ten průměr tří hvězd bych se u ní dostal, pro jeji scifoidní fantasknost, ale přišlo mi to až přetažené a tím to pak ztrácelo na působivosti. Třetí historka děs, běs, hraní si zřejmě na toho Tarantina, kterého to připomínalo i mně, až na to, že příběhově prázdné, obsahově úplně a dialogově zcela mimo mě. Když se to zprůměruje jsem na třech hvězdách. Jsou v tom sice tři odlišné přístupy, tři styly, ale ten první má oproti zbýlým dvoum výhodu hlavně v tom, že má hodně zajímavý a promyšlený příběh, druhý vaří trochu z vody a třetí ho vlastně pořádně ani nemá.(7.5.2017)

Musím uznat, že výtvarné stránce bych napálil pět hvězd, a to okamžitě! Těžko věřit, že tohle vzniklo u nás v ČR. I příběhově velmi zajímavé - první kaktusák s Budařem nasadil laťku pěkně vysoko. Další příběhy už mě tak neuchvátily, přesto však ve mně vyvolaly nadprůměrný zážitek. Chvíli Burtonovsky temně roztomilé, chvíli del-Torovsky fantaskní a nápadité, chvíli Tarantinovsky temně "ulítlé" a drsné... Tento počin určitě není pro každého diváka, já si to ale moc užil!(29.9.2016)

• hous.enka

Mám ráda artové animované filmy, ale tohle je na mě zřejmě příliš hluboké. Postavy jsou vlastně všechny dost ošklivé, děj je minimální a atmosféru to během těch 15-20 minut, kolik jednotlivé snímky trvají, nestihne vytvořit žádnou. Nejvíc se mi asi líbil ten poslední snímek s mafiány, jak jezdili kolem Slap (?).(14.9.2016)