Reklama

Reklama

Z ohnivé výhně

(pořad)
  • USA Forged in Fire
Soutěžní / Reality-TV
USA, 2015, 45 min

Obsahy(1)

V tomto zbrusu novém soutěžním pořadu, exkluzivně na HISTORY™, soupeří ti nejlepší výrobci zbraní v zemi ve výrobě všeho možného od vikingských válečných seker, přes samurajské meče, až po indiánské dvojité dýky. V každém díle se utkají čtyři noví soutěžící, kteří chtějí dokázat, že umí vyrobit určitou zbraň lépe, než kdokoli jiný - a dělají to ručně. Tenhle pořad využívá řemeslo, legendy a vzrušení z výroby zbraní v souboji důvtipu, vynalézavosti a důmyslnosti. Soupeři postupují přes řadu vyřazovacích úkolů, přičemž mají k dispozici garáž s nářadím. každý úkol je zaměřený na výrobu jedné části zbraně. Porota složená z důvěryhodných odborníků na zbraně sleduje závod, který je zároveň výletem do dějin zbraní, s "nesplnitelným" časovým limitem, vedoucí k výbušnému vyvrcholení. (History Channel)

(více)

Recenze (21)

janesX 

všechny recenze uživatele

Poznám zopár vášnivých nožíčkarov, čo by si tu prišli na svoje, no hádam o tejto súťažnej tv reality ani nevedia. Táto relácia sa od podobných, no populárnejších televíznych show odlišuje tým, že vám naozaj niečo dá. Títo súťažiaci, okrem toho že vyrobia čosi hmatatelné, divákovi ponúknu extra umelecký zážitok. Je to za päť, ale dávam rezervné štyri, keďže som videl (na nemeckom Kabel 1 DOKU) zatial len jediný diel.............................. Po ďalších desiatich dieloch (dopĺňam 12.08.2022: päťdesiatich) sa ručička ustálila na lepších štyroch hviezdách. ()

Mils_110 

všechny recenze uživatele

Výborný pořad, ktorý je asi jediný svojho druhu ( žiaden podobný nepoznám ). Najväčšou výhodou je plynulosť, nemá 2 hodiny, a teda sa človek takmer vôbec nenudí, vždy sa tam totiž niečo deje. Na kvalite pridávajú aj porotcovia, ktorí majú občas zaujímavé poznámky ku vyrobenej zbrani, sú to totiž odborníci v danej oblasti, a tak vedia, o čom hovoria. Veľmi zaujímavá je aj záverečná úloha posledných 2 súťažiacich, a to vytvoriť u seba doma za 5 dní porotou zadanú historickú zbraň. ***** ()

Reklama

mikiqex 

všechny recenze uživatele

Na seriál jsem narazil ve Francii, kde dávali každý večer dvě epizody. I když jsem francouzskému dabingu nerozuměl, stejně mě seriál bavil a moc rád jsem se na vše podíval znovu v původním znění. Mou asi jedinou výtkou je ta snaha udělat vyřazování pro diváka napínavé. Během krátké epizody nemám čas si k většině ze soutěžících vybudovat nějaký "vztah", tudíž je mi popravdě obvykle docela jedno, koho vyřadí a kdo vyhraje. Také mě irituje, jak se před každým testem neustále ptají "are you ready?". Naopak hrozně mě baví prostřihy s komentáři soutěžících a super je i výběr hudby. Kvituji též infoboxy, vysvětlující právě zmíněné kovářské pojmy a je skvělé, že infobox pro týž pojem zobrazí i v dalších dílech. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Fenomenální pořad ve kterém se vždy člověk něco dozví. Vidět jak z ničeho vzniká nůž a na závěr zcela perfektní zbraň je poutavý. Jediné co mě na pořadu rozčiluje je americký přístup. Občas se totiž stane, že závěrečné testy diváci nevidí všechny. Vždy jsou tři. Z pravidla jeden na figuríně z balistického gelu nebo mrtvém zvířeti (funkčnost), řezaní něčeho (ostrost) a sekání do něčeho (odolnost). No a o tu funkčnost diváci v 90% přijdou. Asi protože je to příliš "násilné" nebo příliš "explicitní". Nebo že by z časových důvodů? Všimněte si, ty figuríny/zvířata jsou vidět během zahájení finále v záběru na pozadí (ale k testům na nich nedojde). Jednou dokonce na meči během hodnocení na závěr bylo vidět jak je z ničeho nic od falešné krve (asi proběhla figurína :)). Tu jsme ale neviděli... Je to velká škoda. ()

ouki81 

všechny recenze uživatele

Až na občasné drobné historické nepřesnosti při popisech požadovaných zbraní pro finální test a v kovářských termínech jde o skvělou šou. Sice je pravda že po dlouhodobějším sledování se mi zdá že kvalita soutěžících s přibývajícími řadami poněkud upadá. Ovšem samotný pořad je stále skvělý. Porotci umí nahodit vtip ve správnou chvíli a být američan,asi se tam přihlásím už jen kvůli té atmosféře a možnosti vyzkoušet si Big blue (jinak si o svých kovářských schopnostech nedělám přehnané iluze). V každém případě tenhle pořad dává člověku minimálně inspiraci na to,co vykovat. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Wil Willis (moderátor) je bývalý člen americkej elitnej vojenskej jednotky "Rangers." Porotcovia J. Neilson a Jason Knight sú držiteľmi titulu "Master smith" (kováč - majster) v komunite "American Bladesmith Society." David Baker je odborník na historické zbrane a profesionál v ich reprodukovaní pre múzeá a Hollywood. Doug Marcaida je dodávateľom pre americkú armádu, inštruktorom bojových umení a dizajnérom nožov pre značku Fox Knives Italy. Špecializuje sa na bojový štýl Kali z juhovýchodnej Ázie, ktorý vyučuje aj vojakov a policajtov. (Sepp37)

Reklama

Reklama