poster

Kedi

 • Turecko

  Kedi

 • anglický

  Nine Lives: Cats in Istanbul

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Kedi

Dokumentární

USA / Turecko, 2016, 80 min

Režie:

Ceyda Torun

Kamera:

Alp Korfali

Hudba:

Kira Fontana

Hrají:

Bülent Üstün

Producenti:

Ceyda Torun
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Ono se to na první pohled jeví jako pitomost, prostě nějaký nadšenec chce sledovat volně žijící městské kočky, které nemají páníčka, ale tím, jak kamera sleduje kočky, sleduje i to, jak ovlivňují lidské osudy a jak se kolem nich utváří město. Tohle je zajímavý pohled, který překvapivě řekne víc, než by si člověk na začátku myslel.(1.3.2018)

 • Janchor
  ****

  Kočky dřepí na otepi.(8.1.2018)

 • HoneyBunny
  *****

  Pro milovníky koček je tohle naprostá lahůdka! Každá z koček má jinou povahu a žije v jiném prostředí, stejně jako lidé, kteří jsou jim více či méně blízcí. Tohle totiž není jen dokument o mickách, ale i o letním Istanbulu, jeho lidech a jeho vývoji. Nádherně natočeno s jasnou vizí. Po skončení máte jiný názor (pravděpodobně) na Turky, ale i tajemnou kočičí duši.(11.11.2018)

 • Azrael515
  *****

  Opus magnum catus. Zaujimavy dokument o spolocnych problemoch (v tomto pripade hlavne spojenych s urbanizaciou), hladanim dialogu, nachadzanim porozumenia a finalnej symbioze. Taktiez nadherna prehliadka charakterov, jak ludskych tak macacich. Namatkovo spomeniem len "vychovaneho" kocura - samotara z lahodkarstva, ktory nikdy neotravuje somranim klientelu alebo neprekroci prah obchodu; pripadne typek, ktoreho chcel otec poslat do moslimskej skoly, pretoze robil mackam na hrobcekoch kriziky (pretoze v Leoneho filmoch to vyzeralo cool)..(20.5.2017)

 • evilmind
  ***

  Dokument pěkný, ale bylo mi z něj spíš smutno. Je pěkné, že se najdou lidi, co se o toulavé kočky starají, ale ani nikdo z nich nezmíní kastraci jako řešení - i pán, co vykládá kolik peněz dají za léčení jejich kocoura - bojovníka. A za každou bednou roztomilých koťat si tak spíš představím spoustu těch mrtvých, které takové prostředí nevyhnutelně přináší...(4.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace