poster

Z ohnivé výhně (TV pořad)

 • USA

  Forged in Fire

Soutěžní / Reality-TV

USA, 2015, 45 min

Účinkují:

Kevin Bluhm

Producenti:

Tom Phillips, Tom Trainor
(další profese)
 • ouki81
  *****

  Až na občasné drobné historické nepřesnosti při popisech požadovaných zbraní pro finální test a v kovářských termínech jde o skvělou šou. Sice je pravda že po dlouhodobějším sledování se mi zdá že kvalita soutěžících s přibývajícími řadami poněkud upadá. Ovšem samotný pořad je stále skvělý. Porotci umí nahodit vtip ve správnou chvíli a být američan,asi se tam přihlásím už jen kvůli té atmosféře a možnosti vyzkoušet si Big blue (jinak si o svých kovářských schopnostech nedělám přehnané iluze). V každém případě tenhle pořad dává člověku minimálně inspiraci na to,co vykovat.(6.12.2019)

 • Bloodsnake83
  ****

  Moc pěkná soutěž ukazující co se dá stihnout za 3 hodiny, 6 hodin a 5 dní. Různé styly kovářů od chlapíká co ková jen ručně a výheň má ze staré lidinové pánve na kterou připojil fén, který do ní honí vzduch, po kováře co mají dílnu plné nejmodernějších strojů. Jediné co bych HISTORY vytknul, je milion reklam na díl a neustálé vracení se. Myslím si že nepřerušovaný díl a nebo jen s jednou pauzou na reklamu by byl mnohem lepší. Ale je to dělané i tak, že když se koukáte bez reklam, tak přesně víte kde je to přerušené a kazí to ten dojem. Jinak je to moc pěkné téma a rád bych viděl další seriály o kování, kde by lidé měli dny a týdny na vykování pořádných zbraní, přeci jen ty 3h pro někoho kdo zkoušel kovat, to je velmi krátký čas na udělání pořádných nožů, ale smekám před těmi co to tam zvládli a obrovská čest patří kovářům kteří předvedli, že když se něco pokazí a vy přijdete o 60% času, stále můžete vykovat skvělou zbraň a i vyhrát.(12.6.2017)

 • mikruu
  ***

  Koukám na tento pořad rád. Některé díly jsem si zopakoval několikrát. Člověka to láká kovařinu zkusit a vyrobit si nějakou kudlu. Velké zklamání ale je, že v některých dílech přeskočí test zabití. Nechápu. Ze začátku to dávali. Proto jen tři hvězdičky. A když už test zabití dají, tak proč jen bílé figuríny??? Co na to menšiny??? to jim nevadí??? Naštěstí na Youtube se dají testy zabití najít.. Sice anglicky, ale i to stačí.(23.7.2020)

 • kenkaku
  *****

  Fenomenální pořad ve kterém se vždy člověk něco dozví. Vidět jak z ničeho vzniká nůž a na závěr zcela perfektní zbraň je poutavý. Jediné co mě na pořadu rozčiluje je americký přístup. Občas se totiž stane, že závěrečné testy diváci nevidí všechny. Vždy jsou tři. Z pravidla jeden na figuríně z balistického gelu nebo mrtvém zvířeti (funkčnost), řezaní něčeho (ostrost) a sekání do něčeho (odolnost). No a o tu funkčnost diváci v 90% přijdou. Asi protože je to příliš "násilné" nebo příliš "explicitní". Nebo že by z časových důvodů? Všimněte si, ty figuríny/zvířata jsou vidět během zahájení finále v záběru na pozadí (ale k testům na nich nedojde). Jednou dokonce na meči během hodnocení na závěr bylo vidět jak je z ničeho nic od falešné krve (asi proběhla figurína :)). Tu jsme ale neviděli... Je to velká škoda.(27.7.2018)

 • Mils_110
  *****

  Výborný pořad, ktorý je asi jediný svojho druhu ( žiaden podobný nepoznám ). Najväčšou výhodou je plynulosť, nemá 2 hodiny, a teda sa človek takmer vôbec nenudí, vždy sa tam totiž niečo deje. Na kvalite pridávajú aj porotcovia, ktorí majú občas zaujímavé poznámky ku vyrobenej zbrani, sú to totiž odborníci v danej oblasti, a tak vedia, o čom hovoria. Veľmi zaujímavá je aj záverečná úloha posledných 2 súťažiacich, a to vytvoriť u seba doma za 5 dní porotou zadanú historickú zbraň. *****(8.1.2021)

 • - Wil Willis (moderátor) je bývalý člen americkej elitnej vojenskej jednotky "Rangers." Porotcovia J. Neilson a Jason Knight sú držiteľmi titulu "Master smith" (kováč - majster) v komunite "American Bladesmith Society." David Baker je odborník na historické zbrane a profesionál v ich reprodukovaní pre múzeá a Hollywood. Doug Marcaida je dodávateľom pre americkú armádu, inštruktorom bojových umení a dizajnérom nožov pre značku Fox Knives Italy. Špecializuje sa na bojový štýl Kali z juhovýchodnej Ázie, ktorý vyučuje aj vojakov a policajtov. (Sepp37)