poster

Nový Gulliver

 • Sovětský svaz

  Novyj Gulliver

 • Sovětský svaz

  Новый Гулливер

  (Sovětský svaz)
 • anglický

  New Gulliver, The

Animovaný / Dobrodružný

Sovětský svaz, 1935, 85 min

 • Arbogast
  *****

  Nádherná animovaná časť. Na dobu, kedy bol film natočený, niečo neskutočné! Ešte aj Liliputáni mali svojich trpaslíkov...(29.12.2011)

 • majo25
  ***

  Hrané časti sú slabučké až otrasné, ale animovaná časť techniky stop-motion je nadčasová, masová čo do počtu figúrok a na svoju dobu bravúrne zvládnutá. Hodnotenie: 55%(6.3.2013)

 • strougy
  ***

  Ideologicky samozřejmě silně poplatné době a místu vzniku, ale když oni jsou ty liliputáni tak nehorázně roztomilí, že člověk filmu nějakou tu budovatelskou písničku chtě nechtě nakonec odpustí.(16.1.2015)

 • Ej Hlemýžď
  ***

  Chlapec v pionýském táboře v Artěku usne na pláži a prožívá ve snu dobrodružství Gullivera z právě čtené knihy Jonathana Swifta. Hlavní roli chlapce Péti hraje Vladimir Konstantinov, je to jeho jediná filmová role, padl ve válce v r. 1944. Jedná se o údajně o první plnometrážní snímek ve světové kinematografii s kombinací hraného filmu s živými herci a loutkového filmu, v němž se objeví v akci 1500 loutek. Film byl znovu ozvučen v r. 1960(24.10.2006)

 • fragre
  ***

  Hlavní hrdina, takto vzorný pionýr, obdrží za své zásluhy knihu o Gulliverových cestách. Při odpočinku na výletě usne a jako Gulliver prožívá dobrodružství v Liliputu. Protože je to pionýr uvědomělý, pomůže uskutečnit v Liliputu proletářskou revoluci. --- Škoda toho dobového ideologického nánosu, zvláště dlouhá úvodní pasáž s pochodujícími a jásajícími pionýry je otřesná. Za to ty animované části jsou na svou dobu naprosto skvělé, a ani dnes nenudí. Už jen jaké ty loutky dělají grimasy, k tomu ty působivé masové scény a pěkné kulisy. Až mne mrzí, že ty hrané scény nemohu zkousnout a tudíž nemohu celý film lépe ohodnotit.(20.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace