Nanimono

• Japonsko

何者

Somebody

Japonsko, 2016

Pokud někoho zajímá, jak v Japonsku funguje přijímání do práce, hledání práce a obzvlášť u mladých lidí, myslím, že tohle je perfektní film. Nejenže ukazuje celou tuhle pro nás nepředstavitelnou kulturu hledání práce, u které není zvláštní prošlapat nejedny střevíce, ale zároveň vykresluje i co to dělá se vztahy mezi lidmi, kteří jsou v podstatě konkurenty a rivaly. Přát jim to? Smát se jim za zády? Lhát, abys ukrojil největší krajíc? Čisté drama, pěkně zahrané, dobře odmluvené, výborně natočené a ještě k tomu bez zbytečně natáhlé stopáže. Tohle je film, který stojí zato vidět. A to jsem ještě nezmiňovala, že v něm hrají hvězdy své doby, kteří již skoro mají středoškolské role za sebou.(17.4.2017)

Zíza to myslím vystihla víc než dobře. Pro našince vcelku nechopitelný náhled do hledání zaměstnání mladými jedinci, současně však nabízející průzkum jejich duší, úvah, odhodlání, názorů, přetvářek i závisti. No a opomenuta není ani jistá dávka nezbytné romantiky :-) 75%(21.10.2018)