poster

Z ohnivé výhně (TV pořad)

 • USA

  Forged in Fire

Soutěžní / Reality-TV

USA, 2015, 45 min

Účinkují:

Kevin Bluhm

Producenti:

Tom Phillips
(další profese)
 • Morien
  *****

  Okej, děcka, tohle je snad jediná reality show vůbec, kterou sleduji s nadšením a dbám o to, aby mi neunikl ani jeden díl. Doug Marcaida for president! (Wil Willis for secretary of state.)(7.11.2018)

 • Bloodsnake83
  ****

  Moc pěkná soutěž ukazující co se dá stihnout za 3 hodiny, 6 hodin a 5 dní. Různé styly kovářů od chlapíká co ková jen ručně a výheň má ze staré lidinové pánve na kterou připojil fén, který do ní honí vzduch, po kováře co mají dílnu plné nejmodernějších strojů. Jediné co bych HISTORY vytknul, je milion reklam na díl a neustálé vracení se. Myslím si že nepřerušovaný díl a nebo jen s jednou pauzou na reklamu by byl mnohem lepší. Ale je to dělané i tak, že když se koukáte bez reklam, tak přesně víte kde je to přerušené a kazí to ten dojem. Jinak je to moc pěkné téma a rád bych viděl další seriály o kování, kde by lidé měli dny a týdny na vykování pořádných zbraní, přeci jen ty 3h pro někoho kdo zkoušel kovat, to je velmi krátký čas na udělání pořádných nožů, ale smekám před těmi co to tam zvládli a obrovská čest patří kovářům kteří předvedli, že když se něco pokazí a vy přijdete o 60% času, stále můžete vykovat skvělou zbraň a i vyhrát.(12.6.2017)

 • Shakers
  *****

  Nie som moc na súťažné tv reality, ale toto ma dokázalo zaujať. Je fakt radosť pozerať na niektoré vytvori a navyše sa aj o tých zbraniach niečo dozvieme. 90% - 5*(28.8.2017)

 • kenkaku
  *****

  Fenomenální pořad ve kterém se vždy člověk něco dozví. Vidět jak z ničeho vzniká nůž a na závěr zcela perfektní zbraň je poutavý. Jediné co mě na pořadu rozčiluje je americký přístup. Občas se totiž stane, že závěrečné testy diváci nevidí všechny. Vždy jsou tři. Z pravidla jeden na figuríně z balistického gelu nebo mrtvém zvířeti (funkčnost), řezaní něčeho (ostrost) a sekání do něčeho (odolnost). No a o tu funkčnost diváci v 90% přijdou. Asi protože je to příliš "násilné" nebo příliš "explicitní". Nebo že by z časových důvodů? Všimněte si, ty figuríny/zvířata jsou vidět během zahájení finále v záběru na pozadí (ale k testům na nich nedojde). Jednou dokonce na meči během hodnocení na závěr bylo vidět jak je z ničeho nic od falešné krve (asi proběhla figurína :)). Tu jsme ale neviděli... Je to velká škoda.(27.7.2018)

 • figliar
  *****

  Jeden z naj produktov History Channel. Kováčstvo je krásne remeslo a podobné seriály či videá na internete môžem pozerať stále dokola. Veľmi podobné ako Man at Arms, akurát tu je viac zakomponovaný reality-TV prvok, no vôbec mi to nevadí.(24.4.2016)

 • - Wil Willis (moderátor) je bývalý člen americkej elitnej vojenskej jednotky "Rangers." Porotcovia J. Neilson a Jason Knight sú držiteľmi titulu "Master smith" (kováč - majster) v komunite "American Bladesmith Society." David Baker je odborník na historické zbrane a profesionál v ich reprodukovaní pre múzeá a Hollywood. Doug Marcaida je dodávateľom pre americkú armádu, inštruktorom bojových umení a dizajnérom nožov pre značku Fox Knives Italy. Špecializuje sa na bojový štýl Kali z juhovýchodnej Ázie, ktorý vyučuje aj vojakov a policajtov. (Sepp37)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace