Bratříček Karel

• Polsko Braciszek Karel (více)

Karel Kryl polskýma očima. Nový pohled na legendárního písničkáře, který se stal symbolem Pražského jara, přináší ve svém portrétu režisérka Krystyna Krauze. (Artcam Films)

daemonicek

Mel jsem strach. ci pouhou obavu? ze tenhle autenticky dokument, natoceny zcasti v polstine, nebude dobre hodnocen v rodnem, dnes uz jen 'Cesku'. Proto jsem se zcela vyjimecne zdrzel nahledu CSFD pred shlednutim. Jsem rad, ze tomu tak neni a Karel zije stale i v rodne zemi, aniz by mu vsak nekdo stavel pomniky. Ci pojmenovaval podle nej Ulice v harmonii s jeho Odkazem a Velikosti. Nas zivot se holt jen tak nezmeni.. ()

Capri2016

Ako mnoho dokumentov a filmov na základe reálnych udalostí predtým, aj tento film ma obohatil s informáciou, že okrem toho, že Karel Kryl bol symbolom Pražskej jari a Nežnej revolúcie, bol aj kritik porevolučnej doby, až nakoniec kvôli tomu, že sa predrevolučné pomery znova opakovali aj po revolúcii, zomrel na infarkt. Okrem toho jeho porevolučné piesne a texty sú stále aktuálne aj viac ako 20 rokov po jeho smrti. Proste Karel Kryl bol vizionár celý svoj život a je ním stále aj teraz. Je zaujímavé, že životopis českého speváka, básnika a výtvarníka natočila poľská režisérka a že sa k jeho životu vyjadrovalo mnoho jeho poľských priateľov. Tento dokumentárny film sa mi veľmi páčil a dávam mu 90% kvôli tomu, že v aj tak krátkom filme bolo zopár pomalších pasáží. Ale vypovedacia hodnota tohoto filmu je 100%! ()

a-ja

Pro naši upadající zemi symbolické, že této osobnosti nakonec přišel na funus z ´kamarádů´ jen Ivan Medek... Že o něm léta nepadla zmínka a film o něm museli natočit Poláci... Že ten film byl vysílán až 3 roky od svého vzniku a radši jen na ČT Art... Karel Kryl prostě říkal nepříjemnou pravdu a tak byl nepohodlnej nejdřív komunistům a potom hned i ´demokratům´... Myslím, že byl veliký ´srdcař´ a na to nakonec umřel - ze zklamání, že neunesl nevděk, že už tenkrát viděl dál, než my... Díky, paní Krystyno Krauze, za Váš film... ()

jauahaoas

Citlivý člověk byl ten Karel Kryl. Kdo umí textařinu, grafiku, hrát na kytáru, zpívat, emigrovat, moderovat. Jen ta politika mu tak nějak logicky nešla s komunistama všude kolem. Film má perfektní začátek a konec. Asi jsem i brečel. Děkuji Ti Karle. ()

argus123

Jeden z najlepši biografickych dokumentov ake som videl, a je smutne že Kryl by to mal aj dnes dosť ťažke, doba skorumpovanych hlupákov ešte stale nepominula. ()

Rider@

Velmi pěkný dokument, za který jsem rád a s chutí se na něj podíval. Je to i zajímavá mini retrospektiva nedávnými dějinami. Nedá se upřít, že některé jeho texty mají opravdovou hloubku a jsou věřím nesmrtelné a dají se aplikovat na různé období dějin ... taková Demokracie (1993) je aktuální v pravidelných periodách, stačí zaměnit jména. Škoda, že nebylo více diváků, zejména mladší publikum by si zasloužilo rozšířit obzory! ()

Langustavson

Skvělé zpracování příběhů ze života Karla Kryla, pro mne jednoho z největších Čechů v historii. Osobně jsem neměl to štěstí, abych ho zažil, jelikož zemřel ještě 2 roky před mým narozením. Nicméně o to víc vítám každý dokument a každý film, jenž se věnuje jeho životnímu příběhu. Naštěstí jsem dobu totality nezažil, ale o to víc pro mě znamená tento člověk, protože je to z jisté části díky němu a není dostatečně doceněn. Přitom podle povídání lidí, co se s ním znali, je to prostý člověk a také mě potěšilo, že i v Polsku bylo jméno KRYL velkým pojmem! ()